logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

WYDAWCA            PARTNER PORTALU

A+ A A-
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nowa firma - wyzwanie logistyczne - jak to zrobic?

Nowa firma - wyzwanie logistyczne - jak to zrobic? 2 lata 9 miesiąc temu #7986

• pantoniak
  • pantoniak Avatar
  • Fresh Boarder
  • Oklaski: 0
Witam serdecznie,

Moja firma rozpoczyna handel kilkoma artykułami FMCG. Zdałem sobie sprawę, że logistyka to podstawa, a w temacie jestem zielony. Proszę o pomoc:

Jako, że jestem pośrednikiem kupującym towar u producenta i sprzedającym swoim klientom i nie posiadam zbyt dużego magazynu, chciałbym by towar jechał bezpośrednio od producenta do mojego klienta.
Pytanie 1: jeśli zlecę producentowi wysłanie towaru do klienta, pozna kto jest moim odbiorcą. Jak tego uniknąć? Czy skorzystanie z usług centrum logistycznego to jedyne wyjście? Producent > centrum logistyczne > mój klient

Pytanie 2: Jak to jest możliwe, że w internecie ludzie kupują towary które są tańsze kilka groszy niż w sklepie (np środki czystości, kosmetyki) i robią to choć koszt przesyłki jest często większy niż wartość towaru? Czy dobrze rozumuję, że w dzisiejszych czasach ludzie kupują w internecie np płyn do naczyń i jego przesyłka przez pół polski jest na tyle tania, że to sie opłaca obu stronom transakcji?

Pytanie 3: Zamierzam sprzedawać produkty do czyszczenia. Super jeśli odbiorca zamawia odrazu całą paletę - wtedy to dla mnie opłacalny biznes. Ale jak skoordynować logistykę by opłacało się wysyłać pojedyńcze sztuki o wartości kilku złotych lub 10-30 kg paczki. Chodzi o wysyłkę z centrum logistycznego do poszczególnych odbiorców w całym kraju. Przecież to już się dzieje.

Dziękuję i pozdrawiam,
Paweł Antoniak
Ostatnio zmieniany: 2 lata 9 miesiąc temu przez pantoniak.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Nowa firma - wyzwanie logistyczne - jak to zrobic? 2 lata 9 miesiąc temu #8008

• Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 165
  • Oklaski: 144
Witam,

obawiam się, że nie ma jednej złotej recepty na prowadzenie biznesu. Know-how i opracowanie biznes planu, uwzględniającego ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej leży właśnie po stronie przedsiębiorcy. Może warto zająć się sprzedażą hurtową tego asortymentu albo założyć e-sklep, który będzie pośredniczył w sprzedaży detalicznej? Podsumowując - to właśnie przedsiębiorca powinien znać sposoby i metody takiego prowadzenia działalności, aby biznes był opłacalny przy zachowaniu jakości i bezpieczeństwa transakcji.

Życzę powodzenia i pozdrawiam
ŁP
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.121 s.

Z ostatniej chwili

• 1
  • 2
  • 3

Koleje Dolnośląskie pojadą do Pragi

Koleje Dolnośląskie pojadą do Pragi

Wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy 9 grudnia 2019 r. uruchomione zostanie bezpośrednie...

Poczta Polska wybrała auta elektryczne

Poczta Polska wybrała auta elektryczne

Pracownicy Poczty Polskiej będą wkrótce doręczać paczki przy pomocy Nissanów e-NV200, elektrycznych samochodów dostawczych, które...

Unia Europejska nie przygotuje przedsiębiorców na brexit

Unia Europejska nie przygotuje przedsiębiorców na brexit

138 milionów funtów będzie kosztować kampania informacyjna, która ma pomóc między innymi przedsiębiorcom przygotować się...

Ogłoszenia

Statystyki forum

• Łącznie użytkowników: 15.1k
  • Najnowszy użytkownik: Pawel74
  • Łącznie postów: 8454
  • Łącznie wątków: 3195
  • Łącznie Sekcji: 2
  • Łącznie Kategorii: 12
  • Otwartych Dzisiaj: 0
  • Otwartych Wczoraj: 1
  • Odpowiedzi Dzisiaj: 0
  • Odpowiedzi Wczoraj: 0