logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

W polskich magazynach spowolnienia nie widać

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Spowolnienie gospodarcze zmusza właścicieli firm do redukcji wydatków, a mimo to logistyka magazynowa wychodzi z kryzysu obronną ręką. Jednak niepewna sytuacja na rynku powoduje, że większą dynamikę wzrostu niż nowe wózki widłowe notuje sprzęt używany. Firma STILL podsumowuje ubiegły rok i prognozuje 2013.

Stały wzrost popytu na sprzęt nowy i używany, plany inwestycyjne w Polsce i poszerzanie oferty produktowej. Firmy oferujące rozwiązania dla logistyki magazynowej wciąż zyskują klientów, pomimo że w czasach niepewnej sytuacji na rynku wielu przedsiębiorców tnie koszty i szuka oszczędności w każdej inwestycji. Stąd większy wzrost notuje segment wózków używanych.

- W roku 2012 sprzedaliśmy o 15% więcej używanych wózków widłowych niż w roku poprzednim, przekraczając granicę 800 sztuk. Wzrost widać także w sprzedaży nowego sprzętu, gdzie również uzyskaliśmy dwucyfrowy wzrost - mówi Wojciech Szmulczyński, dyrektor handlowy w STILL Polska. - Uważamy, że to duży sukces podczas tak niepewnej sytuacji rynkowej.

Z danych za pierwszą połowę 2012 roku zebranych przez Grupę KION, właściciela marki STILL wynika, że popyt na rynku pierwotnym wózków widłowych spadł w Europie o 7,9% (sprzedano o 164 200 sztuk mniej niż w drugim półroczu roku ubiegłego). Znaczny spadek sprzedaży dotyczy przede wszystkim Europy Zachodniej, gdzie popyt był o 8,8% mniejszy. Z kolei w Europie Wschodniej spadek wyniósł 3,3%. Na tym tle sytuacja w polskim oddziale STILL przedstawia się bardzo korzystnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę zrealizowane w 2012 roku inwestycje oraz dalsze plany rozwojowe.

2012 - tyle się działo!
Ubiegły rok STILL rozpoczął od mocnego akcentu. W marcu powstał czwarty oddział firmy w Polsce. Placówka w Gdańsku przejęła obowiązki serwisowe pełnione do tej pory przez firmę Techtrans. Rozbudowa pozwoliła firmie szybciej i skuteczniej świadczyć swoje usługi na północy Polski oraz stworzyć prężnie działającą sieć serwisowo-handlową. Dzięki temu koncern całkowicie przejął autoryzowany serwis swoich produktów w Polsce, co pozwoliło ujednolicić i zapewnić wysoką jakość usług. Istotne z punktu widzenia STILL’a jest nawiązanie współpracy z Mateco AG. Firmy postanowiły wzajemnie uzupełniać swój asortyment, dzięki czemu STILL zyskał 5 nowych lokalizacji wynajmu wózków oraz wzbogacił swoją ofertę o podnośniki i podesty ruchome. Rok 2012 to także okres intensywnej działalności na targach i konferencjach branżowych. Spośród wielu aktywności, warto wspomnieć, że STILL po raz kolejny wspierał Ogólnopolską Olimpiadę Logistyczną organizowaną przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu, wziął udział w Polskim Kongresie Logistycznym Logistics 2012 oraz licznych targach i konferencjach branżowych.

2013 - tyle planów!
Ten rok zapowiada się równie pracowicie. Pod Poznaniem powstaje Europejskie Centrum Odnawiania Wózków Widłowych STILL, którego otwarcie planowane jest pod koniec 2013 r. W nowo powstałym obiekcie odnawiane będą wózki używane pochodzące z innych oddziałów STILL, które następnie trafią na rynki całej Europy i nie tylko. To jedna z największych tego typu inwestycji w tej części kontynentu, która świadczy o wysokiej jakości usług, zapewnianych przez polski serwis. Na ten rok zaplanowano także wiele nowości produktowych. W pierwszej kolejności swoją premierę będą miały duże wózki spalinowe z serii RX70 o udźwigu od 6 do 8 ton, które nadają się idealnie do przemysłu ciężkiego oraz przewożenia towarów o niestandardowych rozmiarach. Już w styczniu ruszy ich sprzedaż. Wtedy także do kupienia będą pierwsze modele RC40 o udźwigu 3,5 tony.

Ostatnio zmieniany wtorek, 22 styczeń 2013 10:16

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Największe przedsiębiorstwo transportu publicznego w stolicy Belgii, firma STIB, zamówiła pierwsze autobusy elektryczne. Będzie to...

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń na Ukrainę. Już od 24 sierpnia br. podróżni zyskają kolejną...

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Projekt rozbudowy nabrzeży i modernizacji toru wodnego w Porcie Gdańsk jest już oficjalnie na etapie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj