logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Innowacyjne rozwiązania IT w Carlsbergu Polska

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Carlsberg Polska wprowadził innowacyjną formułę sprzedaży i jako pierwszy na polskim rynku FMCG zdecydował się na zmianę polityki współpracy z dystrybutorami  z systemu "exfactory" na formułę odsprzedażową. Zaimplementowane w Carlsberg Polska rozwiązanie ECOD Dystrybucja firmy Comarch umożliwia bezpośrednią, elektroniczną komunikację z partnerami handlowymi na terenie całego kraju.
 
- Obecnie zamknięta została pierwsza faza projektu, której celem była w pełni automatyczna synchronizacja strategicznych danych o stockach i statystykach sprzedaży, w całym kanale dystrybucji Carlsberg Polska. Możliwość zarządzania taką informacją to zarówno dla producenta jak i dla dystrybutora ogromne korzyści. Z reguły producent nie ma dobrej wiedzy o jego sprzedaży na „dole” łańcucha dystrybucji. Widzi dobrze styk z dystrybutorem, a dalej jego wiedza to tylko szacunki. Tym, czego nie widać nie można skutecznie zarządzać. Można powiedzieć, że w tym sensie ECOD Dystrybucja rozszerza horyzont zarówno producentowi jak i dystrybutorom. Tam gdzie inni tylko szacują, Carlsberg Polska i jego dystrybutorzy mogą mierzyć bardzo precyzyjnie. Ma to oczywisty wpływ na skuteczność sprzedaży - wyjaśnia Jacek Mikuś, Dyrektor Centrum Konsultingowego w Comarch.
 
- W ciągu 8 miesięcy głównej fazy wdrożenia zrealizowaliśmy blisko 350 połączeń. Narzucenie tak ogromnego tempa realizacji przedsięwzięcia stało się możliwe między innymi dzięki temu, że dystrybutorzy z łatwością dostrzegali korzyści, z jakimi wiąże się dla nich podłączenie do platformy. Tym bardziej, że obsługa systemu wymaga od dystrybutora minimalnego wysiłku. System wysyła i dostarcza informacje automatycznie, ale przy pełnej kontroli po stronie dystrybutora. Niewątpliwie znaczący wpływ na wysokie tempo realizacji miał wybór firmy Comarch, jako partnera do realizacji usługi wdrożenia - mówi Agata Serwin, menedżer ds. rozwoju obsługi klientów i logistyki w Carlsberg Polska.
 
System ECOD Dystrybucja jest częścią Platformy ECOD, realizującej szeroko rozumianą komunikację elektroniczną z partnerami biznesowymi w 13 krajach Europy. ECOD Dystrybucja dla Carlsberg Polska jest największym tego typu projektem integratorskim powadzonym w Polsce i obejmuje integrację z 450 podmiotami. Zarówno ze względu na ilość podłączanych do systemu dystrybutorów, zakres integracji, ilość przetwarzanych danych oraz zaostrzone warunki SLA jest jednym z najbardziej skomplikowanych i innowacyjnych projektów w branży FMCG w Polsce.
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 09 lipiec 2007 14:47

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowe badanie Della i Intela wskazuje najważniejsze trendy technologiczne, które…

Nowe badanie Della i Intela wskazuje najważniejsze trendy technologiczne, które kształtują miejsca pracy

Firma Dell zaprezentowała wyniki badania  Future Workforce Study, przeprowadzonego w Europie i RPA na zlecenie...

Technologia druku 3D krzyżuje plany wybranym technikom produkcyjnym, twierdzi DHL

Technologia druku 3D krzyżuje plany wybranym technikom produkcyjnym, twierdzi DHL

Dostawca usług logistycznych DHL wydał swój najnowszy Raport dotyczący trendów DHL - Technologia druku 3D...

Młodzi logistycy walczą o finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy walczą o finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

2 grudnia w kilkunastu miastach w całej Polsce odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej....

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj