logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

GEFCO partnerem logistycznym Alpargatas

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Firma GEFCO stworzyła dedykowane rozwiązanie logistyczne dla Alpargatas - brazylijskiego producenta obuwia, właściciela znanej marki Havaianas.Alpargatas podpisał z GEFCO umowę na koordynację frachtu morskiego do Europy oraz na Środkowy Wschód. Grupa GEFCO będzie też obsługiwała wszystkie operacje celne.

„Szyte na miarę” rozwiązanie w celu wsparcia międzynarodowego rozwoju Alpargatas.
Od zawarcia umowy w kwietniu 2011, Alpargatas wspólnie z GEFCO poszukiwały najkorzystniejszych dla klienta rozwiązań celnych w związku z podjęciem decyzji o przeniesieniu magazynu Alpargatas w rejon Marsylii (Francja). Słynne sandały (zwane w Portugalii chinelos) są produkowane w miejscowości Campina Grande, między Natal a Recife, skąd oddział GEFCO Brazylia realizuje ich dystrybucję. Od sierpnia 2011, lokalna filia GEFCO obsługuje wszystkie przesyłki morskie sławnych Havaianas z Brazylii, głównie do portu w Marsylii, ale także do pozostałych portów Europy i Środkowego Wschodu. Natomiast formalności celne na wejściu do portów europejskich są obsługiwane przez pozostałe filie GEFCO.

Unikalny know-how - większa konkurencyjność
Już w fazie projektu, GEFCO w ścisłej współpracy z Alpargatas, rozwinęło dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta rozwiązanie celne.

- Już przed pierwszymi wysyłkami w sierpniu, zespoły GEFCO w Brazylii i we Francji współpracowały jako partnerzy w celu zaprojektowania najlepszego rozwiązania, które zapewni klientowi dopasowaną i kompleksową obsługę - wyjaśnia Ekaterini Kranioti, dyrektor ds. rynku przemysłowego w Grupie GEFCO. - Poza organizacją wysyłek zamorskich, które stanowią znaczny obszar działalności GEFCO, jak i naszym specyficznym know-how, to przede wszystkim oferowana klientowi usługa celna i przedstawicielstwa podatkowego stanowią o wysokim zawansowaniu i wartości dodanej tych operacji. GEFCO zapewnia w ramach usługi wszystkie formalności, co ułatwia Alpargats skoncentrowanie się na swojej kluczowej działalności. To właśnie w ten sposób GEFCO tworzy wartość dodaną dla swoich klientów.

Szeroko rozpoznawalne doświadczenie
Specjalizując się w przepływach międzykontynentalnych, GEFCO pomaga przedsiębiorstwom rozwinąć się w skali międzynarodowej, załatwiając formalności administracyjne oraz pomagając spełnić często skomplikowane wymogi legislacyjne, które podlegają istotnym zmianom na przestrzeni lat i są różne w różnych krajach.
  Jako certyfikowany od 1970 roku agent celny, GEFCO bierze pod uwagę specyficzne wymagania swoich klientów, gwarantując zgodność z procedurami celnymi, operacjami VAT oraz deklaracjami Intrastat (w obrocie towarami w ramach UE). Oferuje również dedykowaną usługę aktualizacji regulacji prawnych. GEFCO, posiadając autoryzacje AEO (Autoryzowany Operator Ekonomiczny) stale potwierdza swoją zdolność do zapewnienia wysokiej jakości oraz rzetelnej obsługi celnej i podatkowej dla wszystkich swoich klientów międzynarodowych.


Ostatnio zmieniany poniedziałek, 26 marzec 2012 09:32

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Młodzi logistycy walczą o finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy walczą o finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

2 grudnia w kilkunastu miastach w całej Polsce odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej....

PKP CARGO dzięki dronom odnotowuje coraz mniej kradzieży

PKP CARGO dzięki dronom odnotowuje coraz mniej kradzieży

PKP CARGO zaprezentowało efekty działań prewencyjnych i przeciw kradzieżowych ze wsparciem dronów. Dzięki ich zastosowaniu...

Analizy DHL umożliwiają lepsze zrozumienie sieci dostawcy

Analizy DHL umożliwiają lepsze zrozumienie sieci dostawcy

DHL poszerza swoje portfolio zarządzania łańcuchem dostaw i analizy poprzez uruchomienie Portalu Transparency DHL Resilience360....

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj