logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

GEFCO partnerem logistycznym Alpargatas

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Firma GEFCO stworzyła dedykowane rozwiązanie logistyczne dla Alpargatas - brazylijskiego producenta obuwia, właściciela znanej marki Havaianas.Alpargatas podpisał z GEFCO umowę na koordynację frachtu morskiego do Europy oraz na Środkowy Wschód. Grupa GEFCO będzie też obsługiwała wszystkie operacje celne.

„Szyte na miarę” rozwiązanie w celu wsparcia międzynarodowego rozwoju Alpargatas.
Od zawarcia umowy w kwietniu 2011, Alpargatas wspólnie z GEFCO poszukiwały najkorzystniejszych dla klienta rozwiązań celnych w związku z podjęciem decyzji o przeniesieniu magazynu Alpargatas w rejon Marsylii (Francja). Słynne sandały (zwane w Portugalii chinelos) są produkowane w miejscowości Campina Grande, między Natal a Recife, skąd oddział GEFCO Brazylia realizuje ich dystrybucję. Od sierpnia 2011, lokalna filia GEFCO obsługuje wszystkie przesyłki morskie sławnych Havaianas z Brazylii, głównie do portu w Marsylii, ale także do pozostałych portów Europy i Środkowego Wschodu. Natomiast formalności celne na wejściu do portów europejskich są obsługiwane przez pozostałe filie GEFCO.

Unikalny know-how - większa konkurencyjność
Już w fazie projektu, GEFCO w ścisłej współpracy z Alpargatas, rozwinęło dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta rozwiązanie celne.

- Już przed pierwszymi wysyłkami w sierpniu, zespoły GEFCO w Brazylii i we Francji współpracowały jako partnerzy w celu zaprojektowania najlepszego rozwiązania, które zapewni klientowi dopasowaną i kompleksową obsługę - wyjaśnia Ekaterini Kranioti, dyrektor ds. rynku przemysłowego w Grupie GEFCO. - Poza organizacją wysyłek zamorskich, które stanowią znaczny obszar działalności GEFCO, jak i naszym specyficznym know-how, to przede wszystkim oferowana klientowi usługa celna i przedstawicielstwa podatkowego stanowią o wysokim zawansowaniu i wartości dodanej tych operacji. GEFCO zapewnia w ramach usługi wszystkie formalności, co ułatwia Alpargats skoncentrowanie się na swojej kluczowej działalności. To właśnie w ten sposób GEFCO tworzy wartość dodaną dla swoich klientów.

Szeroko rozpoznawalne doświadczenie
Specjalizując się w przepływach międzykontynentalnych, GEFCO pomaga przedsiębiorstwom rozwinąć się w skali międzynarodowej, załatwiając formalności administracyjne oraz pomagając spełnić często skomplikowane wymogi legislacyjne, które podlegają istotnym zmianom na przestrzeni lat i są różne w różnych krajach.
  Jako certyfikowany od 1970 roku agent celny, GEFCO bierze pod uwagę specyficzne wymagania swoich klientów, gwarantując zgodność z procedurami celnymi, operacjami VAT oraz deklaracjami Intrastat (w obrocie towarami w ramach UE). Oferuje również dedykowaną usługę aktualizacji regulacji prawnych. GEFCO, posiadając autoryzacje AEO (Autoryzowany Operator Ekonomiczny) stale potwierdza swoją zdolność do zapewnienia wysokiej jakości oraz rzetelnej obsługi celnej i podatkowej dla wszystkich swoich klientów międzynarodowych.


Ostatnio zmieniany poniedziałek, 26 marzec 2012 09:32

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS zwiększa pojemność w połączeniach lotniczych w południowej Polsce

UPS zwiększa pojemność w połączeniach lotniczych w południowej Polsce

Firma UPS zwiększyła pojemność samolotu kursującego między Katowicami a europejskim lotniczym centrum logistycznym w Kolonii....

Na Śląsku coraz popularniejsze magazyny samoobsługowe

Na Śląsku coraz popularniejsze magazyny samoobsługowe

Przechowywanie przedmiotów w „hotelach dla rzeczy”, jak często nazywa się magazyny samoobsługowe, staje się coraz...

6. Forum Kobiet w Logistyce o wartości dodanej i retencji…

6. Forum Kobiet w Logistyce o wartości dodanej i retencji klienta

„Logistyka +” czyli wszystko o wartości dodanej i retencji klienta - dyskutować o tym będą...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj