logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Map&Guide base po polsku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
19 lipca wystartowała polskojęzyczna wersja mapy cyfrowej Map&Guide w wersji „base” (Map&Guide base), która jest dostępnej w Internecie na stronie base.mapandguide.com. Ta mapa jest na bieżąco aktualizowana, posiada dane z całej Europy, uwzględniając takie szczegóły jak np. ulice jednokierunkowe. Te i inne funkcje pozwalają na pełną kontrolę kosztów transportu.
Jeżeli mapy cyfrowe - dysponujące możliwością planowania tras wraz z cenami przejazdów na podstawie opłat - nie są dostępne w Internecie, zmuszają przewoźnika do zadbania o aktualne taryfy – jeśli w ogólne są one dostępne dla systemu. Może zdarzyć się tak, że krótko po zakupie mapy z planowaniem tras, zmieniają się opłaty autostradowe. Map&Guide base jest na bieżąco aktualizowana. Zaraz po tym jak firma prowadząca płatne odcinki poinformuje o zmianach stawek opłat, zmiany te zostają bezpośrednio przejęte do danych taryfowych map&guide base. Nie ma więc problemu aktualizowania.


Dokładna kalkulacja kosztów


Dla często podróżujących oraz firm transportowych dokładna kalkulacja kosztów podróży jest decydująca dla konkurencyjności. Za pomocą map&guide base można obliczać najróżniejsze należności z tytułu opłat w całej Europie: wszystkie koszty korzystania z autostrad, dróg alpejskich, tuneli lub pozostałych dróg płatnych są uwzględnione przez map&guide base, o ile zostały podane do wiadomości przez administratora drogi.
W przeciwieństwie do „statycznych” programów do planowania tras (planerów podróży) albo budzących wątpliwości spisów, które często przy ich ukazaniu się mogą już nie zawierać najaktualniejszych stawek opłat, map&guide base zawsze sięga do najaktualniejszych danych o należnościach – bez potrzeby troszczenia się o to użytkownika. Koszty opłat określone przez map&guide base dają się w wielu przypadkach użyć jako dowód, jeśli np. z Toll Collect przewoźnik otrzyma błędne naliczenie opłat.


Kompatybilny


Użytkownicy systemu nawigacyjnego dla PocketPC, poprzez specjalny interfejs map&guide base mogą zaopatrzyć najpopularniejsze urządzenia nawigacyjne w dane do planowania trasy. Odbywa się to jedynie przez kliknięcie myszką. Te urządzenia to obecnie: map&guide navigator, Falk Navigator, MarcoPolo Mobile Navigator, TomTom oraz Navigon i Destinator.
Bywa, że wpisanie do systemu nawigacji adresu docelowego nie wystarczy, bo należy dojechać do konkretnej np. bramy w przedsiębiorstwie. Map&Guide base dysponuje takimi dokładnymi możliwościami dla PocketPC. Obecnie jest do dyspozycji kompensacja danych adresowych dla: Falk Navigator S.C., MarcoPolo Mobile Navigator, map&guide fleet navigator, map&guide truck navigator, TomTom Navigator 5, Navigon MobileNavigator 5, Destinator 6.


Bogactwo informacji


Map&Guide stale rozszerza rejony i miasta w całej Europie, dla których można korzystać z obliczania trasy nawet z dokładnością do numerów poszczególnych domów. A to może opłacać się bardziej niż można przypuszczać jeśli np. miejsce docelowe leży na bardzo długiej ulicy, która jest rozdzielona przez drogę szybkiego ruchu albo drogi jednokierunkowe. 
Map&Guide base zawiera więcej niż pół miliona użytecznych informacji dodatkowych (tzw. Points of Interest) w całej Europie. Są to np. stacje benzynowe, dworce kolejowe, lotniska i przystanie promowe, parkingi, miejsca obsługi podróżnych i hotele, tereny targowe i obszary przemysłowe, osobliwości, jeziora i obiekty do spędzania wolnego czasu dla wypoczynku itd. Poza tym Map&Guide base wylicza odległości z uwzględnieniem dróg jednokierunkowych w całej Europie.
Większość zawartych informacji dodatkowych jest do dyspozycji w pakiecie podstawowym Map&guide base. Natomiast w pakiecie Premium można wybierać ponadto, jakie interesujące nas obiekty (Pionts of Interest) mają być wyświetlone, a jakie nie.

Ostatnio zmieniany piątek, 23 listopad 2007 11:50

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

OT Logistics S.A. rozszerza skład zarządu

OT Logistics S.A. rozszerza skład zarządu

Rada nadzorcza spółki OT Logistics S.A. powołała w skład zarządu Andrzeja Klimka, dotychczasowego dyrektora Dywizji...

Grupa GEFCO wspiera logistycznie rejs Bimedia Challenge z Alaski na…

Grupa GEFCO wspiera logistycznie rejs Bimedia Challenge z Alaski na Grenlandię

Grupa GEFCO, światowy gracz w logistyce dla przemysłu i europejski lider w logistyce dla branży...

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu…

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu produktów agro

Grupa Kapitałowa OT Logistics wydzierżawiła nowe wagony typu Tagnpps, które pozwolą spółce na uzupełnienie oferty...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj