logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Płatności on-line dzięki Google

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Firma Google wprowadziła na rynek serwis Google Checkout (http://checkout.google.com/), który służy do finalizacji transakcji w sklepach.
Nowa usługa oferuje łatwą i bezpieczną metodę płatności, dzięki której kupujący mogą dokonywać zakupów w sklepach uczestniczących w programie za pomocą jednorazowego zalogowania w systemie Google. Mechanizm współdziała również z programem reklamowym Google AdWords, pomagając sprzedawcom za darmo pozyskiwać nowych klientów, których transakcje są w całości lub częściowo przetwarzane.

- Integrując proces zapłaty z wyszukiwaniem i reklamą, pomagamy naszym użytkownikom zamknąć cykl, który rozpoczyna się od wyszukiwania, poprzez znalezienie pożądanych wyników, a kończy zakupem – powiedział Salar Kamangar, Wiceprezes ds. Zarządzania Produktami w Google.

Zasada działania usługi: klienci mogą znaleźć sklepy, które akceptują płatności Google Checkout, szukając ikony tego systemu na reklamach AdWords, lub sprawdzając, czy na stronie sprzedawcy pojawia się opcja Google Checkout. Jeśli klient zechce skorzystać z Google Checkout, może utworzyć swoje konto bezpośrednio z serwisu sprzedawcy, podając - jednorazowo - nazwę użytkownika i hasło, a także podstawowe informacje, takie jak dane kontaktowe, preferencje dotyczące płatności i informacje o wysyłce. Następnie, gdy klient będzie dokonywał płatności w dowolnym sklepie, który oferuje opcję Google Checkout, wystarczy ją wybrać i szybko zakończyć transakcję, podając swoje dane logowania, co oszczędza kłopotu z wypełnianiem wielu formularzy.
Ponadto, klienci mogą zachować w jednym miejscu całą swoją historię zakupów, w tym składane zamówienia i szczegóły dostawy. Kupujący zwiększają również swoje bezpieczeństwo, dokonując zakupów za pomocą Google Checkout. Serwis ukrywa numer karty kredytowej klienta i zapewnia zwrot kosztów w przypadku nieautoryzowanych transakcji. Ponadto, aby zwiększyć kontrolę nad spamem, Google Checkout pozwala kupującym określić, czy chcą ukryć swój adres email lub wyłączyć niechcianą pocztę ze sklepów, w których dokonują zakupów.

Google Checkout umożliwia zakupy za pomocą istniejących metod płatności, w tym za pomocą kart Visa, MasterCard, American Express i Discover.
Citi, lider na rynku innowacyjnych usług finansowych, oferuje swoim klientom specjalną, ograniczoną czasowo promocję. Warunkiem udziału jest założenie konta i dokonanie zakupu przez Google Checkout, z użyciem karty kredytowej Citi.

Serwis jest obecnie dostępny dla wszystkich sprzedawców w USA, niezależnie od tego, czy reklamują się w sieci Google. Trwają również prace nad udostępnieniem serwisu sprzedawcom z innych krajów.
Ostatnio zmieniany wtorek, 25 lipiec 2006 10:05

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Aluplast wynajmuje powierzchnię w Logicor Poznań

Aluplast wynajmuje powierzchnię w Logicor Poznań

Aluplast podpisał umowę najmu 10 000 m kw. powierzchni magazynowo-przemysłowej w centrum dystrybucyjnym Logicor Poznań...

MAN wozi świąteczną atmosferę

MAN wozi świąteczną atmosferę

 Czerwony ciągnik siodłowy MAN TGX 18.440 BLS 4x2 EfficientLine2 z kolorową naczepą przemierza w styczniu...

North-West Logistic Park w rękach amerykańskiego inwestora

North-West Logistic Park w rękach amerykańskiego inwestora

Amerykański inwestor Exeter Property Group zawarł finalną umowę kupna centrum magazynowo-produkcyjnego North-West Logistic Park w...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj