logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Płatności on-line dzięki Google

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Firma Google wprowadziła na rynek serwis Google Checkout (http://checkout.google.com/), który służy do finalizacji transakcji w sklepach.
Nowa usługa oferuje łatwą i bezpieczną metodę płatności, dzięki której kupujący mogą dokonywać zakupów w sklepach uczestniczących w programie za pomocą jednorazowego zalogowania w systemie Google. Mechanizm współdziała również z programem reklamowym Google AdWords, pomagając sprzedawcom za darmo pozyskiwać nowych klientów, których transakcje są w całości lub częściowo przetwarzane.

- Integrując proces zapłaty z wyszukiwaniem i reklamą, pomagamy naszym użytkownikom zamknąć cykl, który rozpoczyna się od wyszukiwania, poprzez znalezienie pożądanych wyników, a kończy zakupem – powiedział Salar Kamangar, Wiceprezes ds. Zarządzania Produktami w Google.

Zasada działania usługi: klienci mogą znaleźć sklepy, które akceptują płatności Google Checkout, szukając ikony tego systemu na reklamach AdWords, lub sprawdzając, czy na stronie sprzedawcy pojawia się opcja Google Checkout. Jeśli klient zechce skorzystać z Google Checkout, może utworzyć swoje konto bezpośrednio z serwisu sprzedawcy, podając - jednorazowo - nazwę użytkownika i hasło, a także podstawowe informacje, takie jak dane kontaktowe, preferencje dotyczące płatności i informacje o wysyłce. Następnie, gdy klient będzie dokonywał płatności w dowolnym sklepie, który oferuje opcję Google Checkout, wystarczy ją wybrać i szybko zakończyć transakcję, podając swoje dane logowania, co oszczędza kłopotu z wypełnianiem wielu formularzy.
Ponadto, klienci mogą zachować w jednym miejscu całą swoją historię zakupów, w tym składane zamówienia i szczegóły dostawy. Kupujący zwiększają również swoje bezpieczeństwo, dokonując zakupów za pomocą Google Checkout. Serwis ukrywa numer karty kredytowej klienta i zapewnia zwrot kosztów w przypadku nieautoryzowanych transakcji. Ponadto, aby zwiększyć kontrolę nad spamem, Google Checkout pozwala kupującym określić, czy chcą ukryć swój adres email lub wyłączyć niechcianą pocztę ze sklepów, w których dokonują zakupów.

Google Checkout umożliwia zakupy za pomocą istniejących metod płatności, w tym za pomocą kart Visa, MasterCard, American Express i Discover.
Citi, lider na rynku innowacyjnych usług finansowych, oferuje swoim klientom specjalną, ograniczoną czasowo promocję. Warunkiem udziału jest założenie konta i dokonanie zakupu przez Google Checkout, z użyciem karty kredytowej Citi.

Serwis jest obecnie dostępny dla wszystkich sprzedawców w USA, niezależnie od tego, czy reklamują się w sieci Google. Trwają również prace nad udostępnieniem serwisu sprzedawcom z innych krajów.
Ostatnio zmieniany wtorek, 25 lipiec 2006 10:05

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Młodzi logistycy walczą o finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy walczą o finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

2 grudnia w kilkunastu miastach w całej Polsce odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej....

PKP CARGO dzięki dronom odnotowuje coraz mniej kradzieży

PKP CARGO dzięki dronom odnotowuje coraz mniej kradzieży

PKP CARGO zaprezentowało efekty działań prewencyjnych i przeciw kradzieżowych ze wsparciem dronów. Dzięki ich zastosowaniu...

Analizy DHL umożliwiają lepsze zrozumienie sieci dostawcy

Analizy DHL umożliwiają lepsze zrozumienie sieci dostawcy

DHL poszerza swoje portfolio zarządzania łańcuchem dostaw i analizy poprzez uruchomienie Portalu Transparency DHL Resilience360....

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj