logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL "gra" w orkiestrze

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DHL, oficjalny partner logistyczny orkiestry Gewandhaus od 2009 roku, wspierał orkiestrę również podczas tegorocznej trasy koncertowej po 10 europejskich miastach. Od 8 do 22 lutego DHL odpowiadał za planowanie logistyczne trasy oraz bezpieczny transport cennych instrumentów.

    DHL towarzyszył zespołowi przez cały czas trwania tournée, które obejmowało w sumie 12 koncertów. Trasa rozpoczęła się 8 lutego pierwszym występem w Brukseli, następnie orkiestra odwiedziła Luksemburg, Madryt, Freiburg, Turyn, Mediolan, Monachium, Kolonię, Stuttgart i Dortmund.

- Cieszymy się, że DHL jest od dziesięciu lat naszym niezawodnym partnerem, zarządzającym planowaniem logistycznym i realizacją transportów związanych z trasami koncertowymi. Dzięki tej współpracy w pełni możemy skupić się na muzyce. Z niecierpliwością czekaliśmy na tą trasę i możliwość zaprezentowania utworów Mendelssohna, Mahlera, Rachmaninowa i Czajkowskiego wielbicielom muzyki w Europie - powiedział dyrektor orkiestry, Andreas Schulz. - Odpowiedzialność społeczna jest dla nas ważna, cieszymy się więc, że możemy wesprzeć partnerstwo DP DHL z Teach First Deutschland, aby dać coś od siebie społeczności, w której mieszkamy.

   19 lutego w Kolonii muzycy zaplanowali szczególne wydarzenie. W ramach wieloletniego partnerstwa Deutsche Post DHL z organizacją non-profit Teach First Deutschland, promującą większą równość w dostępie do edukacji, artyści poprowadzili nietypową lekcję muzyki dla ponad dwadzieściorga piąto- i siódmoklasistów, którzy należą do szkolnych orkiestr dętych. Dla uczniów popołudnie rozpoczęło się od wycieczki z przewodnikiem po filharmonii w Kolonii, po czym młodzi ludzie zapoznali się z pracą i urokiem bycia członkiem orkiestry. Lokalne szkoły "Dreikönigsgymnasium Köln" oraz "Joseph-Beuys-Gesamtschule Düsseldorf" są partnerami Teach First Deutschland, organizacji, która wspiera uczniów zapewniając im pomoc stypendystów - wybitnych absolwentów szkół wyższych ze wszystkich dziedzin - którzy przez dwa lata zobowiązują się dążyć do wprowadzania zmian i pomagania dzieciom osiągnąć ich przyszłe cele.

- Pochodzenie społeczno-ekonomiczne dziecka nadal jest najważniejszym czynnikiem determinującym jego sukces szkolny i dostęp do możliwości zatrudnienia. Ma to nie tylko zastosowanie do krajów mniej rozwiniętych, ale do każdego społeczeństwa na świecie -  mówi Christof Ehrhart, wiceprezes ds. komunikacji korporacyjnej i odpowiedzialności w Deutsche Post DHL. - Od samego początku bardzo wspieramy działania Teach First Deutschland, a ja jestem szczególnie zadowolony, że możemy łączyć nasze zaangażowanie społeczne i nasze wsparcie logistyczne, świadcząc usługi dla jednej z najlepszych orkiestr na świecie. Spotkanie lipskiej orkiestry Gewandhaus oraz uczniów ze szkół partnerskich TFD w Kolonii i Düsseldorfie stanowi uzupełnienie naszego ogólnego dążenia do wspierania tych dzieci w rozwoju osobistym i nauce.

   DHL jest oficjalnym partnerem logistycznym lipskiej orkiestry Gewandhaus od roku 2009. Współpraca ze światowej sławy orkiestrą rozpoczęła się w 2005 r. Dzisiaj w ramach partnerstwa, DHL zajmuje się planowaniem logistycznym tras koncertowych orkiestry, transportem delikatnych instrumentów muzycznych i innych niezbędnych sprzętów, takich jak pulpity, stołki, podium dyrygenta czy kostiumy w trakcie tras koncertowych w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Po zeszłorocznym tournée w Stanach Zjednoczonych to druga okazja, kiedy orkiestra symfoniczna, DHL oraz partner z organizacji Teach For All współpracują nad zwiększaniem szans edukacyjnych i możliwości zatrudnienia młodych ludzi.
    Teach First Deutschland to organizacja non-profit powstała w 2009 r. Idea, jaka stoi u podstaw tej koncepcji, polega na zatrudnianiu i szkoleniu młodych absolwentów różnych kierunków studiów, zwanych Stypendystami, aby przez dwa lata uczyli w szkołach położonych w trudnych społecznie obszarach Niemiec. W ramach partnerstwa DP DHL wspiera zarówno Stypendystów jak i uczniów, oferując takie możliwości jak programy mentoringu czy szkolenia, które pomagają w ich dalszym rozwoju osobistym i zawodowym. W 2014 r. około 180 pracowników poświęciło swój czas na rzecz działań w ramach partnerstwa z Teach First Deutschland, wspierając ponad 30 różnych aktywności.

Ostatnio zmieniany czwartek, 26 luty 2015 13:38

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Genius Lab w Grupie Raben

Genius Lab w Grupie Raben

Transport i logistyka niemal całkowicie bez papieru, zastosowanie mechanizmów „early warning” do przewidywania ewentualnych przesunięć...

DACHSER powiększa oddział w Strykowie

DACHSER powiększa oddział w Strykowie

DACHSER, jeden z wiodących globalnych operatorów logistycznych, powiększa swój oddział w Strykowie pod Łodzią. Całość...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj