logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL inwestuje w infrastrukturę logistyczną

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma DHL Express rozpoczęła kolejne inwestycje w rozwój infrastruktury logistycznej na terenie Polski. Do końca tego roku firma zaplanowała obok oddanego już do użytku terminalu w Zielonej Górze uruchomienie kolejnych 4 nowych terminali. Tylko w dwa nowe terminale we Wrocławiu i Gdańsku DHL zainwestuje około 7 mln EURO.

Rozpoczęte w tym roku inwestycje w infrastrukturę logistyczną są wstępem do zbudowania zintegrowanej sieci terminali, które pozwolą na sprawną obsługę wzrastającego wolumenu przesyłek. – Dzięki budowie nowych terminali jesteśmy w stanie spełnić stale rosnące wymagania naszych klientów, co do jakości obsługi, ze szczególnym naciskiem na terminowość realizacji usług – powiedział Aleksander Morozowski, Prezes DHL Express.- Zakres inwestycji, jaki realizujemy w Gdańsku i Wrocławiu, to pierwszy etap na drodze integrowania i optymalizacji naszej sieci drogowej.

W pierwszej kolejności pod budowę nowych terminali wytypowane zostały lokalizacje mające najlepsze prognozy wzrostu. Wrocław, stolica Dolnego Śląska, w którym krzyżują się ważne szlaki komunikacyjne biegnące ze wschodu na zachód i z północy na południe oraz Gdańsk - największy ośrodek gospodarczy polskiego wybrzeża. Te dwa nowe obiekty są projektowane pod potrzeby i zgodnie z oczekiwaniami firmy DHL Express pod kątem obsługi przesyłek ekspresowych i drobnicy oraz z przeznaczeniem na doręczanie w transporcie krajowym, jak i zagranicznym. Pozostałe nowe terminale wybrane zostały na podstawie określonych parametrów obejmujących: wyposażenie, ilości przesyłek, dojazd, wielkości placu manewrowego, infrastrukturę komunikacyjną itp.

W terminalach w Gdańsku i we Wrocławiu zastosowane zostaną nowe standardy sortowania z wykorzystaniem taśmy sortującej. Dzięki takiemu rozwiązaniu zwiększy się wydajność terminali oraz maksymalnie wydłuży się okno czasowe odbioru i doręczania przesyłek przez kurierów. Dodatkowo w tych dwóch terminalach obsługiwane będą przesyłki międzynarodowe, co stanowi o ich kluczowej roli w rozbudowie już istniejącej sieci drogowej DHL Express.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Największe przedsiębiorstwo transportu publicznego w stolicy Belgii, firma STIB, zamówiła pierwsze autobusy elektryczne. Będzie to...

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń na Ukrainę. Już od 24 sierpnia br. podróżni zyskają kolejną...

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Projekt rozbudowy nabrzeży i modernizacji toru wodnego w Porcie Gdańsk jest już oficjalnie na etapie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj