logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:


A+ A A-
CTL Logistics konsekwentnie umacnia silną pozycję na rynku kolejowych przewozów towarowych, stawiając na zintegrowaną usługę logistyczną. W II kwartale br. spółka systematycznie zwiększała przewozy.
Czytaj więcej...
25 lipca flota PKP CARGO powiększyła się o trzy kolejne lokomotywy wielosystemowe Siemens Vectron. Największy polski przewoźnik obsługuje nimi połączenia poza granicami kraju. Każda z dziewięciu nowoczesnych maszyn odebranych dotychczas przez PKP CARGO od producenta jest dopuszczona do ruchu na terenie Polski i pięciu innych krajów UE: Niemiec, Czech, Słowacji, Austrii i Węgier. Kolejne trzy podobne lokomotywy PKP CARGO odbierze w sierpniu, a odbiór ostatnich trzech z 15, mogących wjechać dodatkowo do Holandii, jest planowany do końca czerwca 2017 roku.
Czytaj więcej...
PKP CARGO przygotowało tabor i drużyny trakcyjne do wsparcia i zabezpieczenia przewozów pasażerskich podczas Światowych Dni Młodzieży. Największy w Polsce towarowy przewoźnik kolejowy będzie wydawać lokomotywy na rzecz PKP PLK do osłony sieci kolejowej oraz prowadzić dodatkowe pociągi pasażerskie uruchamiane przez PKP Intercity i Przewozy Regionalne.
Czytaj więcej...
Spółka Expom z Kurzętnika sfinalizowała zamówienie na siedem najnowocześniejszych dźwigów w historii firmy. Jednym z nich jest dźwig typu Knuckleboom o masie samej konstrukcji wynoszącej 50 ton i posiadający zaawansowane rozwiązania technologiczne. Całościowo projekt realizowany na zamówienie klienta ze Skandynawii opiewał na sumę 350 000 EUR.
Czytaj więcej...
Szczegółowa analiza danych potwierdziła wstępne dobre wyniki przeładunków w zespole portów Szczecin-Świnoujście. W samym czerwcu przeładunki wzrosły o 15,8%, zaś w pierwszym półroczu o 2,1%.
Czytaj więcej...
Czerwiec w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica to drugi miesiąc sezonu wakacyjnego. Czerwiec to także miesiąc kończący pierwsze półrocze 2016 r., a więc czas podsumowań. Pomimo aktualnej sytuacji geopolitycznej, hamującej nieco ruch pasażerski na niektórych kierunkach, poznańskie lotnisko poszerza swoją ofertę o destynacje alternatywne i nadal widać wyraźne wzrosty w statystykach.
Czytaj więcej...
Firma Ekol Logistics, jeden z wiodących operatorów 3PL w Europie, realizuje transakcję zakupu 150 ciągników Mercedes-Benz, Actros. Zakup opiewający na kwotę blisko 12 milionów euro wpisuje się w strategię firmy. Przedsiębiorstwo akcentuje bowiem jeszcze mocniej swoją obecność poza Turcją, poprzez rozwój działalności spółek europejskich i zwiększanie floty własnych środków transportu.
Czytaj więcej...
Wielka Brytania to światowy gracz w handlu. Według danych WTO za 2013 rok Zjednoczone Królestwo było 8. globalnym eksporterem z udziałem 2,9 proc. i 6. importerem z udziałem 3,5 procent. Według Office for National Statistics (ONS) w 2013 roku łączną wartość brytyjskich obrotów handlowych ze światem obliczono na ok. 717 mld funtów.
Czytaj więcej...
PKP Intercity inwestuje w bezpieczeństwo pasażerów. W każdym pociągu Pendolino będą defibrylatory AED Plus, dzięki któremu możliwe będzie zapewnienie pomocy podróżnym z nagłym zatrzymaniem krążenia.
Czytaj więcej...

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

LOTOS Kolej wozi paliwo dla Wojska Polskiego

LOTOS Kolej wozi paliwo dla Wojska Polskiego

Spółka LOTOS Kolej zawarła czteroletnią umowę z Siłami Zbrojnymi RP. Kontrakt dotyczy przewozów paliwa lotniczego...

Crown Insite - optymalizacja i zarządzanie kosztami floty teraz w…

Crown Insite - optymalizacja i zarządzanie kosztami floty teraz w jednym miejscu

Firma Crown, producent wózków magazynowych, zintegrowała swój flagowy system zarządzania flotą InfoLink z programem do...

DHL najczęściej wybieraną przez internautów firmą kurierską

DHL najczęściej wybieraną przez internautów firmą kurierską

Według raportu „E-Commerce w Polsce. Gemius dla e-Commerce Polska”, firma DHL jest najczęściej wybieranym dostawcą...

Ostatnio na forum

Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj