logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

WYDAWCA            PARTNER PORTALU

A+ A A-
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: MPM - misdeliveries per milion

MPM - misdeliveries per milion 3 lata 2 tygodni temu #7864

• jarox91
  • jarox91 Avatar
  • Fresh Boarder
  • Oklaski: 0
czesc,

mam duży problem i nie wiem jak to ugryźć.
Mam obliczyć MPM miesięczne dla moich klientów na podstawie wysyłek.
Rozumiem, ze takie MPM mam obliczać na podstawie reklamacji np. błąd wysyłki - zamiast 100sztuk dojechało do klienta 80.

Czy może brać pod uwagę cały moj miesieczny plan dostaw i rezultatów. ( nie zawsze wysylam ilości zgodnie z planem natomiast klient również nie zawsze potrzebuje pełnego zamówienia w sensie "dzis wysle 50 sztuk bo nie mam 60 tak jak chcieliscie ale mowiliscie ze macie jeszcze cos na stanie takze wszystko gra"

Reasumując - mam brać pod uwagę tylko oficjalne reklamacje od klienta czy całość zalozonego miesiecznego planu i ich rezultaty?

Druga sprawa - czy dobrze rozumiem MPM? Mam obliczać tak jak poniżej?
240 ( niedostarczone do klienta sztuki czesci w danym miesiacu ) / ( 265,200 tys)miesieczny order klienta x 1,000,000 ? Wynik to będą punkty MPM?

Bardzo prosze o pomoc.

dzieki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: MPM - misdeliveries per milion 3 lata 2 tygodni temu #7865

• jarox91
  • jarox91 Avatar
  • Fresh Boarder
  • Oklaski: 0
Jeszcze jedno pytanie...mam podane, ze mam obliczyć MPM Customer - z tego co wiem to można to rozumieć poprzez "Misdeliveries per million" albo "missed parts per milion" - skad mam wiedziec ktorego mam uzyc?

Odp: MPM - misdeliveries per milion 3 lata 1 tydzień temu #7871

• Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 165
  • Oklaski: 144
Witam,

akurat w tym przypadku nie czujemy się ekspertami, więc proszę szukać rozwinięcia tego zagadnienia w literaturze przedmiotu, ale wg mnie - wskaźnik MPM to najczęściej ilość błędnych dostaw na milion.
Poza tym wskaźnik MPM dopuszcza kilka interpretacji, tzn. zawsze jest to odniesienie "błędów do całości", natomiast można mówić o odniesieniu do linii na zamówieniach, do liczby sztuk lub do liczby zamówień.
Czyli może to być:
- liczba linii z zamówień klientów, które nie zostały zrealizowane w całości (lub na czas) / łączna liczba linii ze wszystkich zamówień klientów * 1.000.000 (wtedy nie ma znaczenia ilu sztuk zabrakło z danej linii czyli danego towaru)
- liczba zamówień niezrealizowanych w całości (lub na czas) / wszystkie zamówienia * 1.000.000 (wtedy nie ma znaczenia ilu towarów i w jakiej ilości zabrakło)
- liczba sztuk niedostarczonych zgodnie z zamówieniem / łączna liczba zamówionych sztuk * 1.000.000 (jest to najbardziej szczegółowe podejście).

Niezależnie od podejścia istotne jest aby zarówno w liczniku jak i w mianowniku formuły obliczeniowej:
- obie wielkości miały ten sam poziom odniesienia (liczba linii lub liczba sztuk towarów lub liczba dokumentów zamówieniowych).
- obie wielkości odnosiły się do tego samego okresu czasu.

Pozdrawiam
ŁP
Czas generowania strony: 0.125 s.

Z ostatniej chwili

• 1
  • 2
  • 3

Koleje Dolnośląskie pojadą do Pragi

Koleje Dolnośląskie pojadą do Pragi

Wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy 9 grudnia 2019 r. uruchomione zostanie bezpośrednie...

Poczta Polska wybrała auta elektryczne

Poczta Polska wybrała auta elektryczne

Pracownicy Poczty Polskiej będą wkrótce doręczać paczki przy pomocy Nissanów e-NV200, elektrycznych samochodów dostawczych, które...

Unia Europejska nie przygotuje przedsiębiorców na brexit

Unia Europejska nie przygotuje przedsiębiorców na brexit

138 milionów funtów będzie kosztować kampania informacyjna, która ma pomóc między innymi przedsiębiorcom przygotować się...

Ogłoszenia

Statystyki forum

• Łącznie użytkowników: 15.1k
  • Najnowszy użytkownik: Pawel74
  • Łącznie postów: 8454
  • Łącznie wątków: 3195
  • Łącznie Sekcji: 2
  • Łącznie Kategorii: 12
  • Otwartych Dzisiaj: 1
  • Otwartych Wczoraj: 0
  • Odpowiedzi Dzisiaj: 0
  • Odpowiedzi Wczoraj: 0