logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DSV AIR&SEA kombinowany

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
DSV Air&Sea, globalny dostawca usług transportowych i logistycznych,  wznawia morsko-lotnicze przewozy z Dalekiego Wschodu do Polski.W przypadku wielu towarów transport lotniczy jest nieopłacalny, morski zaś należy do najwolniejszych: przeciętny czas tranzytu między portami dalekowschodnimi a Europą wynosi około miesiąca. Doskonałym rozwiązaniem dylematu - wysokie koszty czy odległy termin dostawy -  jest zatem transport kombinowany. Część trasy odbywa się drogą morską, część zaś  powietrzną. Usługa sea-air skraca czas dostawy towarów z Dalekiego Wschodu do Polski o około dwa tygodnie, pozwalając jednocześnie utrzymać koszty na stosunkowo niskim poziomie. Najdogodniejszym węzłem przeładunkowym jest Dubaj, jedno z głównych miast Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

- Dubaj leży niemal dokładnie w połowie drogi między Chinami a Europą - wyjaśnia Arkadiusz Mirek, dyrektor zarządzający DSV Air&Sea. - Stale inwestuje w infrastrukturę logistyczną i ma doskonałe połączenia lotnicze z Europą i Afryką. Nie bez znaczenia jest także stabilność polityczna Emiratów.

Od 2007 r. DSV dysponuje w Dubaju własnym biurem.

- Zwiększa to pewność transportu - podkreśla Krzysztof Suchodoła, zastępca dyrektora zarządzającego DSV Air&Sea. - Zachowujemy dzięki temu nadzór nad przeładunkiem, korzystamy też z naszego doświadczenia z przechodzeniem między procedurami morskimi i lotniczymi.

Ładunki trafiają najczęściej do Frankfurtu, największego portu lotniczego w Europie pod względem ilości obsługiwanego frachtu. Tam na życzenie klienta odbywa się unijna odprawa celna, po czym przesyłki są dekonsolidowane i dystrybuowane do wskazanych miejsc. Transport kombinowany to doskonałe rozwiązanie dla średniej wielkości importerów.

- Kluczowa jest tu pewność terminu dostawy, znacznie większa niż w przypadku transportu morskiego - podsumowuje Arkadiusz Mirek. - W połączeniu z kosztami niższymi niż przewozów lotniczych może oznaczać to osiągnięcie poważnej przewagi konkurencyjnej.


Ostatnio zmieniany środa, 13 październik 2010 12:54

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

10 lat współpracy Dachser z charytatywną terre des hommes

10 lat współpracy Dachser z charytatywną terre des hommes

Dachser, globalny operator  logistyczny, już od 10 lat współpracuje z międzynarodową organizacją charytatywną terre des...

PKN ORLEN uruchamia wypożyczalnie rowerów w 6 miastach

PKN ORLEN uruchamia wypożyczalnie rowerów w 6 miastach

Już wiosną przyszłego roku na wybranych stacjach paliwowych ORLEN w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie, Katowicach...

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Od czerwca do końca sierpnia 2017 roku z usług PKP Intercity skorzystało o ponad 1,3...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

menadżer zespołu w dziale handlowym

szukam pracowników

2017-09-22


specjalista ds. zakupów i sprzedaży

szukam pracowników

2017-09-22

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj