logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Produkty "zgodne z GS1" mają większe szanse na rynku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Instytut Logistyki i Magazynowania skupia  w systemie GS1 w Polsce ponad 18 tysięcy firm, które na co dzień korzystają ze standardów GS1 - kodów kreskowych, elektronicznej wymiany danych (EDI), elektronicznego kodu produktu (EPC/RFID) i rozwiązań mobilnych. Dla dostawców rozwiązań został uruchomiony specjalny program współpracy, do którego przystąpili już najlepsi.

Oferowane na rynku rozwiązania teleinformatyczne (sprzęt, oprogramowanie, usługi), które uwzględniają stosowanie standardów GS1, umożliwiają sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstw i całych łańcuchów dostaw.

Program Współpracy z Dostawcami Rozwiązań skierowany jest do firm oferujących systemy ERP, WMS, aplikacje do drukowania kodów kreskowych i etykiet logistycznych, drukarki, skanery i opakowania, a także do drukarni i operatorów logistycznych.

Podstawowym zadaniem funkcjonowania Programu jest budowanie współpracy pomiędzy dostawcami rozwiązań i  uczestnikami systemu GS1. Program zapewnia dostawcom stały dostęp do najnowszych informacji oraz bieżące konsultacje ze specjalistami Instytutu Logistyki i Magazynowania z zakresu wykorzystania standardów GS1. Jednak jedną z największych korzyści dla firm biorących udział w Programie jest możliwość audytu celem uzyskania znaku "Zgodny z GS1" na swoim produkcie. Znak ten przyznawany jest rozwiązaniom uwzględniającym standardy GS1. Stanowi gwarancję dla klienta i informuje o tym, że produkt wypełnia wszelkie wymagania niezbędne do wdrożenia i/lub stosowania zgodnie z globalnymi standardami GS1.

Zalety programu doceniły już firmy teleinformatyczne aktywne w różnych sektorach gospodarki. Comarch prowadzi działania biznesowe na całym świecie. Wielu klientów zwraca szczególną uwagę na implementację standardowych rozwiązań w tym tych,  rozwijanych i utrzymywanych w systemie GS1.
- Zdobyta w programie wiedza pozwoli nam rozwijać i tworzyć produkty "zgodnie z GS1" i przez to spełniać oczekiwania naszych Klientów -  mówi Bartłomiej Wójtowicz, Product Manager ECOD, Comarch S.A.

Rola standardów GS1 to zagadnienie globalne. Korzysta z nich na świecie ponad milion przedsiębiorstw, które codziennie wykonują 5 miliardów transakcji.
Ostatnio zmieniany środa, 01 czerwiec 2011 11:54

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Bezpłatna konferencja "E-administracja dla biznesu" już wkrótce!

Bezpłatna konferencja "E-administracja dla biznesu" już wkrótce!

Instytut Logistyki i Magazynowania serdecznie zaprasza do udziału w III edycji konferencji e-ADMINISTRACJA DLA BIZNESU...

Grupa ORLEN będzie rozwijała działalność na rynku paliw lotniczych

Grupa ORLEN będzie rozwijała działalność na rynku paliw lotniczych

Dalsze umacnianie pozycji rynkowej, wiodąca rola w obsłudze samolotów i dostarczaniu infrastrukturalnych rozwiązań w obszarze...

Grupa Raben przejmuje udziały we włoskiej spółce SITTAM

Grupa Raben przejmuje udziały we włoskiej spółce SITTAM

Grupa Raben przejęła właśnie 20% udziałów w spółce SITTAM, która jest liderem na włoskim rynku...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj