logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Wim Bosman teraz jako Mainfreight Poland

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 lutego 2015 roku Wim Bosman Polska zmienił nazwę na Mainfreight Poland. Tym samym zakończył się proces integracji i rebrandingu Wim Bosman z globalnym dostawcą usług logistycznych - nowozelandzką Grupą Mainfreight. Dzięki temu firma poszerzyła ofertę usług i zapewnia polskim klientom pełny dostęp do globalnych rozwiązań logistycznych. 

   Mainfreight Poland to kompleksowy dostawca rozwiązań logistycznych w ramach łańcuchów dostaw. Specjalizuje się w transporcie i spedycji drogowej, morskiej oraz lotniczej, logistyce kontraktowej oraz w zaawansowanych „szytych na miarę” rozwiązaniach logistycznych - dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów.
    2015 rok będzie kolejnym rokiem intensywnego rozwoju Mainfreight Poland. Wzmacniając ofertę z zakresu logistyki kontraktowej firma planuje uruchomienie nowego magazynu oraz cross docku wspierającego procesy dystrybucji w relacji Europa Zachodnia - Europa Środkowo-Wschodnia. Firma rozbuduje regularne połączenia drobnicowe (przewozy paletowe) w relacjach z Portugalią, Hiszpanią, Rumunią. Zamierza również zwiększyć udział aut w przewozie drobnicy z  Belgią i  Holandią, a także rozszerzyć funkcjonalności systemów TMS do zarządzania transportem i zleceniami spedycyjnymi. Planowany jest również systematyczny rozwój floty własnych pojazdów. Obecnie firma posiada w Polsce 100 pojazdów ciężarowych oraz współpracuje ze stałymi podwykonawcami dysponującymi ponad 200 autami. Centrala firmy Mainfreight Poland znajduje się w Pruszkowie, oddziały: w Katowicach i Warszawie, a wkrótce także w Poznaniu.

- Pełne włączenie w struktury Mainfreight Group oznacza dla nas nowe standardy i poszerzenie zakresu dostępnych usług i możliwości logistycznych. Dzięki temu klientom zapewniamy międzynarodowe doświadczenie i know-how specjalistów Grupy Mainfreight, zdobyte na 5 kontynentach w blisko 240 oddziałach, podparte doskonałą znajomością funkcjonowania rynku w Polsce - mówi Beata Krawczyk, dyrektor zarządzająca Mainfreight Poland.

   Proces wejścia na europejski rynek nowozelandzkiego lidera logistycznego, jednego z największych operatorów logistycznych na świecie - Grupy Mainfreight rozpoczął się w 2011 roku przejęciem 100% udziałów holenderskiego lidera branży TSL - Wim Bosman. Fuzja przedsiębiorstw oznaczała wewnętrzny proces integracji operacyjnej, serwisowej i systemowej w ramach Grupy Mainfreight, zakończony w Polsce zmianą nazwy i rebrandingiem 1 lutego 2015 roku. Obroty Mainfreight w Europie w 2014 roku wyniosły 250 mln EUR, a globalnie Grupa osiągnęła ponad 1,2 mld EUR.
   
- Warte podkreślenia jest to, że firma Mainfreight kieruje się 100-letnią wizją rozwoju, co oznacza, że decyzje podejmowane są z myślą o tym, jakie mogą mieć skutki przez następne 100 lat. Takie podejście określa zasady funkcjonowania firmy począwszy od rekrutacji pracowników, relacji z klientami i dostawcami, aż po strategię wzrostu. Najlepiej oddaje to hasło, które jest podstawą kultury Mainfreight Group „Special people, Special company”  - podsumowuje Beata Krawczyk.

   W związku ze zmianą nazwy, uruchomiona została nowa strona internetowa. Od teraz informacje na temat działalności Mainfreight Poland dostępne są na www.mainfreight.pl.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 02 luty 2015 13:46

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Solaris wchodzi na rynek holenderski

Solaris wchodzi na rynek holenderski

40 przegubowych autobusów nowy Solaris Urbino 18 zostanie zamówionych przez firmę Connexxion. Będąca własnością Trandev,...

Płatności BLIKiem u kuriera DPD Polska

Płatności BLIKiem u kuriera DPD Polska

Z początkiem kwietnia br. DPD Polska wprowadziła możliwość realizacji należności za pobranie przez system BLIK...

Fundacja GS1 Polska dołączyła do grona wystawców podczas XII Targów…

Fundacja GS1 Polska dołączyła do grona wystawców podczas XII Targów eHandlu

10 maja 2017 roku w Gdańsku odbędzie się największa impreza w formule targowej skierowana do...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj