logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Plany firmy Goodman w Europie Wschodniej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Firma Goodman zwiększy aktywność na rynku Centralnej i Wschodniej Europy. Obok Polski, nowe wysokiej jakości obiekty magazynowe powstaną na Węgrzech, w Czechach, Rumunii i na Słowacji.

Cztery kraje - Węgry, Czechy, Rumunia i Słowacja będą zarządzane wspólnie pod nazwą Goodman CEE. Ze względu na kluczowe znaczenie polskiego rynku, jest on zarządzany oddzielnie i posiada własnego Country Managera. Biuro centralne Goodman CEE odpowiedzialne za resztę krajów Centralnej i Wschodniej Europy będzie znajdować się w Budapeszcie, a całość jego działalności będzie zarządzana przez Country Managera na Węgrzech - Zsombora Töröka. Węgry zostały wybrane na centralę ze względu na lokalizację na przecięciu szlaków logistycznych i fakt sąsiadowania z 7 innymi krajami.

Goodman buduje obecnie na Węgrzech magazyn o powierzchni 22000 mkw. w Gyál, w jednym z najatrakcyjniejszych punktów logistycznych w okolicach Budapesztu. Elastyczny, wysokiej jakości obiekt jest strategicznie zlokalizowany na przecięciu M0, obwodnicy Budapesztu i autostrady M5 łączącej stolicę Węgier z jej południowo-wschodnią częścią, Rumunią, Serbią i Bałkanami. Magazyn w Gyál będzie dostępny do wynajmu w pierwszym kwartale 2009 roku.

Po udanej transakcji sale-and-lease-back między Goodman a logistycznym operatorem HOPI w 2007 roku na Węgrzech, Goodman tworzy również nowy magazyn o powierzchni 16000 mkw. dla tego klienta w Bratysławie. Projekt będzie częścią budowanego przez Goodman centrum logistycznego o powierzchni 180 000 mkw. w Senec, głównym słowackim hubie dystrybucyjnym. Centrum logistyczne będzie oferować powierzchnię magazynową wraz z potrzebną do jego obsługi powierzchnią biurową, jak i obiekty dostosowane do dystrybucji i lekkiej produkcji. Obok magazynu HOPI Goodman rozpoczął już budowę kolejnych trzech magazynów z myślą o nowych klientach. Pierwsza część tej inwestycji zakończy się sierpniu 2008 roku i obejmie 30 000 mkw. W jej skład wejdzie 28 816 mkw. powierzchni magazynowej wraz z 1280 mkw. powierzchni biurowej i 300 mkw. pomieszczeń technicznych.

Oprócz magazynu Hellmann-PKZ o powierzchni 14 500 mkw. w Jazlowicach, Goodman wybudował w Modleticach koło Pragi magazyn o powierzchni 14 500 mkw. dla BAX Global. BAX Global poszukiwał partnera do wybudowania trzech centrów do magazynowania, montażu oraz dystrybucji wysokiej jakości urządzeń elektronicznych w centralnej, wschodniej i południowej Europie oraz Skandynawii. Obiekt BAX Global w Modleticy stanowi obecnie centralny hub dystrybucyjny na całą Centralną i Wschodnią Europę. Zlokalizowany jest na przecięciu autostrady D1 i obwodnicy Pragi. Magazyn znajduje się 13 km od centrum Pragi i znajduje się blisko praskiego lotniska międzynarodowego.
Ostatnio zmieniany czwartek, 29 maj 2008 14:20

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Kody kreskowe w poznańskim szpitalu

Kody kreskowe w poznańskim szpitalu

Szpital Wojewódzki w Poznaniu rozpoczyna projekt w zakresie wykorzystania kodów kreskowych GS1, które pozwolą nie...

Pokaz innowacyjnych rozwiązań w ramach Internetu Rzeczy w Poznaniu

Pokaz innowacyjnych rozwiązań w ramach Internetu Rzeczy w Poznaniu

20 października w siedzibie firmy Talex odbyła się prezentacja nowatorskiego projektu Wielkopolskiego Internetu Rzeczy (WIR)....

Pierwsza w Polsce prezentacja innowacyjnego systemu zintegrowanych rozwiązań dla flot…

Pierwsza w Polsce prezentacja innowacyjnego systemu zintegrowanych rozwiązań dla flot Goodyear Proactive Solutions

Goodyear Tire & Rubber Company wprowadził na polski rynek nową, paneuropejską usługę Goodyear Proactive Solutions....

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj