logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

GLS po raz pierwszy publikuje raport na temat zrównoważonego rozwoju

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Prowadzenie działalności w sposób odpowiedzialny – zarówno w odniesieniu do społeczeństwa, jak i środowiska naturalnego jest jedną z najważniejszych zasad Grupy GLS. Firma, świadcząca usługi kurierskie w całej Europie, udokumentowała swoje zaangażowanie społeczne oraz działania podejmowane w zakresie ochrony środowiska wraz z poczynionymi postępami w niedawno opublikowanym raporcie na temat zrównoważonego rozwoju.

Usługi wysyłkowe przyjazne dla klimatu poprzez m.in. oszczędzanie zasobów, system zarządzania certyfikowany zgodnie z normą ISO, a także zaangażowanie w różnorodne działania społeczne - najnowszy raport Grupy GLS zawiera wyczerpujące informacje na temat przyjętej strategii zrównoważonego rozwoju firmy. Wiele z zaprezentowanych w nim przykładów pokazuje, jak różne spółki krajowe działają w sposób społecznie i ekologicznie świadomy nie rezygnując przy tym z podejmowania skutecznych działań ukierunkowanych na stały rozwój i wzrost efektywności.
   Jednym z najważniejszych i obszernie omówionych w raporcie zagadnień jest inicjatywa środowiskowa Grupy – ThinkGreen. GLS wyznacza sobie wciąż nowe cele w zakresie dbałości o środowisko, jednocześnie wspiera bieżącą działalność ekologiczną Grupy oraz monitoruje osiągnięte postępy. W raporcie znaleźć można również szczegółowe informacje na temat podjętej przez GLS inicjatywy ThinkSocial polegającej na utrzymywaniu przez GLS etycznych
i uczciwych kontaktów ze społeczeństwem, pracownikami, partnerami transportowymi i świadczącymi za ich pośrednictwem usługi doręczania paczek – kurierami.

Wymierna korzyść dla środowiska
W rozdziale poświęconym ochronie środowiska Grupa GLS przedstawia pierwsze efekty podejmowanych w ramach strategii zrównoważonego rozwoju działań. "W ciągu ostatnich dwóch lat fiskalnych, pomimo wzrostu wolumenu paczek, udało nam się zmniejszyć całkowitą emisję dwutlenku węgla i ekwiwalentów węglowych o cztery procent " mówi Rico Back, CEO GLS.
   Dzięki budowie nowych ekofilii, inwestycjom w bardziej wydajne technologie i oszczędzaniu energii, GLS w rzeczywistości zmniejszył emisję, powstającego w procesie przetwarzania energii elektrycznej i ciepła, dwutlenku węgla o 22 procent O osiem procent wzrosła również liczba pojazdów spełniających normę Euro 4 lub wyższą – w tej chwili stanowi ponad siedemdziesiąt siedem procent floty.

Podejmując odpowiedzialność społeczną
W części raportu poświęconej ThinkSocial GLS prezentuje najważniejsze z podejmowanych działań edukacyjnych i rozwojowych, które dedykuje swoim pracownikom. Innym, niezwykle ważnym obszarem działalności, jest utrzymanie równych i partnerskich relacji z firmami transportowymi i ich kierowcami, w których niebagatelną rolę odgrywają podejmowanie wspólnych inicjatyw i działania na rzecz optymalizacji procesów.

- Zaangażowanie w sprawy socjalne, wykraczające poza standardowe przyjęte działania, świadczy o odpowiedzialnym i dojrzałym myśleniu o przyszłości - mówi Rico Back.

Zgodnie z tą zasadą także spółki krajowe GLS podejmują działania społeczne w swoim lokalnym środowisku - sponsorują wydarzenia sportowe i kulturalne oraz wspierają kampanie charytatywne poprzez m.in. bezpłatne usługi transportowe.

Z wielką regularnością
Niniejszy raport na temat zrównoważonego rozwoju GLS jest pierwszym z serii regularnych sprawozdań zapewniających klientom, pracownikom, partnerom transportowym i społeczeństwu przejrzysty przegląd działalności firmy oraz podstawę do trwałego dialogu. Dokument jest dostępny na stronie internetowej GLS.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Lajon ponownie wybiera lwa

Lajon ponownie wybiera lwa

16 marca 2017, w autoryzowanej stacji serwisowej MAN JK Diesel Service w Rybniku, właściciele firmy...

Grupa Deutsche Post DHL planuje ograniczyć do zera emisję dwutlenku…

Grupa Deutsche Post DHL planuje ograniczyć do zera emisję dwutlenku węgla do 2050 r.

Grupa Deutsche Post DHL do 2050 r. ograniczy emisję dwutlenku węgla wytwarzanego przez działania z...

PEKAES otwiera nowoczesny terminal w Małopolsce

PEKAES otwiera nowoczesny terminal w Małopolsce

Operator logistyczny PEKAES uruchomił nową platformę cross-dockingową w Małopolsce, zmieniając w ten sposób lokalizację Oddziału...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj