logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL inwestuje w infrastrukturę logistyczną

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma DHL Express rozpoczęła kolejne inwestycje w rozwój infrastruktury logistycznej na terenie Polski. Do końca tego roku firma zaplanowała obok oddanego już do użytku terminalu w Zielonej Górze uruchomienie kolejnych 4 nowych terminali. Tylko w dwa nowe terminale we Wrocławiu i Gdańsku DHL zainwestuje około 7 mln EURO.

Rozpoczęte w tym roku inwestycje w infrastrukturę logistyczną są wstępem do zbudowania zintegrowanej sieci terminali, które pozwolą na sprawną obsługę wzrastającego wolumenu przesyłek. – Dzięki budowie nowych terminali jesteśmy w stanie spełnić stale rosnące wymagania naszych klientów, co do jakości obsługi, ze szczególnym naciskiem na terminowość realizacji usług – powiedział Aleksander Morozowski, Prezes DHL Express.- Zakres inwestycji, jaki realizujemy w Gdańsku i Wrocławiu, to pierwszy etap na drodze integrowania i optymalizacji naszej sieci drogowej.

W pierwszej kolejności pod budowę nowych terminali wytypowane zostały lokalizacje mające najlepsze prognozy wzrostu. Wrocław, stolica Dolnego Śląska, w którym krzyżują się ważne szlaki komunikacyjne biegnące ze wschodu na zachód i z północy na południe oraz Gdańsk - największy ośrodek gospodarczy polskiego wybrzeża. Te dwa nowe obiekty są projektowane pod potrzeby i zgodnie z oczekiwaniami firmy DHL Express pod kątem obsługi przesyłek ekspresowych i drobnicy oraz z przeznaczeniem na doręczanie w transporcie krajowym, jak i zagranicznym. Pozostałe nowe terminale wybrane zostały na podstawie określonych parametrów obejmujących: wyposażenie, ilości przesyłek, dojazd, wielkości placu manewrowego, infrastrukturę komunikacyjną itp.

W terminalach w Gdańsku i we Wrocławiu zastosowane zostaną nowe standardy sortowania z wykorzystaniem taśmy sortującej. Dzięki takiemu rozwiązaniu zwiększy się wydajność terminali oraz maksymalnie wydłuży się okno czasowe odbioru i doręczania przesyłek przez kurierów. Dodatkowo w tych dwóch terminalach obsługiwane będą przesyłki międzynarodowe, co stanowi o ich kluczowej roli w rozbudowie już istniejącej sieci drogowej DHL Express.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj