logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowe polskie centra logistyczne Amazon ustanawiają europejski rekord ilości wysyłanych przesyłek

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pracownicy nowo otwartych centrów logistycznych we Wrocławiu i Poznaniu ponad dwukrotnie poprawili wcześniejszy rekord przesyłek wysłanych w sieci 28 europejskich centrów logistycznych Amazon.

   Polskie centra logistyczne znajdują się w Bielanach Wrocławskich koło Wrocławia oraz w Sadach pod Poznaniem. Każde z nich zajmuje powierzchnię ok. 95 000 mkw. równą powierzchni 13 boisk piłkarskich. Działalność tych centrów umożliwia szybką i rzetelną obsługę europejskich klientów, do jakiej są oni przyzwyczajeni, szczególnie w gorącym okresie przedświątecznym. W ciągu pierwszego miesiąca działania nowych centrów logistycznych w Poznaniu i Wrocławiu wysłano z nich więcej przesyłek niż wcześniej z któregokolwiek z nowo otwartych europejskich centrów koncernu. W porównaniu z poprzednim rekordzistą, każde z polskich centrów zrealizowało w tym okresie ponad dwa razy więcej zamówień.

- Chcielibyśmy podziękować i pogratulować naszym kolegom w Polsce. Otwarcie nowego centrum logistycznego to bardzo ciężka praca wszystkich zaangażowanych w takie przedsięwzięcie. Dzięki oddaniu oraz entuzjazmowi naszych pracowników we Wrocławiu i Poznaniu możemy zaliczyć ten projekt do rekordowych już od samego początku - powiedział Roy Perticucci, wiceprezes i szef Działu Operacji Europejskich Amazon. - Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym współpracownikom i menedżerom, a także władzom lokalnym w Polsce. Nasza firma rozwija się w Europie bardzo dynamicznie, a przed nami sezon świąteczny, w którym liczba zakupów i przesyłek wzrasta jeszcze bardziej. Biorąc pod uwagę znakomity początek, z wielkim optymizmem patrzymy w przyszłość naszych centrów logistycznych w Polsce i jesteśmy przekonani, że już niebawem będą mogły płynnie obsługiwać naszych klientów w całej Europie. Potrzeba nam oddanych i elastycznych partnerów, którzy będą wspierać nasz wzrost i rozumieć nasze innowacyjne podejście. Z pewnością znaleźliśmy ich w Polsce.

- Zarówno rozmiary, jak i zaawansowanie technologiczne wrocławskiego centrum logistycznego, zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Jednak najbardziej podoba mi się chęć współpracy i wsparcie ze strony wszystkich członków zespołu - powiedział Piotr Siarkiewicz, pracownik Centrum Logistycznego we Wrocławiu i student Politechniki Wrocławskiej.

Amazon stworzył w Polsce tysiące miejsc pracy. Firma zapewnia, że jej pracownicy będą mieli jak najlepsze warunki i będą mogli korzystać z szerokiej oferty szkoleniowej.

- Wierzymy, że między innymi, dzięki polskim pracownikom - ich zaangażowaniu, wysokiej etyce pracy i elastyczności - firma Amazon będzie się dalej dynamicznie rozwijać w naszym kraju z korzyścią dla regionów - powiedziała Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik.

   Amazon nadal zatrudnia w Polsce nowych pracowników. W ramach największego w historii polskiej gospodarki projektu rekrutacyjnego, firma stworzy do 12 000 miejsc pracy. Amazon oferuje swoim pracownikom konkurencyjne wynagrodzenie, miesięczne premie sięgające 15% płacy podstawowej, prywatną opieką medyczną, ubezpieczenie na życie, gorący posiłek za złotówkę, 26 dni płatnego urlopu bez względu na staż zatrudnienia, bezpłatny dojazd do pracy z wybranych miejsc w obu regionach oraz innowacyjny program Postaw na Swój Rozwój, umożliwiający pracownikom lepszy wybór i rozwój przyszłej kariery zawodowej. W ramach tego programu Amazon pokrywa 95% czesnego oraz kosztów związanych ze szkoleniami organizowanymi i prowadzonymi przez uznane ogólnopolskie instytucje edukacyjne i firmy szkoleniowe.

Ostatnio zmieniany wtorek, 02 grudzień 2014 13:18

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Bezpłatna konferencja "E-administracja dla biznesu" już wkrótce!

Bezpłatna konferencja "E-administracja dla biznesu" już wkrótce!

Instytut Logistyki i Magazynowania serdecznie zaprasza do udziału w III edycji konferencji e-ADMINISTRACJA DLA BIZNESU...

Grupa ORLEN będzie rozwijała działalność na rynku paliw lotniczych

Grupa ORLEN będzie rozwijała działalność na rynku paliw lotniczych

Dalsze umacnianie pozycji rynkowej, wiodąca rola w obsłudze samolotów i dostarczaniu infrastrukturalnych rozwiązań w obszarze...

Grupa Raben przejmuje udziały we włoskiej spółce SITTAM

Grupa Raben przejmuje udziały we włoskiej spółce SITTAM

Grupa Raben przejęła właśnie 20% udziałów w spółce SITTAM, która jest liderem na włoskim rynku...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj