logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DSV Road powiększa powierzchnię operacyjną na północy Polski

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pod koniec pierwszego kwartału 2014 r. gdański oddział DSV Road przeprowadził się do Panattoni Park Gdańsk. Nowa lokalizacja ma blisko 1,500 mkw. powierzchni magazynowej, 4 doki przeładunkowe oraz ponad 300 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

Centrum logistyczne Panattoni Park Gdańsk znajduje się w pobliżu południowej obwodnicy Gdańska. Lokalizacja ma bezpośrednie połączenie z autostradą A1 (Trójmiasto - Łódź - Gliwice) oraz krajową 7 (Gdańsk - Warszawa - granica polsko-słowacka), jednocześnie znajduje się zaledwie 4 km od centrum miasta. Taka sama odległość dzieli nową lokalizację od portu morskiego oraz Kontenerowego Terminala Głębokowodnego (DCT).

- Przy wyborze centrum logistycznego, kierowaliśmy się zarówno jego doskonałą lokalizacją, jak i nowoczesnymi rozwiązaniami biurowo-magazynowymi - mówi Jarosław Bomba, kierownik operacyjny regionu (północ) w DSV Road. - Dodatkowo, strategiczne położenie przy najważniejszych arteriach komunikacyjnych Trójmiasta, pozwoli nam optymalizować planowanie dostaw i odbiorów lokalnej dystrybucji.

Uruchomiony 17 marca 2014 roku oddział DSV Road w Panattoni Park Gdańsk to, oprócz nowoczesnych powierzchni biurowych, powierzchnia magazynowa klasy A, dedykowana głównie dla operacji crossdockowych, ale też i składowania. Magazyn przystosowany jest do przeładunku oraz przechowywania towarów spożywczych.

- Dzięki temu, że centrum jest zlokalizowane kilka kilometrów od jednego z najważniejszych terminali kontenerowych na Bałtyku (DCT), jesteśmy przekonani, że pozwoli to na zacieśnienie współpracy z innymi spółkami w Grupie DSV, w szczególności z morską i lotniczą dywizją - DSV Air & Sea oraz zapewni rozwój usług przeładunku i paletyzacji towarów z kontenerów morskich, połączonych z krótkotrwałym lub długotrwałym składowaniem - mówi Jarosław Bomba, kierownik operacyjny regionu (północ) DSV Road.

Spółka DSV Road planuje dynamicznie rozwijać usługę przewozu krajowych przesyłek drobnicowych, powiększając tym samym sieć dystrybucji w Polsce.

Ostatnio zmieniany środa, 02 kwiecień 2014 11:09

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj