logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Deutsche Post DHL zdobywcą EMC Blue Sky Supplier Sustainability Award 2014

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Deutsche Post DHL otrzymał nagrodę - Blue Sky Supplier Sustainability Award 2014, którą firma EMC przyznaje corocznie już od trzech lat. Producent systemów przechowywania danych uhonorowuje tą nagrodą dostawcę, który podejmuje wysiłki w dziedzinie sprawozdawczości środowiskowej oraz poprawy odpowiedzialności społecznej i środowiskowej.

- Jesteśmy dumni, że nasz Program Odpowiedzialności Korporacyjnej spotkał się z tak szczególnym uznaniem, nie tylko dlatego, że wyraził je lider na rynku technologii, ale również dlatego, że jesteśmy pierwszym dostawcą usług logistycznych, który otrzymał nagrodę - mówi Christof Ehrhart, wiceprezes Działu Komunikacji i Odpowiedzialności Korporacyjnej w Deutsche Post DHL. - Cieszymy się, że coraz więcej firm działających w branży technologicznej dostrzega ogromny wpływ, jaki program ochrony środowiska wywiera na ich łańcuch usług.

Ochrona środowiska odgrywa coraz większą rolę w sektorze technologii, w kwestii wyboru dostawcy i zarządzania. Firmy zwracają coraz większą uwagę na wpływ wywierany na środowisko przez produkty lub działania ich dostawców. W szczególności kluczowe znaczenie nadaje się efektywności energetycznej i wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii.

- EMC pragnie nie tylko zmierzyć wydajność swoich dostawców, lecz także autentycznie zaangażować ich w jej poprawę. Cieszymy się, że możemy nagrodzić firmy, które uczyniły ochronę środowiska częścią ich działalności. Dzięki temu EMC buduje bardziej elastyczny łańcuch dostaw i pracuje na korzyść społeczności i środowiska w regionach, w których działa wraz ze swoimi dostawcami - mówi Lisa Brady, dyrektor ds. globalnych operacji produktowych i ochrony środowiska w EMC Corporation.

Firmy nominowane do nagrody EMC Blue Sky Supplier Sustainability ocenia się na podstawie różnorodnych kryteriów: skutków inicjatywy, kreatywności w przezwyciężaniu wyzwań, innowacyjności, długoterminowej rentowności oraz ogólnego zaangażowania, przejrzystości i ciągłego doskonalenia. DHL, wiodący dostawca posiadający długoterminowy program ochrony środowiska, został wybrany zwycięzcą na podstawie wymienionych kryteriów. DHL współpracuje z EMC od ponad 15 lat i zapewnia usługi logistyki posprzedażowej, usługi magazynowania, usługi transportu międzynarodowego i krajowego oraz usługi o wartości dodanej, takie jak pośrednictwo celne.

- Współpracujemy z EMC w niemal wszystkich naszych oddziałach, w ponad 45 krajach i 115 lokalizacjach. Dlatego posiadanie kompleksowego i funkcjonującego programu ochrony środowiska ma wpływ na wybór dostawcy przez klientów - mówi Florence Noblot, szef sektora technologii EMEA, rozwiązań i innowacji dla klientów DHL.

Ostatnio zmieniany wtorek, 25 listopad 2014 13:47

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Polscy kierowcy pod lupą europejskich służb kontrolnych

Polscy kierowcy pod lupą europejskich służb kontrolnych

Zgodnie z nowelizacją Ustawy o Transporcie Drogowym, w Polsce do końca listopada 2017 r. powstanie...

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

W Polsce w budowie znajduje się obecnie ponad 1,6 miliona m kw. powierzchni magazynowej i...

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Od maja br. obowiązuje dodatkowa weryfikacja produktów spożywczych wprowadzanych do obrotu na terenie Stanów Zjednoczonych....

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj