logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

INTERMEC intensyfikuje działania w Polsce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Intermec ocenia polski rynek automatycznej identyfikacji jako bardzo dynamiczny, dlatego wzmacnia swoją obecność i zapowiada kolejne inwestycje.

Intermec to amerykańska firma, która działa na rynku automatycznej identyfikacji od ponad 40 lat. Firma oferuje produkty, usługi i technologie, które pozwalają zarządzać łańcuchem dostaw. Do kluczowych segmentów działalności Intermec należą: systemy mobilne, urządzenia auto ID (m.in. drukarki kodów kresowych, komputery mobilne), również operujące w technologii RFID. Do klientów Intermec należy 70 proc. firm z listy Fortune 1000, m.in. PepsiCo. Z jej usług i produktów korzysta również armia Stanów Zjednoczonych (U.S. Army), brytyjska poczta (British Royal Mail), zaś w Polsce - m.in. Ministerstwo Sprawiedliwości czy Policja. Strategicznymi partnerami Intermec są: Cisco, Microsoft, Oracle, Qualcomm: firma integruje swe produkty i usługi z ich oprogramowaniem i systemami.  Perspektywy rynku skłoniły Intermec do intensyfikacji działań. Jednym z elementów tych działań w Polsce jest rozbudowanie biura w Warszawie. 

-    Silniejsza obecność Intermec na polskim rynku związana jest m.in. z migrowaniem tu naszych klientów. Są nimi m.in. centra obsługi dystrybucji, centra operacyjne i magazynowe międzynarodowych firm, dla których Polska  jest atrakcyjną lokalizacją. Ma na to wpływ usytuowanie naszego kraju w centrum Europy, ułatwienia w wymianie towarowej po integracji ze strukturami Unii Europejskiej, dostęp do wykształconych kadr, rozwój infrastruktury i relatywnie niskie koszty pracy - mówi Tomasz Widuch, Channel Business Manager, Intermec Technologies. - Wartość polskiego rynku automatycznej identyfikacji to ponad 50 mln USD, a dynamika to 15% - 20% rocznie. Główni odbiorcy to sektor logistyczny, handlu detalicznego, przemysłowy oraz magazynowania.

W pierwszej połowie roku Intermec skupił się na rozwoju kanału partnerskiego. Na rynku polskim pojawiło się dwóch dystrybutorów - AvNet oraz ScanSource. Zaowocowało to blisko trzykrotnym zwiększeniem liczby partnerów handlowych - do ponad 30 firm. W kolejnych miesiącach Intermec planuje dalszy rozwój biura w Polsce, a także inwestycje mające na celu dalsze podnoszenie jakości obsługi klienta. W pierwszym kwartale (4 miesiącach) tego roku sprzedaż wzrosła o około 24% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Celem Intermec jest osiągnięcie tu 30% rynku w perspektywie 3 lat.Ostatnio zmieniany środa, 30 czerwiec 2010 08:48

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Dzień Otwarty Stena Line - czyli zwiedzanie wielkiego statku i…

Dzień Otwarty Stena Line - czyli zwiedzanie wielkiego statku i super ceny na rejsy do Szwecji

Jak zobaczyć mostek kapitański na żywo? Raz w roku jest taka szansa! Podczas Dnia Otwartego...

W Dzień Dziecka najmłodsi podróżnicy pojadą pociągami PKP Intercity bezpłatnie

W Dzień Dziecka najmłodsi podróżnicy pojadą pociągami PKP Intercity bezpłatnie

Darmowe przejazdy dla dzieci i młodzieży, 30-procentowy rabat przy zakupie biletów dla ich opiekunów oraz...

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

Firma UPS uroczyście otworzyła nowe centrum przeładunkowe w Mysłowicach. Większa powierzchnia i zwiększona przepustowość paczek...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj