logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Niezależni operatorzy pocztowi łączą siły - Speedmail dołączył do grona Związku Pocztowego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ogólnopolski Związek Pracodawców Niepublicznych Operatorów Pocztowych (OZPNOP) - najsilniejsza oraz bardzo aktywna w przestrzeni publicznej organizacja skupiająca największych pocztowych operatorów komercyjnych - przyjął w swe struktury kolejnego członka. Do grona zrzeszonych w Związku firm dołączyła firma Speedmail - alternatywny, ogólnopolski operator pocztowy, specjalizujący się w obsłudze klientów biznesowych i instytucjonalnych.

- Motorem działania Związku zrzeszającego niezależnych operatorów pocztowych jest zapewnienie prywatnym firmom uczciwych warunków do konkurowania na wciąż częściowo zmonopolizowanym rynku. Łącząc swe siły możemy skuteczniej walczyć o wolny segment usług pocztowych w Polsce i tym samym mieć realny wpływ na rozwój konkurencyjności oraz podnoszenie standardów obsługi Klienta w tym obszarze. Cieszymy się, że grono naszych członków poszerzyło się o kolejnego alternatywnego operatora, firmę Speedmail - mówi Rafał Zgorzelski, prezes OZPNOP.

Speedmail - ogólnopolski operator pocztowy - działa na rynku od 2011 roku. Firma specjalizuje się w obsłudze klientów biznesowych oraz instytucjonalnych i jako pierwsza w Polsce umożliwia swoim klientom pełne monitorowanie każdej nadanej przesyłki listowej. Speedmail jest także jednym z partnerów pocztowych usługi elisty.pl firmy Emerson. Spółka doręcza przesyłki poprzez sieć ponad 120 oddziałów rozmieszczonych w całej Polsce.

- Przystąpienie Speedmail do Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Niepublicznych Operatorów Pocztowych pozwoli nam w pełni zaangażować się w rozwój segmentu usług pocztowych w Polsce. Działając w tej branży znamy jej potrzeby i wiemy jak wiele aspektów - zwłaszcza legislacyjnych - wymaga poprawy, by rynek usług pocztowych mógł zasłużyć na miano w pełni konkurencyjnego - dodaje Janusz Konopka, prezes spółki Speedmail.

- Związek pełni dziś funkcje magnesu oraz konsolidatora dla tych wszystkich organizacji i środowisk, które w sposób rzeczowy chcą rozmawiać o perspektywach dalszego rozwoju rynku usług pocztowych w Polsce. Tej otwartości na wszelkie propozycje konstruktywnej współpracy nam nie zabraknie - deklaruje Rafał Zgorzelski.

Ogólnopolski Związek Pracodawców Niepublicznych Operatorów Pocztowych powstał w dniu 15 czerwca 2010 roku. Związek jest członkiem Krajowej Izby Gospodarczej oraz Konfederacji Lewiatan. OZPNOP skupia największych na rynku niezależnych operatorów pocztowych takich jak: InPost Sp. z o.o., Polska Grupa Pocztowa S.A., Integer.pl S.A., Polskie Centrum Doręczeniowe "Petrox" czy Avistrans oraz Speedmail.pl Sp. z o.o.

Do zadań Związku należy:
•    wspieranie inicjatyw o charakterze prawnym i koncepcyjnym, zmierzających do budowy zrównoważonego, konkurencyjnego i silnego rynku pocztowego,
•    współdziałanie z regulatorami rynku i decydentami w zakresie tworzenia rozwiązań prawnych służących rozwojowi sektora pocztowego,
•    przygotowywanie i zlecanie badań, raportów i analiz rynkowych,
•    tworzenie i nadzorowanie wysokich standardów jakości usług oferowanych przez niezależnych operatorów pocztowych zrzeszonych w Związku,
•    ochrona praw niezależnych operatorów pocztowych,
•    rola informacyjno-doradcza dla podmiotów zrzeszonych w Związku oraz działalność edukacyjno-informacyjna społeczeństwa we współpracy z mediami.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 04 listopad 2013 12:48

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Od czerwca do końca sierpnia 2017 roku z usług PKP Intercity skorzystało o ponad 1,3...

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy…

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią Europejską

Podpisana 30 października 2016 roku w Brukseli umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią...

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 5.10.2017 r. na szkolenie pt. "Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

menadżer zespołu w dziale handlowym

szukam pracowników

2017-09-22


specjalista ds. zakupów i sprzedaży

szukam pracowników

2017-09-22

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj