logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:


A+ A A-

Bezpieczny Webbooking z Comp-Win

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wybór rozwiązania IT poznańskiej spółki Comp-Win zwiększył konkurencyjność Morskiej Agencji Gdynia, usprawniając jej proces logistyczny oraz komunikację z klientami.Comp-Win, oferujący systemy informatyczne dla branży logistycznej, zakończył pierwszą część wdrożenia systemu SOZ Webbooking w Morskiej Agencji Gdynia. System odpowiada za aktywną i bezpieczną wymianę informacji z klientami firmy. W momencie składania przez nich zlecenia na ekranie pojawia się pełen podgląd stanów magazynowych. Klienci mogą wprowadzać dyspozycje, zarówno przyjęć jak i wydań, bezpośrednio do obsługi magazynowej.
 
- Dzięki prostemu w obsłudze rozwiązaniu firmy Comp-Win, Morska Agencja Gdynia zyskała pełną optymalizację procesu logistycznego - mówi Michał Laskowski, kierownik wdrożenia. - Poszerzyliśmy zakres usług i poprawiliśmy skuteczność ich realizacji, jednak przede wszystkim należy podkreślić, że obniżyliśmy nasze koszty obsługi. Telefoniczne i e-mailowe informowanie klientów o statusie przesyłki stało się w tym momencie zbędne. To z kolei wpłynęło na zmniejszenie ilości popełnianych błędów ludzkich, dzięki czemu niemal całkowicie wyeliminowaliśmy reklamacje.
 
SOZ Webbooking firmy Comp-Win jest dedykowany dla firm transportowych, które pragną automatyzować współpracę ze swoimi klientami, dostarczając im mechanizmy samodzielnego składania zleceń drobnicowych, częściowych oraz ładunków całopojazdowych, jak również zleceń morskich, lotniczych czy magazynowych. System jest wielojęzyczny. Oprócz modułu webbokingowego Morska Agencja Gdynia korzysta z rozwiązań Comp-Win w zakresie transportu drogowego, morskiego i kolejowego oraz obsługi magazynowej.

- Nasz system TMS jest rozwiązaniem modularnym - mówi Zbigniew Kępiński, wiceprezes zarządu Comp-Win. - W związku z tym, klient nabywając jeden moduł na konkretną funkcjonalność może w dowolnym momencie swobodnie domawiać i wdrażać kolejne moduły. Przykładowo: w chwili zakupu firma wybiera system właściwy dla jej działalności, decydując się na rozwiązanie tylko i wyłącznie dla transportu całopojazdowego i częściowego. Natomiast w momencie kiedy dorasta do innej obsługi, kiedy zaczyna poszerzać zakres swoich usług, może np. uzupełnić system o moduły Webbooking czy eLogistyka, pozwalające na szerszy kontakt z klientami lub partnerami lub uzupełnić o funkcjonalności dedykowane dla innych zleceń spedycyjnych. Podobną sytuację mamy w przypadku, kiedy firma przechodzi z zakresu transportu spedycyjnego na zakres transportu własnego i zaczyna rozliczać własnych kierowców i własne samochody. Dedykowany moduł wymiany danych z otoczeniem zewnętrznym gwarantuje bardzo szybkie otwarcie na wciąż rosnące potrzeby klientów w zakresie wymiany informacji, bez dodatkowych konsekwencji kosztowych.

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 05 kwiecień 2011 13:35

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Prologis buduje spekulacyjny budynek w Prologis Park Prague

Prologis buduje spekulacyjny budynek w Prologis Park Prague

Prologis, globalny lider nieruchomości logistycznych, rozpoczyna budowę spekulacyjnego obiektu dystrybucyjnego o powierzchni 11 720 m...

Nowe technologie zmieniają świat biznesu w Polsce i Europie

Nowe technologie zmieniają świat biznesu w Polsce i Europie

Do 2020 roku na świecie funkcjonować będzie 50 miliardów urządzeń podłączonych do sieci, 50 razy...

Nowe centrum logistyczne Inforsys umowa z Panattoni

Nowe centrum logistyczne Inforsys  umowa z Panattoni

Inforsys - lider sektora obsługi procesów biznesowych w Polsce - rozbudowuje ofertę w zakresie kompleksowych...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj