logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL


A+ A A-
Koniec roku to czas wzmożonej pracy dla całego sektora KEP. Do trwającego wówczas świątecznego szczytu paczkowego firmy kurierskie zaczynają przygotowywać się już kilka miesięcy wcześniej. To dla nich prawdziwy test jakości usług.
Czytaj więcej...
PKP CARGO wygrało jeden z największych przetargów na przewóz węgla koleją w tym roku. Spółka przetransportuje około 12 milionów ton „czarnego złota” i ponad milion ton sorbentów wapiennych dla PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Zlecenie obejmuje lata 2016-2018. Jego maksymalna łączna wartość to blisko 289 mln zł. Nowa umowa jest przedłużeniem dotychczasowej współpracy PKP CARGO z PGE.
Czytaj więcej...
Od listopada DHL Parcel włączył do swojej oferty nową usługę - Przekieruj paczkę. Umożliwia ona m.in. zmianę adresu doręczenia zamówionej przesyłki, kiedy ta jest już w drodze do odbiorcy. By to zrobić wystarczy dostęp do komputera bądź urządzenia mobilnego połączonego z siecią internetową.
Czytaj więcej...
5 listopada br. przedsiębiorcom z Województwa Śląskiego wręczone zostały prestiżowe świadectwa Upoważnionego Przedsiębiorcy AEO. Uroczystość odbyła się w Auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, w ramach seminarium organizowanego Przez Fundusz Górnośląski S.A., pt. „Ułatwienia celne i podatkowe dla przedsiębiorców. Status Upoważnionego Przedsiębiorcy”.
Czytaj więcej...
Intel powołał Radę ds. Kontroli Bezpieczeństwa Samochodów (Automotive Security Review Board) oraz opublikował zbiór najlepszych praktyk w tym zakresie.
Czytaj więcej...
Firma kurierska DPD Polska nawiązała współpracę z koszykarskim mistrzem i zdobywcą Pucharu Polski w 2015 r., drużyną BC Stelmet Zielona Góra, stając się tym samym oficjalnym partnerem logistycznym klubu.
Czytaj więcej...
Flota sieci sklepów Biedronka wzbogaciła się o pierwszy na świecie seryjnie produkowany, hybrydowy samochód ciężarowy Fuso Canter Eco Hybrid. To kontynuacja proekologicznych działań firmy oraz kolejny skok technologiczny w dziedzinie transportu drogowego.
Czytaj więcej...
Firma DHL Freight, dostawca usług frachtu drogowego w Europie, podniosła stawki za przesyłki drobnicowe (LTL) średnio o 6 procent. Pozwoli to zapewnić wysoki poziom obsługi w kontekście nowej sytuacji na rynku.
Czytaj więcej...
Globalny operator logistyczny - firma Dachser oferuje nową usługę frachtu lotniczego, łączącą przez lotnisko w  Miami na Florydzie ogólnoświatową sieć transportową z Ameryką Łacińską.
Czytaj więcej...

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Ponad połowa rynku AGD w rękach ROHLIG SUUS

Ponad połowa rynku AGD w rękach ROHLIG SUUS

ROHLIG SUUS rozpoczął dystrybucję sprzętu AGD dla kolejnego producenta - firmy Indesit. Tym samym w...

DSV Air & Sea najszybciej rosnącym operatorem lotniczym na…

DSV Air & Sea najszybciej rosnącym operatorem  lotniczym na świecie

DSV Air & Sea od lat wiedzie prym pod względem tempa rozwoju w ramach Grupy...

DB Schenker Logistics jako atrakcyjny pracodawca

DB Schenker Logistics jako atrakcyjny pracodawca

W listopadzie rozpoczęła się kampania promocyjna spółek Grupy Deutsche Bahn w Polsce. Jej celem jest...

Ostatnio na forum

Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie lub Rejestracja

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj