logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Panattoni buduje dla BLG w Bremie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Panattoni Europe realizuje nowy obiekt magazynowy w Bremie dla najemcy z branży logistycznej, BLG. Obiekt powstaje na terenie bremeńskiego centrum ruchu towarowego (GVZ), największego ośrodka tego typu w Niemczech.

   Zaplanowany na koniec 2014 r. nowoczesny obiekt będzie obejmował ok. 27 000 mkw. powierzchni magazynowej oraz dodatkowe 1 600 mkw. powierzchni socjalno-biurowej. W transakcji pośredniczyła agencja Logivest GmbH z Monachium. To już druga inwestycja Panattoni w Bremie na przestrzeni ostatnich dwóch lat, pierwszą był obiekt o powierzchni 30 000 mkw. zrealizowany przez dewelopera dla Lear Corporation.
Decydując się na rozszerzenie istniejącej działalności w Bremie, firma BLG Automotive zwiększa swoją obecność w regionie, gdzie już teraz zarządza powierzchnią logistyczną rzędu 300 000 mkw.

- Cieszymy się ze zwiększenia naszych zasobów w Bremie. Nowy obiekt pomoże nam zaspokoić popyt ze strony zarówno obecnych jak i nowych klientów - powiedział Frank Sturm, dyrektor generalny BLG Automotive GmbH & Co. KG.

- Z radością wspieramy firmę BLG w realizacji jej zapotrzebowania na powierzchnię przemysłową w Bremie. Aktywność deweloperska w tym regionie w ostatnim czasie uwypukla znaczenie Bremy dla logistyki, dlatego cieszy nas możliwość rozszerzenia naszej działalności biznesowej w regionie - powiedział Felix Zilling, dyrektor zarządzający Panattoni na Europę Północną.

   Aktualnie Panattoni Europe realizuje ponad 343 000 mkw. nowej powierzchni w Niemczech, Polsce i Czechach, w tym dwa obiekty dla firmy Amazon o łącznej powierzchni ponad 200 000 mkw. Od początku tego roku deweloper oddał do użytku powierzchnię dla Castoramy Polska (50 tys. mkw.), obiekt BTS dla Polaris (33 tys. mkw.), a także kolejny BTS w Kutnie dla światowej sławy producenta płatków śniadaniowych.
   Od 2005 r., tzn. od początku obecności Panattoni w Europie Środkowej, deweloper zrealizował ponad 2 miliony metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni przemysłowej. W roku 2013 Panattoni Europe dostarczył najwięcej spośród wszystkich deweloperów powierzchni przemysłowo-magazynowej - aż 90 tys. mkw., a także posiadał najwięcej powierzchni w budowie – 317 000 mkw. z 713 500 mkw. w budowie na całym rynku.

Ostatnio zmieniany środa, 18 czerwiec 2014 07:30

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj