logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

10 lat działalności ProLogis w Europie Centralnej i Wschodniej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Firma ProLogis, największy na świecie właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, podsumował 10 lat działalności w Europie Centralnej i Wschodniej.

Firma świętowała to ważne wydarzenie podczas konferencji prasowej, która odbyła się 13 września br. w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Gary Anderson, Prezes i Chief Operating Officer ProLogis na Europę, podkreślił, że od momentu wejścia ProLogis na polski rynek w 1997 roku, portfolio powierzchni magazynowych firmy w regionie (w pięciu krajach) wzrosło do około 2,6 mln metrów kwadratowych, a łączna wartość dotychczasowych inwestycji szacowana jest na ponad 1,6 mld dolarów.

- Region Europy Centralnej i Wschodniej jest jednym z najważniejszych rynków dystrybucyjnych na świecie. - powiedział Anderson. - Od 10 lat ProLogis obserwuje dynamiczny rozwój regionu i widzi w nim potencjał i dalsze możliwości inwestowania. Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszej firmy i spodziewamy się kolejnych 10 lat sukcesów.

Do najważniejszych osiągnięć firmy należą m.in.: rozwinięcie działalności w Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Rumuni i na Słowacji oraz zdobycie pozycji lidera na rynku deweloperów nowoczesnych powierzchni magazynowych w regionie Europy Centralnej i Wschodniej; utworzenie sieci centrów logistycznych o łącznej powierzchni ponad 2,6 mln metrów kwadratowych (135 budynków magazynowych wybudowanych lub w trakcie budowy); przejęcie firmy Parkridge CE Development w 2007 roku (142 hektary gruntów inwestycyjnych oraz 0,52 mln metrów kwadratowych wybudowanej powierzchni magazynowej w regionie); zdobycie wielu nagród branżowych, np.: "CEE Best Warehouse Developer of the Year 2006” (CEE Property & Investment Fair/ International Herald Tribune); “CEE Industrial & Logistics Development of the Year” (CEE Real Estate Quality Awards); “Best Warehouse and Logistics Development in Poland 2006” (Construction Investment Journal).

Michael de Jong Douglas, Senior Vice President ProLogis na Europe Centralną i Wschodnią, powiedział, że swój sukces firma zawdzięcza poświęceniu i zaangażowaniu swoich pracowników.
- Kompetencje i doświadczenie naszych specjalistów stanowi podstawę osiągnięć firmy w regionie. - powiedział de Jong-Douglas. - Strategiczne lokalizacje naszych parków, najwyższe standardy technologiczne budynków oraz doskonałe zrozumienie potrzeb naszych Klientów pozwoliły nam osiągnąć pozycję lidera w tej części Europy.ProLogis jest największym deweloperem powierzchni magazynowej w Europie Centralnej i Wschodniej i oferuje swoim klientom około 2,6 mln metrów kwadratowych powierzchni magazynowej wybudowanej i w trakcie budowy (stan na 30 czerwca 2007 r.). Klientami firmy między innymi są: Deutsche Post Group, Geodis, Kuehne+Nagel, NYK Group, Tesco i Unilever.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Największe przedsiębiorstwo transportu publicznego w stolicy Belgii, firma STIB, zamówiła pierwsze autobusy elektryczne. Będzie to...

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń na Ukrainę. Już od 24 sierpnia br. podróżni zyskają kolejną...

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Projekt rozbudowy nabrzeży i modernizacji toru wodnego w Porcie Gdańsk jest już oficjalnie na etapie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj