Zaloguj się

Kupno OC przez internet – Czy się opłaca? 2 korzyści

Zakup polisy OC online cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Wynika to z tego, że przy zakupie ubezpieczenia OC przez internet kierowcy mają zapewnione wymierne korzyści. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto dokonać wykupienia ubezpieczenia OC samochodu online. Poznasz 2 zalety sprawiające, że polisa OC online to świetne rozwiązanie dla każdego posiadacza samochodu. Dzięki temu być może sam przekonasz się do tego, żeby kupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przez internet. Zobaczysz wtedy, jakie korzyści zapewnia takie rozwiązanie. A wtedy już z pewnością nigdy nie kupisz ubezpieczenia w stacjonarnym punkcie towarzystwa ubezpieczeniowego. Zapraszamy!

1. Kupione ubezpieczenie OC przez internet to najtańsza opcja na ubezpieczenie samochodu
Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu powinno być najtańsze, jak to tylko jest możliwe. Nie ma sensu, żebyś przepłacał za ubezpieczenie komunikacyjne OC. A jeśli wykupujesz ubezpieczenie auta w stacjonarnym towarzystwie ubezpieczeniowym, to przepłacasz nawet wtedy, kiedy wybierasz najtańszą ubezpieczalnię. Wynika to z polityki cenowej obowiązującej w większości towarzystw ubezpieczeniowych. Działa to na takiej zasadzie, że przy Twojej wizycie w punkcie ubezpieczeń, zajmujesz czas pracownikowi ubezpieczalni.
Jeśli nie przyszedłbyś do ubezpieczalni i załatwiłbyś wszystko online, to tego konsultanta mogłoby tam w ogóle nie być. Ale skoro się pojawiłeś i kupujesz ubezpieczenie OC samochodu w stacjonarnym punkcie, to firma musi zapłacić temu pracownikowi pensję oraz prowizję, czy premię. W ramach tego każda polisa kupowana stacjonarnie jest nieco droższa niż jej internetowy odpowiednik. A finanse to dopiero początek oszczędności wynikających z zakupu ubezpieczenia OC online. Przy takiej formie zakupu oszczędzisz również mnóstwo czasu.

2. Kiedy kupujesz ubezpieczenie OC online, oszczędzasz mnóstwo czasu
Zakup ubezpieczenia OC w stacjonarnym towarzystwie ubezpieczeniowym jest trochę jak wizyta w urzędzie. Tutaj również musisz tak dopasować swoją dostępność czasową, żeby wpasować się w godziny pracy ubezpieczalni. To dosyć trudne, kiedy Twoje godziny pracy pokrywają się z tymi towarzystwa ubezpieczeniowego. W takim wypadku masz 2 wyjścia. Albo układasz wszystko w taki sposób, żeby jakimś cudem się wyrobić. Albo wybierasz 2 sposób, czyli sprawdzasz porównanie OC na https://ubezpieczamy-auto.pl/ i szybko kupujesz polisę niezależnie od pory dnia i nocy. Żeby kupić ubezpieczenie OC online, nie musisz dopasowywać swojego dnia do nikogo. W odpowiedniej dla siebie porze – czy to rano przed pracą, czy wieczorem po pracy, a może w weekend, kiedy akurat będziesz mieć chwilę – masz pełną dowolność.
Nie musisz tracić połowy dnia na to, żeby zebrać dokumenty, pojechać do ubezpieczalni, przedrzeć się przez kolejkę i ostatkiem sił wrócić do domu. Kiedy kupujesz ubezpieczenie OC online, Twoim najbardziej czasochłonnym zadaniem będzie zebranie kilku dokumentów. Potrzebny Ci będzie dowód rejestracyjny, prawo jazdy, dowód osobisty, poprzednia polisa OC z danymi dotyczącymi samochodu oraz spisany przebieg pojazdu. Z takim zestawem możesz wejść na wskazaną wyżej stronę, wprowadzić odpowiednie dane i już niemalże gotowe. Po tej procedurze porównywarka pokaże Ci ranking ofert ubezpieczeniowych. Teraz wybierz tę, która Ci najbardziej odpowiada, zrealizuj transakcję w dogodny dla Ciebie sposób i załatwione. Właśnie oszczędziłeś trochę pieniędzy i kilka cennych godzin. Kliknij link powyżej i sprawdź sam.

Podsumowanie
Porównywarki ubezpieczeń online, takie jak Ubezpieczamy Auto, to świetny sposób na zakup polisy OC i nie tylko. Dzięki takiej porównywarce możesz szybko i tanio zdobyć potrzebne ubezpieczenie. Sprawdź sam!

Zaloguj się by skomentować