logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

PROLOGIS wynajmuje 4350 m kw. firmie Movianto na Słowacji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
ProLogis - globalny dostawca obiektów dystrybucyjnych wynajął 4350 m kw. powierzchni magazynowej w ProLogis Park Bratislava Grupie Movianto - jednej z największych europejskich firm logistycznych, obsługującej branżę farmaceutyczną, biotechnologiczną i ochrony zdrowia.Movianto zajmie powierzchnię dystrybucyjną w Budynku 6 na terenie ProLogis Park Bratislava - nowoczesnego centrum logistycznego, dogodnie położonego w jednej z największych słowackich stref przemysłowych. ProLogis Park Bratislava leży w odległości 24 kilometrów na wschód od centrum stolicy Słowacji,  2 kilometry od miasta Senec i 16 kilometrów od międzynarodowego portu lotniczego.  Do kompleksu prowadzi pierwszy zjazd z autostrady E75 (Bratysława-Żylina) za Bratysławą. Połączenie z Trnavą zapewnia Europejski Korytarz 4. Obecnie park skład się z sześciu budynków magazynowych o łącznej powierzchni około 183 000 m kw. Po całkowitej rozbudowie łączna powierzchnia parku będzie wynosić ponad 290 000 m kw. (osiem budynków). Movianto jest częścią Celesio AG - grupy dystrybucyjnej, obsługującej branżę medyczną, o rocznych obrotach na poziomie 21,8 miliarda euro. Firma jest liderem europejskiego rynku oraz właścicielem sieci hurtowni w 15 krajach i aptek w 9 krajach Europy. Movianto ma przedstawicielstwa w Austrii, Belgii, Czechach, Danii, Francji, Niemczech, Irlandii, Holandii, Norwegii, Portugalii, Słowenii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

- Ponad 1700 naszych ekspertów w dziedzinie obsługi branży medycznej zarządza 175 000 miejsc paletowych w 13 krajach Europy - powiedział Roman Harviscak, Dyrektor Movianto na Czechy i na Słowację. - Świadczymy pełen zakres innowacyjnych usług logistycznych i dystrybucyjnych w zakresie magazynowania i dostaw towaru dla branży farmaceutycznej i nie tylko. Dlatego potrzebujemy magazynów najwyższej jakości, zaprojektowanych pod kątem naszych wymagań i usytuowanych w korzystnych lokalizacjach. Fakt, że ProLogis zaspakaja te potrzeby oraz gwarantuje wysoką jakość usług, zadecydował o tym, że postanowiliśmy wynająć powierzchnię w ProLogis Park Bratislava.

- Umowa najmu zawarta z tak prestiżowym klientem jak Movianto świadczy o tym, że ProLogis zarządza obiektami w sposób profesjonalny i potrafi łączyć globalne doświadczenie ze znajomością lokalnej specyfiki - powiedział Martin Polak, ProLogis Leasing Manager for Slovakia. - ProLogis Park Bratislava spełnia wszystkie oczekiwania stawiane nowoczesnym budynkom magazynowym i oferuje idealne warunki do prowadzenia dystrybucji w skali krajowej i międzynarodowej.

W zawarciu transakcji pośredniczyła agencja nieruchomości Cushman & Wakefield.

Ostatnio zmieniany piątek, 21 maj 2010 10:29

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj