Zaloguj się

Robotyzacja profesjonalnego sprzątania

Fizyczna praca ludzi była do pewnego czasu standardem, jeżeli chodzi o proces czyszczenia podłóg. Jednak rozwój współczesnej technologii sprawił, że w tej dziedzinie możliwa jest częściowa lub pełna automatyzacja i robotyzacja. Do czyszczenia posadzek można wykorzystać maszyny czyszczące, które są w stanie sprawić, że praca nie stają się tak wymagająca dla człowieka.

Maszyna do mycia podłogi jako wsparcie dla firm oferujących usługi cleaningowe

Wzmożone rygory sanitarne, które są m.in. konsekwencją pandemii koronawirusa sprawiły, że firmy, jakie zapewniają usługi czystości, cieszą się dużą popularnością. Aby móc jednak zaoferować swoim klientom najwyższy poziom obsługi, muszą oni mieć nie tylko odpowiednich ludzi. Przydadzą się także profesjonalne maszyny czyszczące do mycia podłóg. Ich zakup nie powinien stanowić problemu. Wystarczy tylko w Google wpisać maszyna-do-mycia-podlogi, aby uzyskać namiary na firmę, jaka jest w stanie zaoferować dobrej jakości urządzenia czyszczące. Dzięki takim produktom będzie można zapewnić nie tylko lepszą jakość obsługi, ale także szybsze uporanie się z wieloma obowiązkami.

Nowy standard w usługach czystości

Wiele osób pewnie sięga pamięcią do czasów, kiedy woźna w szkole na kolanach musiała trudzić się nad tym, aby usunąć niektóre zabrudzenia z posadzki. Teraz te obowiązki przejmuje maszyna czyszcząca, która szybko doprowadza do mycia posadzek. Nie tylko tych, jakie znajdują się w szkołach, ale także w magazynach, hurtowniach i w wielu innych miejscach, gdzie ma się do czynienia z dużą powierzchnią do posprzątania. Wysokiej jakości maszyna czyszcząca jest w stanie poradzić sobie z wieloma zabrudzeniami, które będą stać na jej drodze. Wybór takiego urządzenia, to tak naprawdę inwestycja w przyszłość firmy, która stanie się nie lada konkurencją dla innych przedsiębiorstw. Wielu klientów zwraca bowiem na to, czy dana firma korzysta z maszyn, jakie dedykowane są do mycia posadzek przemysłowych.

Maszyny do mycia podłóg - wartościowe rozwiązanie dla wielu firm

Nie brakuje maszyn czyszczących, które można aktualnie dopasować tak naprawdę do swoich potrzeb. Małe i duże, mogą różnić się wydajnością oraz rozmiarami. Jeżeli ktoś ma mało miejsca do przechowywania, może zdecydować się na maszynę o wydajności do 300m2/h. Nawet w przypadku niewielkiego kantorka nie będzie problemu z jej przechowywaniem. Sprawdzają się one idealnie przy małych powierzchniach do sprzątania. Jednak w przypadku większych terenów, sprawdzą się automaty szorująco zbierające, których wydajność może wynieść do 900m2/h, do 1300 m2/h lub nawet do 1600m2/h. Do czynienia można mieć z naprawdę dużymi maszynami, które w przypadku dużych powierzchni będą sprawdzać się idealnie. Poszczególne maszyny to tak naprawdę wartościowe rozwiązanie dla wielu firm, których zakup okaże się strzałem w dziesiątkę. Co prawda, zakup związany jest z pewnymi kosztami, jednak można być pewnym tego, że całą inwestycja w przyszłości będzie miała szansę się zwrócić.

Maszyna do mycia podłóg - gdzie jej obecność jest najbardziej wskazana?

Ogólnie można powiedzieć, że zakup tego typu sprzętu dedykowany jest dla osób, jakie na co dzień odpowiedzialne są za nadzorowanie powierzchni o dużym metrażu, gdzie ma się do czynienia z wielkim natężeniem ruchu. Wystarczy jedna doba, aby na posadzce znalazły się różnego rodzaju zanieczyszczenia, które mogą być trudne do usunięcia, jeżeli regularnie nie będą sprzątane. Mowa tu o hali produkcyjnej, bankach, restauracjach, magazynach, szkołach, centrach handlowych, a nawet w przypadku parkingów podziemnych. Usunięcie zanieczyszczeń, jakie są niekiedy skutkiem działania wózków widłowych, w sposób ręczny jest niemożliwy. Jeżeli jednak do dyspozycji jest czyszcząca maszyna zasilana bateryjnie, nie trzeba będzie obawiać się tego, że czyszczenie podłóg sprawiać będzie problem. Maszynowe czyszczenie jest nie tylko szybsze, ale także jest w stanie zapewnić zdecydowanie lepszy efekt, dzięki swojej specjalnej konstrukcji.

Jakie zalety ma mycie maszynowe?

Każda maszyna jest wygodna w użyciu. Do tego jej obsługa nie jest skomplikowana, więc można być pewnym tego, że bez trudu będzie można poradzić sobie z obsługą. Jednak sama cena zakupu może sprawiać, że inwestycja zostanie odłożona w nieokreślonym czasie. Poznając zalety wykorzystania mycia maszynowego, wiele osób przekona się, że nie ma tak naprawdę na co czekać.

Wśród korzyści, jakie można wymienić, znajduje się duża ilość zaoszczędzonego czasu. Nie można zapomnieć także o tym, że na równi można wyliczyć możliwość oszczędzenia sił fizycznych, dzięki czemu będzie można zadbać o własne zdrowie. W konsekwencji będzie się miało do czynienia z mniejszą ilością chorób, jakie mogłyby doprowadzić do zwolnień lekarskich pracowników.

Przy wyborze maszyny należy postawić sobie pytanie odnośnie wymagań, jakie w stosunku do niej są stawiane. Warto jednak sprawdzić, czy jest ona wyposażona w dwa pojemniki - jeden do czystej wody, drugi do zbierania zabrudzeń. Tak, aby maszynowe mycie odbywało się bez problemu.

Zaloguj się by skomentować