logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:


A+ A A-

ROHLIG SUUS Logistics ogłosił strategię rozwoju

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Podsumowując 20-lecie swojego istnienia, ROHLIG SUUS Logistics (dawniej Rohlig Poland), jeden z czołowych operatorów logistycznych, przedstawił założenia nowej strategii firmy. Opiera się ona na dynamicznym rozwoju organicznym oraz rozszerzaniu zakresu świadczonych usług. Zarząd nie wyklucza również konsolidacji rynku TSL.

Przyjęta przez ROHLIG SUUS Logistics strategia zakłada rozbudowę systemu spedycyjnego na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, a także ekspansję frachtu drogowego i usług logistycznych w krajach rozwijających się, takich jak: Rumunia, Rosja, Ukraina i Kazachstan. Ponadto, dzięki współpracy z grupą ROHLIG&CO, firma planuje zwiększenie udziału eksportu, w tym transportu lotniczego, zwłaszcza w ramach dostaw przesyłek z Dalekiego Wschodu.

Zarząd ROHLIG SUUS Logistics poinformował także o planach zwiększenia skali działania na rynku indyjskim. Jest to możliwe dzięki partnerstwu z grupą ROHLIG&CO, która nabyła 50% udziałów w indyjskiej firmie Tricon Shipping Pvt Ltd. W wyniku transakcji ROHLIG SUUS Logistics, polski przedstawiciel międzynarodowego koncernu, poszerzy swoją ofertę świadcząc bardziej konkurencyjne usługi w Indiach, przy zachowaniu tych samych, najwyższych standardów działania. Zarząd spółki jest przekonany, że możliwość zwiększenia obecności na rynku indyjskim jest kolejnym krokiem w kierunku doskonalenia potencjału operacyjnego firmy.

- Przedstawiona dzisiaj strategia nowej marki jest kontynuacją działań realizowanych dotychczas przez Rohlig Poland. Rozwój firmy pod nowym brandem oraz nowi klienci to nasze kluczowe cele. Jestem także pewien, że dodawanie usług do portfela oraz dostosowywanie ich do potrzeb klienta zaowocuje wzrostem udziałów w sektorze TSL na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Zawsze dokładamy wszelkich starań, aby współpraca z kontrahentami na całym świecie przebiegała w partnerskiej atmosferze. Potwierdzeniem zaufania, jakim darzą nas nasi klienci, jest mijająca w tym roku 10 rocznica kooperacji z LG. Ta międzynarodowa firma docenia nasze usługi, dlatego jesteśmy jej wyłącznym operatorem w zakresie krajowej dystrybucji i logistyki - mówi Tadeusz Chmielewski, Prezes Zarządu ROHLIG SUUS Logistics.

W związku z planami dynamicznego rozwoju Zarząd ROHLIG SUUS Logistics zdecydował o uniezależnieniu się od grupy ROHLIG&CO i kontynuacji strategicznej współpracy w ramach najważniejszych rynków na zasadach partnerstwa. Zmianie statutowej towarzyszy ewolucja nazwy i znaku graficznego spółki. Nowa nazwa składa się z trzech członów: Rohlig podkreśla współpracę z międzynarodowym koncernem oraz gwarancję stałej obecności na międzynarodowych rynkach. Drugi i trzeci człon łączą się w jedną sentencję (suus: oznacza po łacinie swój / swoja), czyli własne kompetencje logistyczne. Cała nazwa - ROHLIG SUUS Logistics - podkreśla niezależność i potencjał oferowanych usług.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 01 czerwiec 2009 09:13

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Prologis buduje spekulacyjny budynek w Prologis Park Prague

Prologis buduje spekulacyjny budynek w Prologis Park Prague

Prologis, globalny lider nieruchomości logistycznych, rozpoczyna budowę spekulacyjnego obiektu dystrybucyjnego o powierzchni 11 720 m...

Nowe technologie zmieniają świat biznesu w Polsce i Europie

Nowe technologie zmieniają świat biznesu w Polsce i Europie

Do 2020 roku na świecie funkcjonować będzie 50 miliardów urządzeń podłączonych do sieci, 50 razy...

Nowe centrum logistyczne Inforsys umowa z Panattoni

Nowe centrum logistyczne Inforsys  umowa z Panattoni

Inforsys - lider sektora obsługi procesów biznesowych w Polsce - rozbudowuje ofertę w zakresie kompleksowych...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj