logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

INTERMEC intensyfikuje działania w Polsce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Intermec ocenia polski rynek automatycznej identyfikacji jako bardzo dynamiczny, dlatego wzmacnia swoją obecność i zapowiada kolejne inwestycje.

Intermec to amerykańska firma, która działa na rynku automatycznej identyfikacji od ponad 40 lat. Firma oferuje produkty, usługi i technologie, które pozwalają zarządzać łańcuchem dostaw. Do kluczowych segmentów działalności Intermec należą: systemy mobilne, urządzenia auto ID (m.in. drukarki kodów kresowych, komputery mobilne), również operujące w technologii RFID. Do klientów Intermec należy 70 proc. firm z listy Fortune 1000, m.in. PepsiCo. Z jej usług i produktów korzysta również armia Stanów Zjednoczonych (U.S. Army), brytyjska poczta (British Royal Mail), zaś w Polsce - m.in. Ministerstwo Sprawiedliwości czy Policja. Strategicznymi partnerami Intermec są: Cisco, Microsoft, Oracle, Qualcomm: firma integruje swe produkty i usługi z ich oprogramowaniem i systemami.  Perspektywy rynku skłoniły Intermec do intensyfikacji działań. Jednym z elementów tych działań w Polsce jest rozbudowanie biura w Warszawie. 

-    Silniejsza obecność Intermec na polskim rynku związana jest m.in. z migrowaniem tu naszych klientów. Są nimi m.in. centra obsługi dystrybucji, centra operacyjne i magazynowe międzynarodowych firm, dla których Polska  jest atrakcyjną lokalizacją. Ma na to wpływ usytuowanie naszego kraju w centrum Europy, ułatwienia w wymianie towarowej po integracji ze strukturami Unii Europejskiej, dostęp do wykształconych kadr, rozwój infrastruktury i relatywnie niskie koszty pracy - mówi Tomasz Widuch, Channel Business Manager, Intermec Technologies. - Wartość polskiego rynku automatycznej identyfikacji to ponad 50 mln USD, a dynamika to 15% - 20% rocznie. Główni odbiorcy to sektor logistyczny, handlu detalicznego, przemysłowy oraz magazynowania.

W pierwszej połowie roku Intermec skupił się na rozwoju kanału partnerskiego. Na rynku polskim pojawiło się dwóch dystrybutorów - AvNet oraz ScanSource. Zaowocowało to blisko trzykrotnym zwiększeniem liczby partnerów handlowych - do ponad 30 firm. W kolejnych miesiącach Intermec planuje dalszy rozwój biura w Polsce, a także inwestycje mające na celu dalsze podnoszenie jakości obsługi klienta. W pierwszym kwartale (4 miesiącach) tego roku sprzedaż wzrosła o około 24% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Celem Intermec jest osiągnięcie tu 30% rynku w perspektywie 3 lat.Ostatnio zmieniany środa, 30 czerwiec 2010 08:48

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy…

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią Europejską

Podpisana 30 października 2016 roku w Brukseli umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią...

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 5.10.2017 r. na szkolenie pt. "Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak...

Agility ocenia wpływ Brexitu na rynki wschodzące

Agility ocenia wpływ Brexitu na rynki wschodzące

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, opublikował raport o sytuacji na rynkach wschodzących w pierwszej...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj