logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

RFID bez tajemnic

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Firma Zebra Technologies opublikowała przewodnik po technologii RFID.

Przewodnik zatytułowany „Myślisz, że znasz RFID?” wprowadza w tajniki technologii oraz rozwiewa mity zwykle z nią kojarzone. Dzięki możliwości zastosowania w wielu branżach, technologia RFID sprawdza się tak w okresie koniunktury, jak i w momentach spowolnienia ekonomicznego. 

- Podczas recesji w latach dziewięćdziesiątych sprzedaż rozwiązań automatycznej identyfikacji rosła pomimo wysokich kosztów, ponieważ firmy skupiły się na najważniejszych celach biznesowych – mówi Piotr Klepczarek, dyrektor Zebra Technologies na obszar Europy Środkowo-Wschodniej. - Sytuacja może się powtórzyć podczas obecnego kryzysu. RFID przyciąga uwagę w miarę, jak coraz więcej firm wskazuje korzyści z inwestycji w tę technologię. To tylko kwestia czasu, zanim RFID pojawi się w Europie na taką skalę, jak na rynku amerykańskim.

Przewodnik objaśnia technologię RFID i obala pięć najczęstszych mitów nią związanych:

1. Lepiej poczekać do 2009 roku, kiedy technologia RFID naprawdę ruszy do przodu - RFID rozwija się stopniowo i z roku na rok ma więcej zastosowań.

2. RFID się rozwija dzięki zaleceniom partnerów biznesowych - Zalecenia biznesowe są pomocne, ale istnieją też inne istotne czynniki zwiększające popularność technologii RFID.

3. Niedługo etykietowane będą zwierzęta domowe, a może nawet… ludzie - Zwierzęta domowe są etykietowane już teraz. Nie ma planów wszczepiania znaczników RFID ludziom.

4. Następna wielka rzecz: za dziesięć lat RFID zastąpi kody kreskowe - Każde rozwiązanie ma swoje lepsze zastosowania.

5. Zamieszanie w szpitalach? Wszystko przez etykiety RFID – To niepotrzebne straszenie ludzi. Technologia RFID jest bezpieczna i oszczędza czas personelu oraz zmniejsza wydatki szpitala.

- Z technologią RFID pracujemy od niemal dziesięciu lat. W tym czasie zdobyliśmy duże doświadczenie w różnych branżach. Uważamy, że RFID ma strategiczne znaczenie dla detalistów, producentów i dostawców. Jednak, aby zmaksymalizować potencjalne oszczędności płynące z jej zastosowania, niezbędna jest współpraca między firmami. W obecnej sytuacji, RFID może osiągnąć sukces, jeżeli firmy uświadomią sobie jej kluczowe zalety – dodaje Klepczarek.

Zebra współpracuje z wieloma partnerami i dostawcami, pomagając im we wdrożeniu technologii RFID. Do klientów firmy na tym polu należą Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych, grupa Sony Computer Entertainment oraz szpital Heartlands.

Więcej informacji znajduje się w przewodniku, który można pobrać pod adresem: http://files.lewispr.com/uploaded/Zebra/RFID_top_five_myths_debunked.doc  (przewodnik jest dostępny w wersji anglojęzycznej).

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 styczeń 2009 08:06

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Dąbrowa Górnicza gotowa na nowe inwestycje

Dąbrowa Górnicza gotowa na nowe inwestycje

4. edycja konferencji Dąbrowa Górnicza - Kierunek Inwestycje. Inwestycje Automotive - Kierunek Dąbrowa Górnicza, która...

OT Logistics przystępuje do akcji "Stop nieuczciwym pracodawcom"

OT Logistics przystępuje do akcji "Stop nieuczciwym pracodawcom"

Grupa Kapitałowa OT Logistics przystąpiła do akcji "Stop nieuczciwym pracodawcom", której celem jest wspieranie pracowników...

Najnowocześniejsze centrum dystrybucyjne Biedronki otwarto w Gorzowie Wielkopolskim

Najnowocześniejsze centrum dystrybucyjne Biedronki otwarto w Gorzowie Wielkopolskim

Inteligentny system oświetlenia, kompletacja głosowa czy bezpieczna wielowarstwowa podłoga – to tylko niektóre z innowacji...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj