logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

GEFCO Polska rozwija swoją sieć FVL

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

GEFCO Polska rozbudowuje sieć logistyki pojazdów gotowych (FVL) dzięki nowo otwartemu centrum samochodowemu w Bieruniu, w województwie śląskim.

   Nowe centrum położone na południu Polski uzupełniło trzy dotychczasowe oddziały GEFCO Polska dedykowane logistyce pojazdów gotowych (FVL) - w rejonie Poznania (Swarzędz), Warszawy (Zegrze Płd.) oraz Trójmiasta (Gdynia). Bieruńska platforma to ważny element sieci GEFCO, ze względu na swoje strategiczne położenie. Dzięki bliskości południowych granic kraju oraz węzła autostradowego „Gliwice-Sośnica” leżącego na skrzyżowaniu autostrad A1 i A4, centrum w Bieruniu stanowi dogodny punkt dostaw do Polski z południowej oraz zachodniej części Europy. Dużym atutem nowego centrum jest również jego położenie w pobliżu zakładów produkcyjnych branży motoryzacyjnej zlokalizowanych w tym rejonie Europy: fabryki General Motors w Gliwicach, Fiata w Tychach oraz KIA i Hyundai w Czechach i na Słowacji.
   Uruchomienie platformy w Bieruniu pozwala na optymalizację czasów dostaw pomiędzy fabrykami producentów samochodów a lokalną siecią dystrybucji, zwłaszcza dla sąsiednich regionów Śląska oraz Małopolski.
W centrum obecnie składowane są samochody marki General Motors dostarczane z fabryk producenta w Gliwicach, Koper, Monfalcone oraz Zeebrugge. Z Bierunia samochody są dystrybuowane do sieci dealerskiej w Polsce. GEFCO jest partnerem 4PL koncernu General Motors, zapewniając pełną kontrolę nad jego łańcuchem dostaw w Europie i Rosji w ramach umowy obejmującej transport ponad miliona pojazdów rocznie. Dodatkową funkcją centrum w Bieruniu jest zarządzanie przepływami samochodów poleasingowych różnych marek.
  Zgodnie ze strategią rozwoju firmy, staramy się być obecni w głównych obszarach związanych z konsumpcją, produkcją oraz tranzytem w Polsce. Uruchomienie platformy w Bieruniu wpisuje się w tę strategię i jest kolejnym ważnym etapem w rozwoju naszej sieci centrów samochodowych w kraju.

- Dzięki nowej lokalizacji możemy być jeszcze bliżej naszych klientów - mówi Georges Gomes, dyrektor logistyki pojazdów gotowych w GEFCO Polska.

   W najbliższej przyszłości operator planuje rozwijać w nowym centrum ofertę usług podstawowych w zakresie dystrybucji i składowania pojazdów, jak również całą gamę usług o wartości dodanej, m.in. adaptacje, PDI oraz buy-back.

Ostatnio zmieniany wtorek, 21 październik 2014 10:36

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

DHL Global Forwarding ponownie wyróżniony

DHL Global Forwarding ponownie wyróżniony

DHL Global Forwarding - globalny lider frachtu lotniczego i morskiego, wchodzący w skład Deutsche Post...

Frigo Logistics otwiera odział w Błoniu koło Warszawy

Frigo Logistics otwiera odział w Błoniu koło Warszawy

14 lipca spółka Frigo Logistics otworzyła nowy odział w Błoniu, na ulicy Pass 20. Pierwsze...

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj