logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Plany firmy Goodman w Europie Wschodniej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Firma Goodman zwiększy aktywność na rynku Centralnej i Wschodniej Europy. Obok Polski, nowe wysokiej jakości obiekty magazynowe powstaną na Węgrzech, w Czechach, Rumunii i na Słowacji.

Cztery kraje - Węgry, Czechy, Rumunia i Słowacja będą zarządzane wspólnie pod nazwą Goodman CEE. Ze względu na kluczowe znaczenie polskiego rynku, jest on zarządzany oddzielnie i posiada własnego Country Managera. Biuro centralne Goodman CEE odpowiedzialne za resztę krajów Centralnej i Wschodniej Europy będzie znajdować się w Budapeszcie, a całość jego działalności będzie zarządzana przez Country Managera na Węgrzech - Zsombora Töröka. Węgry zostały wybrane na centralę ze względu na lokalizację na przecięciu szlaków logistycznych i fakt sąsiadowania z 7 innymi krajami.

Goodman buduje obecnie na Węgrzech magazyn o powierzchni 22000 mkw. w Gyál, w jednym z najatrakcyjniejszych punktów logistycznych w okolicach Budapesztu. Elastyczny, wysokiej jakości obiekt jest strategicznie zlokalizowany na przecięciu M0, obwodnicy Budapesztu i autostrady M5 łączącej stolicę Węgier z jej południowo-wschodnią częścią, Rumunią, Serbią i Bałkanami. Magazyn w Gyál będzie dostępny do wynajmu w pierwszym kwartale 2009 roku.

Po udanej transakcji sale-and-lease-back między Goodman a logistycznym operatorem HOPI w 2007 roku na Węgrzech, Goodman tworzy również nowy magazyn o powierzchni 16000 mkw. dla tego klienta w Bratysławie. Projekt będzie częścią budowanego przez Goodman centrum logistycznego o powierzchni 180 000 mkw. w Senec, głównym słowackim hubie dystrybucyjnym. Centrum logistyczne będzie oferować powierzchnię magazynową wraz z potrzebną do jego obsługi powierzchnią biurową, jak i obiekty dostosowane do dystrybucji i lekkiej produkcji. Obok magazynu HOPI Goodman rozpoczął już budowę kolejnych trzech magazynów z myślą o nowych klientach. Pierwsza część tej inwestycji zakończy się sierpniu 2008 roku i obejmie 30 000 mkw. W jej skład wejdzie 28 816 mkw. powierzchni magazynowej wraz z 1280 mkw. powierzchni biurowej i 300 mkw. pomieszczeń technicznych.

Oprócz magazynu Hellmann-PKZ o powierzchni 14 500 mkw. w Jazlowicach, Goodman wybudował w Modleticach koło Pragi magazyn o powierzchni 14 500 mkw. dla BAX Global. BAX Global poszukiwał partnera do wybudowania trzech centrów do magazynowania, montażu oraz dystrybucji wysokiej jakości urządzeń elektronicznych w centralnej, wschodniej i południowej Europie oraz Skandynawii. Obiekt BAX Global w Modleticy stanowi obecnie centralny hub dystrybucyjny na całą Centralną i Wschodnią Europę. Zlokalizowany jest na przecięciu autostrady D1 i obwodnicy Pragi. Magazyn znajduje się 13 km od centrum Pragi i znajduje się blisko praskiego lotniska międzynarodowego.
Ostatnio zmieniany czwartek, 29 maj 2008 14:20

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj