logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Comarch rozszerza współpracę z LOTOS

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Comarch i Lotos Paliwa sp. z o.o. zawarły umowę na wdrożenie i obsługę systemu ECOD Operator oraz ECOD Archiwum. To już czwarty system Comarch, który został wdrożony w firmie LOTOS.

Projekt ECOD dotyczy faktur elektronicznych, które LOTOS przesyła do swoich dystrybutorów. Do tej pory zdefiniowanych zostało 30 dystrybutorów do podłączenia. Każdy z nich otrzymuje aplikację webową ECOD służącą bieżącemu odbieraniu faktur elektronicznych oraz aplikację ECOD Archiwum do ich archiwizacji. Docelowo wszystkie faktury papierowe będą zastąpione elektronicznymi.
- Cieszymy się, że dotychczasowe pozytywne doświadczenia ze współpracy przekładają się na kolejne ważne biznesowo dla LOTOS, a jednocześnie wyjątkowo prestiżowe dla Comarch wspólne projekty - mówi Tomasz Nakonieczny, Dyrektor Oddziału Comarch w Gdańsku.
Rozmowy dotyczące wdrożenia systemu rozpoczęły się w 2008 roku. Z końcem lipca 2008 Comarch został poinformowany, iż oferta ECOD dotycząca przesyłania i archiwizacji e-faktur została uznana za najlepiej odpowiadającą potrzebom spółki. Umowa zawarta została na okres 7 lat i jest pierwszą umową na realizację projektu masowego EDI w branży paliwowej.

Aplikacja, z której korzystają LOTOS i jego dystrybutorzy - ECOD Archiwum jest modułem platformy ECOD służącym do przechowywania dokumentów w wersji elektronicznej, jak również do przeszukiwania, sortowania i grupowania archiwizowanych dokumentów według ustalonych kryteriów. ECOD Archiwum poza e-fakturami może przechowywać dowolne typy dokumentów wskazane przez klienta (np. zamówienia, awiza wysyłki, potwierdzenia dostawy, etc.). Co najważniejsze, w pełni realizuje wymagania prawne zawarte w  rozporządzeniu Ministra Finansów z dn. 14.07.2005 roku w sprawie wystawiania oraz przesyłania faktur w formie elektronicznej, a także przechowywania i udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej tych faktur (Dz. U. Nr 133, poz. 1119). Dzięki ECOD archiwum każdy klient ma gwarancję przechowywania dokumentów przez obowiązkowy okres 6 lat lub też przez dowolnie dłuższy czas, jeśli pojawia się taka potrzeba.
Ostatnio zmieniany czwartek, 13 listopad 2008 10:48

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie międzynarodowe

PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie międzynarodowe

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń do Czech. Podróżujący między Krakowem a Pragą będą mogli skorzystać...

Rozporządzenie GDPR - jak się do niego przygotować?

Rozporządzenie GDPR - jak się do niego przygotować?

25 maja 2018 r. wejdą w życie nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych mieszkańców Unii...

Solaris wchodzi na rynek holenderski

Solaris wchodzi na rynek holenderski

40 przegubowych autobusów nowy Solaris Urbino 18 zostanie zamówionych przez firmę Connexxion. Będąca własnością Trandev,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj