logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Niezależni operatorzy pocztowi łączą siły - Speedmail dołączył do grona Związku Pocztowego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ogólnopolski Związek Pracodawców Niepublicznych Operatorów Pocztowych (OZPNOP) - najsilniejsza oraz bardzo aktywna w przestrzeni publicznej organizacja skupiająca największych pocztowych operatorów komercyjnych - przyjął w swe struktury kolejnego członka. Do grona zrzeszonych w Związku firm dołączyła firma Speedmail - alternatywny, ogólnopolski operator pocztowy, specjalizujący się w obsłudze klientów biznesowych i instytucjonalnych.

- Motorem działania Związku zrzeszającego niezależnych operatorów pocztowych jest zapewnienie prywatnym firmom uczciwych warunków do konkurowania na wciąż częściowo zmonopolizowanym rynku. Łącząc swe siły możemy skuteczniej walczyć o wolny segment usług pocztowych w Polsce i tym samym mieć realny wpływ na rozwój konkurencyjności oraz podnoszenie standardów obsługi Klienta w tym obszarze. Cieszymy się, że grono naszych członków poszerzyło się o kolejnego alternatywnego operatora, firmę Speedmail - mówi Rafał Zgorzelski, prezes OZPNOP.

Speedmail - ogólnopolski operator pocztowy - działa na rynku od 2011 roku. Firma specjalizuje się w obsłudze klientów biznesowych oraz instytucjonalnych i jako pierwsza w Polsce umożliwia swoim klientom pełne monitorowanie każdej nadanej przesyłki listowej. Speedmail jest także jednym z partnerów pocztowych usługi elisty.pl firmy Emerson. Spółka doręcza przesyłki poprzez sieć ponad 120 oddziałów rozmieszczonych w całej Polsce.

- Przystąpienie Speedmail do Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Niepublicznych Operatorów Pocztowych pozwoli nam w pełni zaangażować się w rozwój segmentu usług pocztowych w Polsce. Działając w tej branży znamy jej potrzeby i wiemy jak wiele aspektów - zwłaszcza legislacyjnych - wymaga poprawy, by rynek usług pocztowych mógł zasłużyć na miano w pełni konkurencyjnego - dodaje Janusz Konopka, prezes spółki Speedmail.

- Związek pełni dziś funkcje magnesu oraz konsolidatora dla tych wszystkich organizacji i środowisk, które w sposób rzeczowy chcą rozmawiać o perspektywach dalszego rozwoju rynku usług pocztowych w Polsce. Tej otwartości na wszelkie propozycje konstruktywnej współpracy nam nie zabraknie - deklaruje Rafał Zgorzelski.

Ogólnopolski Związek Pracodawców Niepublicznych Operatorów Pocztowych powstał w dniu 15 czerwca 2010 roku. Związek jest członkiem Krajowej Izby Gospodarczej oraz Konfederacji Lewiatan. OZPNOP skupia największych na rynku niezależnych operatorów pocztowych takich jak: InPost Sp. z o.o., Polska Grupa Pocztowa S.A., Integer.pl S.A., Polskie Centrum Doręczeniowe "Petrox" czy Avistrans oraz Speedmail.pl Sp. z o.o.

Do zadań Związku należy:
•    wspieranie inicjatyw o charakterze prawnym i koncepcyjnym, zmierzających do budowy zrównoważonego, konkurencyjnego i silnego rynku pocztowego,
•    współdziałanie z regulatorami rynku i decydentami w zakresie tworzenia rozwiązań prawnych służących rozwojowi sektora pocztowego,
•    przygotowywanie i zlecanie badań, raportów i analiz rynkowych,
•    tworzenie i nadzorowanie wysokich standardów jakości usług oferowanych przez niezależnych operatorów pocztowych zrzeszonych w Związku,
•    ochrona praw niezależnych operatorów pocztowych,
•    rola informacyjno-doradcza dla podmiotów zrzeszonych w Związku oraz działalność edukacyjno-informacyjna społeczeństwa we współpracy z mediami.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 04 listopad 2013 12:48

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

Firma UPS uroczyście otworzyła nowe centrum przeładunkowe w Mysłowicach. Większa powierzchnia i zwiększona przepustowość paczek...

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

Pierwszy pilotażowy punkt dla aut zasilanych wodorem w Grupie ORLEN został uruchomiony na niemieckiej stacji...

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Pojawiła się nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1. To już siedemnasta odsłona dokumentu, który zawiera techniczne...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj