logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:


A+ A A-

RFID na targach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ramach Międzynarodowego Salonu Technik Pakowania i Logistyki „Taropak 2005” (20-23 września 2005) zostanie zaprezentowany „radiowy kod kreskowy” – nowa technologia, budząca już dziś ogromne zainteresowanie potencjalnych użytkowników, niosąca za sobą nieograniczone korzyści w procesie zarządzania łańcuchem dostaw.

„Radiowy kod kreskowy” wprowadza zmianę medium z kodu kreskowego na fale radiowe oraz daje nowe, niespotykane dotąd możliwości opisu produktu.
W nowej technologii nie tyle radio jest istotne, ile sposób zapisu danych w mikrochipie. Termin RFID (Radio Frequency Identification) może wprowadzać w błąd, gdyż to nie fala jest identyfikatorem danych, lecz mikrochip. Fala radiowa jest jedynie medium umożliwiającym odczyt i przekazującym informacje do czytnika i dalej do komputera.
Ściśle określoną część mikrochipa zajmuje 96 bitowy „Elektroniczny Kod Produktu” (EPC – Electronic Product Code), globalny numer identyfikacyjny, kompatybilny z powszechnie używaną numeracją międzynarodowego Systemu GS1.
W celu zapewnienia dalszego rozwoju utworzona została organizacja EPCglobal, Inc. wprowadzająca na rynek i adaptująca w skali globalnej technologię opartą na Elektronicznym Kodzie Produktu. Sieć EPCglobal to połączenie dwóch technologii: identyfikacji poprzez częstotliwość radiową i Internetu, które umożliwiają „widoczność” jednostki zaopatrzonej w tagu EPC w całym łańcuchu dostaw w czasie rzeczywistym. Do EPCglobal w Polsce przystąpiły pierwsze firmy: BCS Polska Sp. z o.o. oraz Jantar Sp. z o.o. Uczestnictwo w sieci EPCglobal wiąże się z aktywną działalnością firm w zakresie opracowania zasad wdrażania w Polsce technologii EPC, wspomagającej organizację procesów logistycznych w oparciu o technologię RFID z uwzględnieniem standardów Systemu GS1. Udział w EPCglobal zapewnia firmom m.in. dostęp do rezultatów badań prowadzonych na świecie oraz udział w pracach grup roboczych EPC.

Podczas targów Instytut Logistyki i Magazynowania wraz z firmami BCS i Jantar przedstawi model funkcjonowania identyfikacji radiowej produktów (pawilon 4, stoisko 6). Z podstawami nowej technologii, ze szczególnym wskazaniem na jej potencjał i możliwości wykorzystania w całym łańcuchu dostaw, będzie się można również zapoznać podczas seminarium „Radiowy Kod Kreskowy – RFID/EPC” 21 września 2005 w pawilonie 15, sala 403 (godz. 11:00-12:30).

Więcej informacji zostanie przedstawione podczas seminarium.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Goodyear EfficientGrip Cargo - zupełnie nowe rozwiązanie dla flot lekkich…

Goodyear EfficientGrip Cargo - zupełnie nowe rozwiązanie dla flot lekkich ciężarówek

Następca opon dla lekkich ciężarówek Goodyear Cargo Marathon wydłuża przebiegi flot nawet o 10 tys....

Nagroda FDI Poland Investor Awards dla Amazona

Nagroda FDI Poland Investor Awards dla Amazona

Amazon został uhonorowany nagrodą FDI Poland Investor Awards w kategorii Top North American Investor of...

Grupa Raben posadziła już ponad 10 000 drzew

Grupa Raben posadziła już ponad 10 000 drzew

15 października 2016 roku w Stanisławowie k. Pruszcza Gdańskiego pracownicy Grupy Raben posadzili ponad 1500...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj