logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Comarch rozszerza współpracę z LOTOS

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Comarch i Lotos Paliwa sp. z o.o. zawarły umowę na wdrożenie i obsługę systemu ECOD Operator oraz ECOD Archiwum. To już czwarty system Comarch, który został wdrożony w firmie LOTOS.

Projekt ECOD dotyczy faktur elektronicznych, które LOTOS przesyła do swoich dystrybutorów. Do tej pory zdefiniowanych zostało 30 dystrybutorów do podłączenia. Każdy z nich otrzymuje aplikację webową ECOD służącą bieżącemu odbieraniu faktur elektronicznych oraz aplikację ECOD Archiwum do ich archiwizacji. Docelowo wszystkie faktury papierowe będą zastąpione elektronicznymi.
- Cieszymy się, że dotychczasowe pozytywne doświadczenia ze współpracy przekładają się na kolejne ważne biznesowo dla LOTOS, a jednocześnie wyjątkowo prestiżowe dla Comarch wspólne projekty - mówi Tomasz Nakonieczny, Dyrektor Oddziału Comarch w Gdańsku.
Rozmowy dotyczące wdrożenia systemu rozpoczęły się w 2008 roku. Z końcem lipca 2008 Comarch został poinformowany, iż oferta ECOD dotycząca przesyłania i archiwizacji e-faktur została uznana za najlepiej odpowiadającą potrzebom spółki. Umowa zawarta została na okres 7 lat i jest pierwszą umową na realizację projektu masowego EDI w branży paliwowej.

Aplikacja, z której korzystają LOTOS i jego dystrybutorzy - ECOD Archiwum jest modułem platformy ECOD służącym do przechowywania dokumentów w wersji elektronicznej, jak również do przeszukiwania, sortowania i grupowania archiwizowanych dokumentów według ustalonych kryteriów. ECOD Archiwum poza e-fakturami może przechowywać dowolne typy dokumentów wskazane przez klienta (np. zamówienia, awiza wysyłki, potwierdzenia dostawy, etc.). Co najważniejsze, w pełni realizuje wymagania prawne zawarte w  rozporządzeniu Ministra Finansów z dn. 14.07.2005 roku w sprawie wystawiania oraz przesyłania faktur w formie elektronicznej, a także przechowywania i udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej tych faktur (Dz. U. Nr 133, poz. 1119). Dzięki ECOD archiwum każdy klient ma gwarancję przechowywania dokumentów przez obowiązkowy okres 6 lat lub też przez dowolnie dłuższy czas, jeśli pojawia się taka potrzeba.
Ostatnio zmieniany czwartek, 13 listopad 2008 10:48

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowe badanie Della i Intela wskazuje najważniejsze trendy technologiczne, które…

Nowe badanie Della i Intela wskazuje najważniejsze trendy technologiczne, które kształtują miejsca pracy

Firma Dell zaprezentowała wyniki badania Future Workforce Study, przeprowadzonego w Europie i RPA na zlecenie...

Technologia druku 3D krzyżuje plany wybranym technikom produkcyjnym, twierdzi DHL

Technologia druku 3D krzyżuje plany wybranym technikom produkcyjnym, twierdzi DHL

Dostawca usług logistycznych DHL wydał swój najnowszy Raport dotyczący trendów DHL - Technologia druku 3D...

Młodzi logistycy walczą o finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy walczą o finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

2 grudnia w kilkunastu miastach w całej Polsce odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej....

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj