logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowe punkty Ponetexu na mapie Polski

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wielkopolski Ponetex Logistics otworzył dwa nowe magazyny na terenie Polski.
Magazyny, które rozmieszczone są na terenie całej Polski, obejmują powierzchnię 42000 mkw. Oddziały firmy spotkać można w Rakoniewicach, Skierniewicach, Chorzowie, Nowym Tomyślu, Sosnowcu oraz Łomży. Najnowszy magazyn, który uruchomiony został w kwietniu 2008 roku, znajduje się w Sosnowcu.  

- Zarówno Sosnowiec jak i Chorzów są magazynami położonymi w najbardziej uprzemysłowionym regionie Polski. To właśnie na Śląsku klienci chcą mieć często usytuowany swój magazyn z racji sporej siatki kontrahentów w tym regionie. Śląsk to również idealne miejsce na terminal wyjściowy drobnicy do Czech i Słowacji  – mówi Waldemar Osmólski, prezes zarządu Ponetex Logistics.

Placówka w Sosnowcu powstała na terenie nowoczesnego parku Prologis i objęła obszar 4000 mkw. Zapewniając najlepszą jakość świadczonych usług, magazyn wyposażony został w system kontroli temperatury i wilgotności. Jednym z jego głównych klientów jest Kompania Piwowarska SA.

- Tworzenie poszczególnych oddziałów na mapie nie jest przypadkowe. Jest to wynik strategii opartej na możliwie pełnym pokryciu Polski oddziałami naszej firmy. W tej chwili punkty, w których powstały nasze magazyny tworzą trójkąt. Pozostaje nam pomyśleć jeszcze o kolejnej inwestycji na północy kraju. Do wszelkich tego typu planów podchodzimy jednak bardzo rozważnie. Decyzje o wyborze kolejnych miejsc nie zapadają pochopnie, ale są wynikiem wielu analiz i kalkulacji - dodaje Waldemar Osmólski.

Magazyn w Sosnowcu to nie jedyna tegoroczna inwestycja firmy. Kolejna platforma zbudowana została na terenie Łomży.

- W kwestii dobrej organizacji odbiorów i dostaw, obszar ten zawsze jest wyzwaniem dla operatorów logistycznych. Niewiele firm posiada tu swoje oddziały, gdyż jest to teren mało uprzemysłowiony, z niewielką ilością inwestycji i firm, które mają potrzeby logistyczne. Nie należy jednak zapominać, że i tu znajdują się przedsiębiorstwa, które obsłużyć trzeba zgodnie z ich wymogami i przede wszystkim terminowo. Aby odciążyć nasz terminal w Skierniewicach i skrócić dystans dowozu przesyłek, zdecydowaliśmy o uruchomieniu placówki właśnie w Łomży. Pozwoli to lepiej zarządzać systemem dystrybucji w północno-wschodnich strefach kodowych - wyjaśnia Andrzej Marglarczyk, kierownik Spedycji Krajowej w Ponetex Logistics.

Zadaniem placówki w Łomży będzie koordynacja dostaw drobnicowych w rejonie północno-wschodniej Polski. Wszystkie obecne platformy znajdujące się zarówno w Gdańsku, Bydgoszczy, Rzeszowie jak i Łomży współpracują z terminalami Ponetex Logistics.
Ostatnio zmieniany piątek, 25 kwiecień 2008 14:49

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Sosnowiec kupuje trzy w pełni bezemisyjne autobusy elektryczne Solaris

Sosnowiec kupuje trzy w pełni bezemisyjne autobusy elektryczne Solaris

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu oraz polski producent Solaris Bus & Coach podpisały umowę na...

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 30.06.2017 r. na szkolenie pt. "Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak...

Specjalista od co-packingu w SEGRO Business Park Warsaw Ożarów

Specjalista od co-packingu w SEGRO Business Park Warsaw Ożarów

Firma Multilogistyka wynajęła 1300 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej w SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów....

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj