logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DSV AIR&SEA kombinowany

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
DSV Air&Sea, globalny dostawca usług transportowych i logistycznych,  wznawia morsko-lotnicze przewozy z Dalekiego Wschodu do Polski.W przypadku wielu towarów transport lotniczy jest nieopłacalny, morski zaś należy do najwolniejszych: przeciętny czas tranzytu między portami dalekowschodnimi a Europą wynosi około miesiąca. Doskonałym rozwiązaniem dylematu - wysokie koszty czy odległy termin dostawy -  jest zatem transport kombinowany. Część trasy odbywa się drogą morską, część zaś  powietrzną. Usługa sea-air skraca czas dostawy towarów z Dalekiego Wschodu do Polski o około dwa tygodnie, pozwalając jednocześnie utrzymać koszty na stosunkowo niskim poziomie. Najdogodniejszym węzłem przeładunkowym jest Dubaj, jedno z głównych miast Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

- Dubaj leży niemal dokładnie w połowie drogi między Chinami a Europą - wyjaśnia Arkadiusz Mirek, dyrektor zarządzający DSV Air&Sea. - Stale inwestuje w infrastrukturę logistyczną i ma doskonałe połączenia lotnicze z Europą i Afryką. Nie bez znaczenia jest także stabilność polityczna Emiratów.

Od 2007 r. DSV dysponuje w Dubaju własnym biurem.

- Zwiększa to pewność transportu - podkreśla Krzysztof Suchodoła, zastępca dyrektora zarządzającego DSV Air&Sea. - Zachowujemy dzięki temu nadzór nad przeładunkiem, korzystamy też z naszego doświadczenia z przechodzeniem między procedurami morskimi i lotniczymi.

Ładunki trafiają najczęściej do Frankfurtu, największego portu lotniczego w Europie pod względem ilości obsługiwanego frachtu. Tam na życzenie klienta odbywa się unijna odprawa celna, po czym przesyłki są dekonsolidowane i dystrybuowane do wskazanych miejsc. Transport kombinowany to doskonałe rozwiązanie dla średniej wielkości importerów.

- Kluczowa jest tu pewność terminu dostawy, znacznie większa niż w przypadku transportu morskiego - podsumowuje Arkadiusz Mirek. - W połączeniu z kosztami niższymi niż przewozów lotniczych może oznaczać to osiągnięcie poważnej przewagi konkurencyjnej.


Ostatnio zmieniany środa, 13 październik 2010 12:54

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Lajon ponownie wybiera lwa

Lajon ponownie wybiera lwa

16 marca 2017, w autoryzowanej stacji serwisowej MAN JK Diesel Service w Rybniku, właściciele firmy...

Grupa Deutsche Post DHL planuje ograniczyć do zera emisję dwutlenku…

Grupa Deutsche Post DHL planuje ograniczyć do zera emisję dwutlenku węgla do 2050 r.

Grupa Deutsche Post DHL do 2050 r. ograniczy emisję dwutlenku węgla wytwarzanego przez działania z...

PEKAES otwiera nowoczesny terminal w Małopolsce

PEKAES otwiera nowoczesny terminal w Małopolsce

Operator logistyczny PEKAES uruchomił nową platformę cross-dockingową w Małopolsce, zmieniając w ten sposób lokalizację Oddziału...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj