logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

TNT w Chinach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

TNT nawiąże strategiczną współpracę z Cosco Group, największym w Chinach towarzystwem spedycyjnym. Ponadto TNT wprowadzi do swej floty dwa Boeingi 747, obsługujące połączenia pomiędzy Europą a Chinami.

TNT, globalny dostawca usług kurierskich, logistycznych i pocztowych, rozpocznie współpracę z Cosco Group, drugim pod względem obrotów towarzystwem spedycyjnym na świecie. Obie firmy chcą wspólnie świadczyć usługi logistyczne w regionie Azji i Pacyfiku.

TNT oraz Cosco powołają spółkę joint venture. Jej celem będzie osiągnięcie pozycji lidera w zarządzaniu łańcuchem dostaw w regionie Azji i Pacyfiku - podpisano już w tej sprawie list intencyjny. Partnerstwo z TNT Express zapewni firmie Cosco dalsze wzmocnienie pozycji na rynku usług logistycznych Azji i Pacyfiku, zaś TNT pozwoli zintensyfikować działalność zarówno w Chinach, jak i całym regionie. Połączenie atutów obu podmiotów pozwoli stworzyć wszechstronną ofertę oraz zaoferować klientom ogromny zasięg geograficzny usług.

Spółka, w której każdy z podmiotów obejmie 50 proc. udziałów, rozpocznie działalność w 2006 roku. Administrowana przez nią powierzchnia magazynowa wyniesie 1 mln mkw., zaś liczba pracowników sięgnie 1 tysiąca. Cosco wniesie do współpracy znajomość rynku chińskiego, bazę klientów i krajową sieć operacyjną, zaś TNT - globalną sieć, najlepsze w branży rozwiązania IT oraz logistyczne know-how wraz z usługami z wartością dodaną - tak by oferować klientom przejrzyste, kompleksowe rozwiązania z zakresu zarządzania łańcuchami dostaw.

Zgodnie ze strategią dotyczącą rynku chińskiego, TNT wprowadzi ponadto do służby dwa samoloty typu Boeing 747, realizujące bezpośrednie połączenia pomiędzy Chinami a Europą. Fabrycznie nowe maszyny B 747 – 400 ERF, o ładowności 100 ton, zostaną wprowadzone do eksploatacji już w przyszłym roku. Inwestycja ta pozwoli TNT zapewnić optymalną ładowność na tych trasach: do 1 250 ton tygodniowo. Boeingi 747 to największe samoloty użytkowane przez wiodące firmy kurierskie na świecie. Będą to zarazem pierwsze maszyny tego typu w korporacyjnych, pomarańczowo-białych barwach TNT. Do tej pory TNT w swojej flocie wykorzystywała głównie szerokokadłubowe maszyny koncernu Airbus serii A300. Produkty firmy z amerykańskiego Seattle są od wielu lat na wyposażeniu TNT, lecz z racji faktu, iż były używane one głównie do obsługi tras europejskich, były to mniejsze maszyny typu Boeing 737 o ładowności 23 ton.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

Firma UPS uroczyście otworzyła nowe centrum przeładunkowe w Mysłowicach. Większa powierzchnia i zwiększona przepustowość paczek...

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

Pierwszy pilotażowy punkt dla aut zasilanych wodorem w Grupie ORLEN został uruchomiony na niemieckiej stacji...

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Pojawiła się nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1. To już siedemnasta odsłona dokumentu, który zawiera techniczne...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj