Zaloguj się

Profesjonalne rusztowania do odśnieżania pojazdów – szansa na bezpieczniejszą jazdę zimą

Mimo że zimy w Polsce z roku na rok są coraz łagodniejsze, kierowcy niezmiennie muszą się borykać ze śniegiem oraz lodem zalegającymi na drogach. Chociaż jeździ się ostrożniej i wolniej ze względu na gorsze warunki, to na prowadzących auta czeka jeszcze jedno, poważne zagrożenie – spadające z dachów samochodowych ciężarowych śnieżne czapy oraz lodowe odłamki. Jest jeden sposób, aby zapobiec niebezpieczeństwo i jest nim system rusztowań do odśnieżania pojazdów. Dowiedz się więcej o tej konstrukcji specjalnej kierowanej do branży TSL.

Dlaczego warto zainwestować w sprzęt do odśnieżania?
W każdym roku na rozwój infrastruktury w Polsce przeznaczany jest spory budżet. Nie dotyczy to jednak rusztowań do odśnieżania pojazdów, które nie tylko ułatwiłyby pracę zawodowych kierowców, ale również pomogłyby w zwiększeniu bezpieczeństwa na drogach. W tym miejscu warto poruszyć kwestie prawne obowiązujące w Polsce. Otóż według art. 66. 1. kodeksu drogowego, każde auto biorące udział w ruchu drogowym musi być skonstruowane i przygotowane w taki sposób, aby nie zagrażało bezpieczeństwu innych osób. Każdorazowo odpowiedzialny jest za to kierowca. W przypadku zawodowców pracodawca musi poinformować pracownika o obowiązkach oraz zapewnić odpowiednie szkolenia. Wszystko to oznacza, że zanim pojazd wyruszy w trasę, powinien przejść szczegółową kontrolę – śnieg, lód, a nawet gałęzie muszą jak najszybciej zniknąć z dachu. Jeśli nie zostanie to dopilnowane i bezpośrednio zagrozi bezpieczeństwu na drodze, kierowcy grozi mandat. W sytuacjach, gdy dochodzi do uszczerbku na zdrowiu lub śmierci, konsekwencje są znacznie poważniejsze. Profesjonalny sprzęt do odśnieżania jest więc niezbędny w zarówno mniejszych, jak i większych firmach związanych z transportem i logistyką.

System rusztowań do odśnieżania pojazdów – charakterystyczne cechy
Niektórym wydaje się, że wystarczy drabina przystawna lub podest, aby dotrzeć na dach samochodu ciężarowego i uprzątnąć wszelkie pozostałości po opadach śniegu. Takie rozwiązanie jednak nie będzie bezpieczne – wyłącznie profesjonalny sprzęt do odśnieżania umożliwi dokładne przeprowadzenie prac porządkowych bez drżenia o własne zdrowie.
KRAUSE, producent drabin, rusztowań oraz konstrukcji specjalnych, oferuje wytrzymałe rusztowania do odśnieżania pojazdów, które sprawdzają się w każdych warunkach atmosferycznych. Wszystko za sprawą wygodnej platformy, którą otaczając barierki ze wszystkich stron – zapewnia to bezpieczeństwo podczas prac na wysokości bez względu na odległość dzielącą pracownika od ziemi. Sam pomost wykonany jest z blachy perforowanej, dzięki czemu konstrukcja wytrzymuje nawet podczas niskich temperatur czy silnych podmuchów wiatru. Dostać się na nią można wchodząc po szerokich, antypoślizgowych schodach wykonanych ze stalowej kraty – komfortowych i wygodnych!
Warto wiedzieć, że sprzęt marki KRAUSE wyposażony jest nie w 1, a w 2 pomosty robocze. Podest znajdujących się poniżej dachu można wykorzystać do czyszczenia pojazdu lub w trakcie przeprowadzania przeglądu technicznego. Konstrukcja jest więc całoroczna. Aby jeszcze ułatwić pracę, warto zastanowić się nad dokupieniem wyposażenia dodatkowego do systemu rusztowań do odśnieżania pojazdów np. narzędzie do kruszenia i usuwania lodu.

Dostępne modele rusztowań do odśnieżania pojazdów
Jeśli mowa o profesjonalnym i wytrzymałym urządzeniu, to w grę wchodzi wyłącznie system rusztowań do odśnieżania pojazdów STABILO marki KRAUSE. Platforma może mieć 6, 9, 12 lub 15 m szerokości, dzięki czemu pasuje do niemal każdego modelu pojazdu ciężarowego oraz naczepy. Górny podest znajduje się na wysokości 3 m i taka wysokości pozwoli na obsługę niemal każdego typu pojazdu. Sprzęt da się swobodnie rozstawić na różnym podłożu (nawet tym nierównym) ze względu na regulowane stopki. Konstrukcja jest stabilna i pozwala na przeprowadzanie prac na wysokości przez cały rok, bez względu na sezon. Dwa ciągi podestów oraz wygodne, antypoślizgowe schody sprawiają, że można w bezpieczny sposób zadbać o gotowość pojazdu do drogi. Sprzęt do odśnieżania firmy KRAUSE może służyć jako wariant wolnostojący – mocowany do podłoża, ale da się go także zamocować na stałe do ściany, jeśli takie rozwiązanie okazuje się wygodniejsze.

Zaloguj się by skomentować