logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Produkty "zgodne z GS1" mają większe szanse na rynku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Instytut Logistyki i Magazynowania skupia  w systemie GS1 w Polsce ponad 18 tysięcy firm, które na co dzień korzystają ze standardów GS1 - kodów kreskowych, elektronicznej wymiany danych (EDI), elektronicznego kodu produktu (EPC/RFID) i rozwiązań mobilnych. Dla dostawców rozwiązań został uruchomiony specjalny program współpracy, do którego przystąpili już najlepsi.

Oferowane na rynku rozwiązania teleinformatyczne (sprzęt, oprogramowanie, usługi), które uwzględniają stosowanie standardów GS1, umożliwiają sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstw i całych łańcuchów dostaw.

Program Współpracy z Dostawcami Rozwiązań skierowany jest do firm oferujących systemy ERP, WMS, aplikacje do drukowania kodów kreskowych i etykiet logistycznych, drukarki, skanery i opakowania, a także do drukarni i operatorów logistycznych.

Podstawowym zadaniem funkcjonowania Programu jest budowanie współpracy pomiędzy dostawcami rozwiązań i  uczestnikami systemu GS1. Program zapewnia dostawcom stały dostęp do najnowszych informacji oraz bieżące konsultacje ze specjalistami Instytutu Logistyki i Magazynowania z zakresu wykorzystania standardów GS1. Jednak jedną z największych korzyści dla firm biorących udział w Programie jest możliwość audytu celem uzyskania znaku "Zgodny z GS1" na swoim produkcie. Znak ten przyznawany jest rozwiązaniom uwzględniającym standardy GS1. Stanowi gwarancję dla klienta i informuje o tym, że produkt wypełnia wszelkie wymagania niezbędne do wdrożenia i/lub stosowania zgodnie z globalnymi standardami GS1.

Zalety programu doceniły już firmy teleinformatyczne aktywne w różnych sektorach gospodarki. Comarch prowadzi działania biznesowe na całym świecie. Wielu klientów zwraca szczególną uwagę na implementację standardowych rozwiązań w tym tych,  rozwijanych i utrzymywanych w systemie GS1.
- Zdobyta w programie wiedza pozwoli nam rozwijać i tworzyć produkty "zgodnie z GS1" i przez to spełniać oczekiwania naszych Klientów -  mówi Bartłomiej Wójtowicz, Product Manager ECOD, Comarch S.A.

Rola standardów GS1 to zagadnienie globalne. Korzysta z nich na świecie ponad milion przedsiębiorstw, które codziennie wykonują 5 miliardów transakcji.
Ostatnio zmieniany środa, 01 czerwiec 2011 11:54

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Polscy kierowcy pod lupą europejskich służb kontrolnych

Polscy kierowcy pod lupą europejskich służb kontrolnych

Zgodnie z nowelizacją Ustawy o Transporcie Drogowym, w Polsce do końca listopada 2017 r. powstanie...

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

W Polsce w budowie znajduje się obecnie ponad 1,6 miliona m kw. powierzchni magazynowej i...

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Od maja br. obowiązuje dodatkowa weryfikacja produktów spożywczych wprowadzanych do obrotu na terenie Stanów Zjednoczonych....

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj