logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL


A+ A A-
W 2015 roku PKP CARGO podpisało dwuletnie umowy na przewozy towarów z trzema liderami polskiego przemysłu wykorzystującego drewno - spółką International Paper Kwidzyn, Kronospan Szczecinek oraz Mondi Świecie. Na podstawie nowych kontraktów PKP CARGO będzie transportować m.in.: drewno, wyroby z drewna oraz zrębki drzewne. Każda z trzech wymienionych firm jest największym producentem w Polsce w swoim segmencie rynku.
Czytaj więcej...
Po 13 dniach podróży, do stacji Hamburg Billwerder w Niemczech dotarł pociąg towarowy z Chin. Na europejskim odcinku trasy przewóz w całości realizowany był przez Grupę PKP CARGO. Po raz pierwszy spółka odpowiadała za przewóz na dwóch odcinkach - polskim oraz niemieckim. Za realizację kontraktu dla chińskiego partnera odpowiedzialny był Cargosped, operator świadczący usługi spedycyjne i logistyczne, należący w całości do Grupy PKP CARGO.
Czytaj więcej...
Po kontraktach w Jenie i Brunszwiku Solaris zdobył kolejne zamówienie na produkcję pojazdów szynowych dla niemieckiego odbiorcy. Polska firma podpisała umowę ramową z Leipziger Verkehrsbetriebe (LVB) GmbH obejmującą dostawy łącznie 41 sztuk Tramino.
Czytaj więcej...
TRANSPOREON wygrywa pierwszą edycję konkursu "Najbardziej skuteczne innowacje w łańcuchu dostaw” zorganizowanym przez Transit, największego wydawcę dla branży logistycznej w Rumunii. Zwycięzcą okazał się Mobile Order Management, produkt zgłoszony przez firmę TRANSPOREON.
Czytaj więcej...
DSV, jako pierwszy globalny operator logistyczny, wdrożyło w swoich naczepach technologię Ultraseal, zapobiegającą przypadkom przebicia opon aż w 90 proc. Takie rozwiązanie pozwoli zapewnić operatorowi terminową dostawę towaru, niezależnie od tego, jakie niespodzianki mogą wydarzyć się w drodze towaru do miejsca docelowego. 
Czytaj więcej...
Samochód, który swoją światową premierę miał na początku lutego w Poznaniu został bardzo pozytywnie odebrany przez rynek. Na podstawie wstępnych prognoz Zarząd Volkswagena podjął decyzję o zwiększeniu zatrudnienia w poznańskiej fabryce.
Czytaj więcej...
Goodyear wprowadza mobilną aplikację, która udoskonala obsługę klientów flotowych w całej Europie. eJob pozwoli operatorom flot błyskawicznie zapisywać, przesyłać i otrzymywać dane bezpośrednio do i z systemu zarządzania oponami Goodyear FleetOnlineSolutions (FOS). Do obsługi nowej aplikacji wystarczy zwykły tablet. eJob to nowe rozwiązanie skierowane do flot, które doskonale wpisuje się w program Goodyear FleetOnlineSolutions oraz podnosi jeszcze jego funkcjonalność. Aplikacja ułatwi zarządzanie oponami, a także pozwoli klientom śledzić w czasie rzeczywistym przebieg prac serwisowych.
Czytaj więcej...
Solarisy Urbino 12 electric dla Inowrocławia będą posiadać w pełni elektryczny napęd o mocy 160 kW oraz baterie o pojemności 201 kWh, ładowane przy pomocy zewnętrznej ładowarki o mocy 20 kW, podłączanej za pośrednictwem złącza plug-in. Dodatkowo pojazd zostanie przygotowany do późniejszej instalacji dachowego systemu ładowania (pantografu).
Czytaj więcej...
Goodyear zdecydował się na kolejne wzbogacenie linii opon do pojazdów ciężarowych FUELMAX i KMAX. Ostatnie nowości to trzy rozmiary w serii efektywnych paliwowo opon FUELMAX i długodystansowych opon KMAX. Oprócz nowych produktów, Goodyear wprowadza na rynek także odpowiadające im wysokiej jakości opony bieżnikowane na gorąco TreadMax KMAX i TreadMax FUELMAX na oś napędową.
Czytaj więcej...

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PKP CARGO partnerem największych graczy przemysłu drzewnego

PKP CARGO partnerem największych graczy przemysłu drzewnego

W 2015 roku PKP CARGO podpisało dwuletnie umowy na przewozy towarów z trzema liderami polskiego...

75% klientów e-commerce jest zadowolonych z nowych przepisów o zakupach…

75% klientów e-commerce jest zadowolonych z nowych przepisów o zakupach w sieci

  Firma ARC Rynek i Opinia przeprowadziła w marcu badania dla Poczty Polskiej. Wynika z...

mGenerator wśród 100 najbardziej innowacyjnych firm w Europie

mGenerator wśród 100 najbardziej innowacyjnych firm w Europie

Polska platforma do samodzielnego tworzenia mobilnych aplikacji, sklepów i stron, została uznana przez wpływowy amerykański...

Ostatnio na forum

Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie lub Rejestracja

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj