logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:


A+ A A-

Nowe polskie centra logistyczne Amazon ustanawiają europejski rekord ilości wysyłanych przesyłek

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pracownicy nowo otwartych centrów logistycznych we Wrocławiu i Poznaniu ponad dwukrotnie poprawili wcześniejszy rekord przesyłek wysłanych w sieci 28 europejskich centrów logistycznych Amazon.

   Polskie centra logistyczne znajdują się w Bielanach Wrocławskich koło Wrocławia oraz w Sadach pod Poznaniem. Każde z nich zajmuje powierzchnię ok. 95 000 mkw. równą powierzchni 13 boisk piłkarskich. Działalność tych centrów umożliwia szybką i rzetelną obsługę europejskich klientów, do jakiej są oni przyzwyczajeni, szczególnie w gorącym okresie przedświątecznym. W ciągu pierwszego miesiąca działania nowych centrów logistycznych w Poznaniu i Wrocławiu wysłano z nich więcej przesyłek niż wcześniej z któregokolwiek z nowo otwartych europejskich centrów koncernu. W porównaniu z poprzednim rekordzistą, każde z polskich centrów zrealizowało w tym okresie ponad dwa razy więcej zamówień.

- Chcielibyśmy podziękować i pogratulować naszym kolegom w Polsce. Otwarcie nowego centrum logistycznego to bardzo ciężka praca wszystkich zaangażowanych w takie przedsięwzięcie. Dzięki oddaniu oraz entuzjazmowi naszych pracowników we Wrocławiu i Poznaniu możemy zaliczyć ten projekt do rekordowych już od samego początku - powiedział Roy Perticucci, wiceprezes i szef Działu Operacji Europejskich Amazon. - Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym współpracownikom i menedżerom, a także władzom lokalnym w Polsce. Nasza firma rozwija się w Europie bardzo dynamicznie, a przed nami sezon świąteczny, w którym liczba zakupów i przesyłek wzrasta jeszcze bardziej. Biorąc pod uwagę znakomity początek, z wielkim optymizmem patrzymy w przyszłość naszych centrów logistycznych w Polsce i jesteśmy przekonani, że już niebawem będą mogły płynnie obsługiwać naszych klientów w całej Europie. Potrzeba nam oddanych i elastycznych partnerów, którzy będą wspierać nasz wzrost i rozumieć nasze innowacyjne podejście. Z pewnością znaleźliśmy ich w Polsce.

- Zarówno rozmiary, jak i zaawansowanie technologiczne wrocławskiego centrum logistycznego, zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Jednak najbardziej podoba mi się chęć współpracy i wsparcie ze strony wszystkich członków zespołu - powiedział Piotr Siarkiewicz, pracownik Centrum Logistycznego we Wrocławiu i student Politechniki Wrocławskiej.

Amazon stworzył w Polsce tysiące miejsc pracy. Firma zapewnia, że jej pracownicy będą mieli jak najlepsze warunki i będą mogli korzystać z szerokiej oferty szkoleniowej.

- Wierzymy, że między innymi, dzięki polskim pracownikom - ich zaangażowaniu, wysokiej etyce pracy i elastyczności - firma Amazon będzie się dalej dynamicznie rozwijać w naszym kraju z korzyścią dla regionów - powiedziała Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik.

   Amazon nadal zatrudnia w Polsce nowych pracowników. W ramach największego w historii polskiej gospodarki projektu rekrutacyjnego, firma stworzy do 12 000 miejsc pracy. Amazon oferuje swoim pracownikom konkurencyjne wynagrodzenie, miesięczne premie sięgające 15% płacy podstawowej, prywatną opieką medyczną, ubezpieczenie na życie, gorący posiłek za złotówkę, 26 dni płatnego urlopu bez względu na staż zatrudnienia, bezpłatny dojazd do pracy z wybranych miejsc w obu regionach oraz innowacyjny program Postaw na Swój Rozwój, umożliwiający pracownikom lepszy wybór i rozwój przyszłej kariery zawodowej. W ramach tego programu Amazon pokrywa 95% czesnego oraz kosztów związanych ze szkoleniami organizowanymi i prowadzonymi przez uznane ogólnopolskie instytucje edukacyjne i firmy szkoleniowe.

Ostatnio zmieniany wtorek, 02 grudzień 2014 13:18

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Grupa Raben posadziła już ponad 10 000 drzew

Grupa Raben posadziła już ponad 10 000 drzew

15 października 2016 roku w Stanisławowie k. Pruszcza Gdańskiego pracownicy Grupy Raben posadzili ponad 1500...

Jaworzno kupuje kolejne 22 bateryjne Solarisy

Jaworzno kupuje kolejne 22 bateryjne Solarisy

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Jaworzno oraz polski producent Solaris Bus & Coach podpisały 5 października 2016...

MLP Group umacnia się pod Poznaniem

MLP Group umacnia się pod Poznaniem

MLP Group wybuduje nowy park logistyczny w pobliżu Poznania. Będzie to drugie centrum w tej...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj