logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:


A+ A A-

Ekologiczna ,,Zielona Paczka"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W czasie czerwcowych targów transportowo-logistycznych firma DHL przedstawiła nowy produkt przeznaczony na rynek niemiecki – „Zieloną Paczkę”. Wraz z tym produktem specjaliści Deutsche Post World Net z pionów Express i Logistic uruchamiają pierwszą przyjazną środowisku usługę transportu przesyłek.

Przesyłki będą przewożone pojazdami zasilanymi paliwami odnawialnymi, takimi jak np. biogaz, emitującymi śladowe ilości gazów cieplarnianych w porównaniu z pojazdami korzystającymi z paliw konwencjonalnych.

Usługa „Zielona Paczka” została opracowana we współpracy z niemiecką firmą wysyłkową Triaz, która dostarcza odbiorcom produkty marek Waschbar i Panda. Pierwszy przyjazny środowisku transport za pomocą pojazdów zasilanych paliwami odnawialnymi będzie miał miejsce w lipcu br. wraz z wysyłką katalogów z jesienno-zimową ofertą firmy. Umowa między DHL i Triaz nie spowoduje konieczności wnoszenia przez klientów dodatkowych opłat za usługę transportową zgodną ze standardami ochrony środowiska.

Za swój projekt wykorzystania ekologicznych środków transportu, którego celem jest ochrona środowiska, firma Triaz została nagrodzona Środowiskową Nagrodą DHL 2005 przez Monikę Wulf-Mathies, szefową Departamentu Polityki i Ochrony Środowiska w Deutsche Post World Net. - Dla DPWN ochrona środowiska oznacza zarówno efektywne wykorzystanie dotychczasowych zasobów i poprawę ich jakości – na przykład w drodze zakupu 70 nowych samochodów dostawczych zasilanych biogazem, jak również oferowanie naszym klientom innowacyjnych produktów i usług logistycznych, pozostających w zgodzie z wymogami ochrony środowiska - powiedziała Monika Wulf-Mathies.

Firma Triaz przewozi rocznie około 7 mln katalogów i 1 mln paczek, co przeliczyć można na emisję do atmosfery ok. 850 ton gazów cieplarnianych. Poprzez wdrożenie w życie narzędzi związanych z ochroną klimatyczną określonych w Protokole z Kioto, emisja dwutlenku węgla zostanie w znacznym stopniu zmniejszona. Współpraca firm DHL i Triaz będzie wspomagać akcję zadrzewiania terenów w Buthanie, na których nielegalnie wycięto lasy, wspierać społeczny projekt budowy baterii słonecznych na Sri Lance w ramach rozwoju alternatywnych źródeł energii, a także pomagać w odbudowie tamtejszej infrastruktury zniszczonej w wyniku ostatniego ataku tsunami.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Goodyear EfficientGrip Cargo - zupełnie nowe rozwiązanie dla flot lekkich…

Goodyear EfficientGrip Cargo - zupełnie nowe rozwiązanie dla flot lekkich ciężarówek

Następca opon dla lekkich ciężarówek Goodyear Cargo Marathon wydłuża przebiegi flot nawet o 10 tys....

Nagroda FDI Poland Investor Awards dla Amazona

Nagroda FDI Poland Investor Awards dla Amazona

Amazon został uhonorowany nagrodą FDI Poland Investor Awards w kategorii Top North American Investor of...

Grupa Raben posadziła już ponad 10 000 drzew

Grupa Raben posadziła już ponad 10 000 drzew

15 października 2016 roku w Stanisławowie k. Pruszcza Gdańskiego pracownicy Grupy Raben posadzili ponad 1500...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj