logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Logistyka 2.0 - rzeczywistość rozszerzona przekształca procesy logistyczne

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dostawca usług logistycznych DHL opublikował najnowsze badania nad rzeczywistością rozszerzoną w logistyce, koncentrujące się na możliwych zastosowaniach tego nowego trendu na różnych etapach łańcucha dostaw.

   Raport trendów prezentuje możliwości usprawnienia pracy w magazynach, obsługi w trakcie transportu oraz dostawy do końcowego odbiorcy, a także wdrożenia usług wartości dodanej dzięki informacjom sensorycznym generowanym przez komputer, takim jak wideo czy grafika. Raport trendów został opracowany przez zespół ds. badania trendów działu DHL Customer Solutions & Innovation w ramach prowadzonego projektu badawczego poświęconego zastosowaniu rzeczywistości rozszerzonej w logistyce. DHL planuje przetestować kilka z opracowanych przykładów zastosowań w ramach badań koncepcyjnych.

- Pojawiające się w ostatnim czasie w mediach informacje z branży motoryzacyjnej o wyświetlaczach na przednich szybach samochodu, czy zastosowaniu rzeczywistości rozszerzonej do napraw samochodów, wskazują na szybkość rozwoju tej technologii i wykorzystywanie jej przez kolejne branże poza sektorem informatycznym. Wierzymy, że technologia ta oferuje także duży potencjał dla sektora logistyki i obecnie wybieramy przypadki zastosowań do dalszych badań - wyjaśnił dr Markus Kückelhaus, dyrektor ds. badań trendów, DHL Customer Solutions & Innovation.

   Raport trendów w skrócie opisuje nowy trend i innowację związaną z technologią rzeczywistości rozszerzonej i powiązanymi urządzeniami oraz prezentuje możliwości jego zastosowania w logistyce. Raport zawiera także omówienie najlepszych praktyk z różnych branż. "Rzeczywistość rozszerzona w logistyce" przedstawia 11 możliwych zastosowań dla branży, między innymi usprawniony odbiór w magazynach, dzięki wyposażeniu pracowników w ekrany mocowane do głowy, które pozwolą im skuteczniej odszukać właściwą trasę i właściwy przedmiot. Nadmiar informacji pozwoliłby także zmniejszyć ilość pomyłek.
   Raport nakreśla także możliwości usprawnienia transportu, na przykład samochody dostawcze z ekranami w przedniej szybie, na których wyświetlane są dane o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, a także inne cenne informacje, jak temperatura przestrzeni ładunkowej oraz ostrzeżenia, co pozwoli zwiększyć poziom koncentracji kierowcy. Co więcej, kierowcy i pracownicy w paczkowni mogliby być wyposażeni w inteligentne akcesoria, dzięki którym otrzymywaliby ważne informacje o każdej paczce, na przykład zawartość, waga i miejsce docelowe. Pozwoliłoby to usprawnić załadunek i zmniejszyć ilość szkód przy transporcie. Wreszcie rzeczywistość rozszerzona może usprawnić usługi konserwacji i napraw oferowane przez dostawców usług logistycznych, jeśli pracownicy będą wyposażeni w inteligentne gogle prezentujące instrukcje krok po kroku.
   DHL jest otwarte na współpracę z partnerami w zakresie dalszych badań nad zastosowaniami rzeczywistości rozszerzonej w codziennej pracy. Co więcej, aby przybliżyć tę technologię klientom, DHL obecnie pracuje nad stworzeniem interaktywnej wystawy poświęconej rzeczywistości rozszerzonej w Centrum Innowacji Deutsche Post DHL w Troisdorfie w Niemczech.
   Raport trendów "Rzeczywistość rozszerzona w logistyce" został opracowany na podstawie nadrzędnego raportu "Radar Trendów w Logistyce", który jest stosowany przez DHL do zidentyfikowania i wykorzystania trendów i technologii ważnych dla branży logistycznej. Raport jest dostępny online na stronie www.dhl.com/augmentedreality.

Ostatnio zmieniany środa, 18 czerwiec 2014 10:28

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy…

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią Europejską

Podpisana 30 października 2016 roku w Brukseli umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią...

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 5.10.2017 r. na szkolenie pt. "Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak...

Agility ocenia wpływ Brexitu na rynki wschodzące

Agility ocenia wpływ Brexitu na rynki wschodzące

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, opublikował raport o sytuacji na rynkach wschodzących w pierwszej...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj