logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Imponujący bilans firmy Schenker

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Schenker uzyskał dwucyfrowy wzrost we wszystkich obszarach swojej działalności w głównych regionach gospodarczych świata.

Schenker, dostawca usług logistycznych należący do grupy Deutsche Bahn AG, utrzymuje trend wzrostowy. Od czasu połączenia z grupą Deutsche Bahn w 2002 roku, firma Schenker ponad dwukrotnie zwiększyła swoje przychody ze sprzedaży – z 6,2 mld Euro do 13,2 mld Euro w poprzednim roku.
- Udowodniliśmy, że jesteśmy w pełni zdeterminowani aby wykorzystać nasze szanse na rosnącym rynku logistycznym - powiedział Dr Norbert Bensel, Prezes Zarządu DB Logistics.

Schenker zajmuje pierwsze miejsce wśród europejskich operatorów transportu lądowego, drugie miejsce w globalnych usługach lotniczych oraz trzecie miejsce w globalnym transporcie morskim. W ubiegłym roku firma Schenker wzmocniła swoją silną pozycję we wszystkich obszarach działalności.

Dzięki przejęciu BAX Global, a także utrzymaniu wzrostu na poziomie 17 procent, firma Schenker znacznie poprawiła swoją pozycję na trzech kluczowych rynkach: w Europie przychody ze sprzedaży wzrosły z 7,2 do 9 mld Euro, w Ameryce z 0,8 do 1,9 mld Euro, zaś w Azji z 0,8 do 2,2 mld Euro. Dr Marco Schröter, Dyrektor Finansowy Schenker AG, powiedział: - Wielu z naszych konkurentów dopiero w tej chwili podejmuje kroki w celu umocnienia swojej pozycji w rozwijających się regionach świata. Klienci Schenkera mają łatwiejszą sytuację, bowiem już od dawna korzystają z funkcjonujących, globalnych sieci z wykorzystaniem wszystkich rodzajów transportu. - Na przykład w Hongkongu firma Schenker jest obecna już od 40 lat, zaś na gwałtownie rozwijającym się rynku chińskim Schenker dysponuje dobrze zorganizowaną siecią obejmującą obecnie 70 oddziałów i niemal 3,5 tys. pracowników. Z sieci korzystają głównie firmy z branży dóbr konsumpcyjnych i automotive jak również dostawcy sektora high-tech.

DB Logistics planuje dalszy rozwój swoich międzynarodowych sieci w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na zintegrowane usługi logistyczne. W sposób priorytetowy firma traktuje dalszy rozwój logistyki kontraktowej. Dr Bensel: - Badania wykazały, że w tej „królewskiej” gałęzi logistyki sam rynek niemiecki - w wyniku rozwoju outsourcingu - wykazuje potencjał na 67 mld Euro, z której to kwoty jest obecnie wykorzystywanych tylko 23 procent. Stąd też planujemy zintensyfikować nasze wysiłki w tej dziedzinie. Jeśli chodzi o plany średnioterminowe, zamierzamy awansować do pierwszej piątki światowych liderów wśród dostawców usług logistyki kontraktowej.

DB Logistics: kluczowe dane
Lata: 2005 - 2006
Przychody ze sprzedaży (w mln Euro): 12,426 - 17,034
Pracownicy (na pełnym etacie): 63.698 - 79.162
EBIT (w mln Euro): 272 - 609

Schenker: kluczowe dane
Rozwój wg przychodów ze sprzedaży (w mln Euro):
2002 - 2003 - 2004 - 2005 - 2006
6,230 - 6,862 - 8,024 - 9,042 - 13,232
Pracownicy (na pełnym etacie):
2005 - 2006
38.238 - 54.905
EBIT (w mln Euro):
2005 - 2006
259 - 367
Ostatnio zmieniany środa, 06 czerwiec 2007 15:38

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Największe przedsiębiorstwo transportu publicznego w stolicy Belgii, firma STIB, zamówiła pierwsze autobusy elektryczne. Będzie to...

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń na Ukrainę. Już od 24 sierpnia br. podróżni zyskają kolejną...

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Projekt rozbudowy nabrzeży i modernizacji toru wodnego w Porcie Gdańsk jest już oficjalnie na etapie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj