logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

10 lat działalności ProLogis w Europie Centralnej i Wschodniej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Firma ProLogis, największy na świecie właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, podsumował 10 lat działalności w Europie Centralnej i Wschodniej.

Firma świętowała to ważne wydarzenie podczas konferencji prasowej, która odbyła się 13 września br. w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Gary Anderson, Prezes i Chief Operating Officer ProLogis na Europę, podkreślił, że od momentu wejścia ProLogis na polski rynek w 1997 roku, portfolio powierzchni magazynowych firmy w regionie (w pięciu krajach) wzrosło do około 2,6 mln metrów kwadratowych, a łączna wartość dotychczasowych inwestycji szacowana jest na ponad 1,6 mld dolarów.

- Region Europy Centralnej i Wschodniej jest jednym z najważniejszych rynków dystrybucyjnych na świecie. - powiedział Anderson. - Od 10 lat ProLogis obserwuje dynamiczny rozwój regionu i widzi w nim potencjał i dalsze możliwości inwestowania. Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszej firmy i spodziewamy się kolejnych 10 lat sukcesów.

Do najważniejszych osiągnięć firmy należą m.in.: rozwinięcie działalności w Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Rumuni i na Słowacji oraz zdobycie pozycji lidera na rynku deweloperów nowoczesnych powierzchni magazynowych w regionie Europy Centralnej i Wschodniej; utworzenie sieci centrów logistycznych o łącznej powierzchni ponad 2,6 mln metrów kwadratowych (135 budynków magazynowych wybudowanych lub w trakcie budowy); przejęcie firmy Parkridge CE Development w 2007 roku (142 hektary gruntów inwestycyjnych oraz 0,52 mln metrów kwadratowych wybudowanej powierzchni magazynowej w regionie); zdobycie wielu nagród branżowych, np.: "CEE Best Warehouse Developer of the Year 2006” (CEE Property & Investment Fair/ International Herald Tribune); “CEE Industrial & Logistics Development of the Year” (CEE Real Estate Quality Awards); “Best Warehouse and Logistics Development in Poland 2006” (Construction Investment Journal).

Michael de Jong Douglas, Senior Vice President ProLogis na Europe Centralną i Wschodnią, powiedział, że swój sukces firma zawdzięcza poświęceniu i zaangażowaniu swoich pracowników.
- Kompetencje i doświadczenie naszych specjalistów stanowi podstawę osiągnięć firmy w regionie. - powiedział de Jong-Douglas. - Strategiczne lokalizacje naszych parków, najwyższe standardy technologiczne budynków oraz doskonałe zrozumienie potrzeb naszych Klientów pozwoliły nam osiągnąć pozycję lidera w tej części Europy.ProLogis jest największym deweloperem powierzchni magazynowej w Europie Centralnej i Wschodniej i oferuje swoim klientom około 2,6 mln metrów kwadratowych powierzchni magazynowej wybudowanej i w trakcie budowy (stan na 30 czerwca 2007 r.). Klientami firmy między innymi są: Deutsche Post Group, Geodis, Kuehne+Nagel, NYK Group, Tesco i Unilever.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Pociąg do Internetu rzeczy - analityka zmienia branżę transportową

Pociąg do Internetu rzeczy - analityka zmienia branżę transportową

Branża transportowa działa w wyjątkowo konkurencyjnym środowisku. Z jednej strony obowiązują w niej niezwykle krótkie...

Nowy raport Prologis wskazuje najbardziej pożądane lokalizacje logistyczne w Europie

Nowy raport Prologis wskazuje najbardziej pożądane lokalizacje logistyczne w Europie

Prologis przyznał nagrody „100 Najbardziej Pożądanych Lokalizacji Logistycznych w Europie” podczas targów EXPO REAL 2017.

Dachser inwestuje 5 mln euro na Słowacji

Dachser inwestuje 5 mln euro na Słowacji

Dachser, globalny operator logistyczny, rozszerza swoje centrum logistyczne w Lozorno, położonym niedaleko Bratysławy. W ramach...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj