logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowe centrum dystrybucyjne w Novym Meście

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
C&A, jedna z sieci odzieżowych w Europie, we współpracy z Jöbstl, firmą świadczącą specjalistyczne usługi logistyczne, rozpoczęły proces przenoszenia centrum dystrybucyjnego C&A na Europę Wschodnią do nowej lokalizacji na terenie ProLogis Park Nove Mesto na Słowacji.

Nowoczesny obiekt zajmujący powierzchnię 24000 metrów kwadratowych w miejscowości Nove Mesto nad Vahom na Słowacji – zostało zbudowane w ciągu około 10 miesięcy, umożliwiając szybkie przeniesienie działalności C&A. Dzięki strategicznemu położeniu ProLogis Park Nove Mesto przy autostradzie D1, oddział C&A na Europę Wschodnią może prowadzić sprawne i skuteczne działania w zakresie magazynowania i dystrybucji dla 120 sklepów na terenie Słowacji i sąsiadujących państw, m.in. Czech, Węgier i Polski.

- Ta inwestycja to kolejny kamień milowy w historii rozwoju C&A - powiedział Christian Dreyer z firmy C&A. - Do jesieni 2008 roku, nasze usługi logistyczne obejmujące obszar Słowacji, Czech, Węgier i Polski, obecnie realizowane z Austrii, zostaną scentralizowane i będą prowadzone z naszego nowego centrum dystrybucyjnego w Novym Meście. Dzięki temu do lata 2009 roku powstanie 300 nowych miejsc pracy przyczyniających się do dalszego rozwoju regionu Novego Mesta. Nowym pracownikom przekażemy naszą filozofię usług, know-how i doświadczenie.

W nowym obiekcie dystrybucyjnym C&A można przechowywać około miliona sztuk wiszącej odzieży i 5000 palet. Cztery przenośniki taśmowe i 400 automatycznych stacji sortujących gwarantuje szybki przerób towarów; wydajność pojedynczego przenośnika to  2 800 kartonów na godzinę.

ProLogis Park Nove Mesto został zbudowany przez ProLogis, największego na świecie właściciela, zarządcę i dewelopera obiektów dystrybucyjnych. Po całkowitej rozbudowie park będzie składał się z siedmiu budynków o łącznej powierzchni ponad 100 000 metrów kwadratowych.

ProLogis Park Nové Mesto jest zlokalizowany na terenie gminy Nové Mesto nad Váhom, 100 km na północny-wschód od Bratysławy. Obiekt jest połączony z siecią dróg krajowych i międzynarodowych za pomocą autostrady D1, która zapewnia szybki i sprawny dostęp do międzynarodowych portów lotniczych w Bratysławie i Wiedniu, a także do sąsiadujących państw, stanowiąc dzięki temu strategiczną lokalizację dla działalności dystrybucyjnej.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Genius Lab w Grupie Raben

Genius Lab w Grupie Raben

Transport i logistyka niemal całkowicie bez papieru, zastosowanie mechanizmów „early warning” do przewidywania ewentualnych przesunięć...

DACHSER powiększa oddział w Strykowie

DACHSER powiększa oddział w Strykowie

DACHSER, jeden z wiodących globalnych operatorów logistycznych, powiększa swój oddział w Strykowie pod Łodzią. Całość...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj