logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowe połączenie lotnicze TNT w Polsce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TNT Express, światowy dostawca ekspresowych usług transportowych dla klientów instytucjonalnych, rozpoczął bezpośrednie loty z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy do Międzynarodowego Lotniczego Centrum Przeładunkowego TNT w Liège (Belgia) przy wykorzystaniu własnego samolotu. Od 1 października maszyna British Aerospace 146-300 QT transportuje przesyłki klientów TNT z województw: Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego i Warmińsko-Mazurskiego. Gdańsk to trzecie - po Warszawie i Katowicach - miasto, w którym firma wykorzystuje ten model samolotu odrzutowego.

Samolot jest przystosowany do przewozu kontenerów lotniczych: jego maksymalna ładowność wynosi 12,5 tony. Zasięg pilotowanej przez dwuosobową załogę maszyny to 1800 km. TNT posiada w Europie 21 samolotów tego typu. Charakteryzują się one niskim poziomem emisji hałasu, co przy rygorystycznych normach europejskich jest istotną zaletą tej konstrukcji.Do wprowadzenia własnej maszyny skłonił nas rosnący w regionie popyt na usługi transportu ekspresowego - w ostatnim roku odnotowaliśmy kilkudziesięcioprocentowy wzrost zapotrzebowania na nasze usługi - mówi Rafał Dziura, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu TNT Express Poland.

Gdański samolot realizuje loty pięć razy w tygodniu - przylatuje do Gdańska o 07:35, wylatuje o 20:30. Dotychczas TNT wykorzystywało samolot o mniejszej ładowności, latający przez Malmö do Liège. Wprowadzenie własnej maszyny zdecydowanie poprawia możliwości operacyjne w całym regionie oraz oznacza pełną elastyczność w zakresie gabarytów transportowanych towarów.

Jednocześnie TNT dokonało modyfikacji konfiguracji warszawskiego połączenia lotniczego, dzięki której klienci wysyłający przesyłki do Polski mają więcej czasu na ich przygotowanie, a odbiorcy otrzymują je wcześniej. Obecnie TNT Express operuje w Polsce trzema własnymi połączeniami lotniczymi: z Gdańska, Katowic i Warszawy do Międzynarodowego Lotniczego Centrum Przeładunkowego w Liège. Towary polskich klientów transportowane są nie tylko za pośrednictwem samolotów TNT startujących z naszego kraju - przesyłki z województw: Lubuskiego oraz Zachodniopomorskiego trafiają do sieci lotniczej TNT za pośrednictwem portu lotniczego w Berlinie.
Ostatnio zmieniany piątek, 12 październik 2007 09:26

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj