logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DPD Polska w nowych barwach i w nowym kształcie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Spółka DPD Polska, lider na polskim rynku usług kurierskich zmienia wizerunek. Nowa identyfikacja graficzna jest wyrazem nowej strategii jej francuskiego właściciela, holdingu GeoPost, należącego do poczty francuskiej La Poste i stanowi odpowiedź na przemiany zachodzące w branży. Nowy wizerunek jest również deklaracją ściślejszej integracji pomiędzy podmiotami koncernu pod nazwą DPDgroup.

   Ujednolicenie i większa integracja
Zmiany mają na celu ujednolicenie nazewnictwa i elementów wizualnych we wszystkich spółkach grupy w całej Europie i uzyskanie większej rozpoznawalności międzynarodowej marki. Teraz podmioty należące do holdingu GeoPost, w tym DPD Polska i Siódemka S.A., zostały objęte międzynarodową marką DPDgroup. Za zmianą wizualną stoi nowa filozofia działania, wyrażona hasłem "Your delivery experts".

- Jesteśmy europejskim liderem w doręczaniu przesyłek. Nasza branża funkcjonuje w bardzo zmiennym i dynamicznym środowisku i aby oferować usługi na najwyższym poziomie, cały czas musimy doskonalić działania operacyjne. Dla naszych klientów liczy się przede wszystkim terminowość doręczania przesyłek, ale także elastyczność, wygoda i prostota rozwiązań. Nowa wizualizacja ma jeszcze mocniej wyróżnić markę na tle rynku, tak aby naszym klientom czytelnie kojarzyła się z tymi wartościami - mówi Rafał Nawłoka, Prezes Zarządu DPD Polska.
 
   Właściciel polskiego operatora funkcjonuje w 26 krajach Europy, dostarcza ponad 3 mln paczek dziennie i z 11% udziałem zajmuje drugie miejsce na europejskim rynku. Pod względem rozległości sieci połączeń drogowych plasuje się na pierwszym miejscu z 20% udziałem. Grupa dostarcza przesyłki do 230 krajów na świecie, czyli niemal do każdego zakątka kuli ziemskiej.

- Cały ten potencjał dostępny jest także dla polskiego klienta, który może skorzystać z międzynarodowej sieci kurierskiej, wysyłając paczkę do każdego miejsca na świecie. Wspólnie wypracowane standardy obsługi są jednolite w całej europejskiej sieci i wynikają z dążenia do doskonałości operacyjnej i innowacyjności rozwiązań. Jest to kluczowy czynnik przewagi konkurencyjnej, dzięki któremu jako ekspert w doręczaniu przesyłek od lat wyznaczamy kierunki w branży - powiedział Rafał Nawłoka.
 
   Strategia działania Grupy DPD w Polsce
DPD Polska, wprowadzając nowe logo podejmuje międzynarodowe zobowiązania  DPDgroup, której jest częścią. Nowe podejście, przewidujące między innymi koncentrację na wymaganiach konsumenta, jest zbieżne z ubiegłoroczną decyzją o zakupie Siódemka S.A. przypieczętowaną zgodą UOKiK z 1 października 2014 r.

- Potencjał Siódemki świetnie wpisuje się w strategię rozwoju DPDgroup. Uzupełniamy w ten sposób nasze kompetencje, tworząc kompletną ofertę dla wszystkich segmentów rynku. Połączenie atutów Siódemki zorientowanej na potrzeby e-commerce, małych i średnich firm z silną pozycją DPD w Polsce i na rynku międzynarodowym, pomoże naszym klientom firmowym uzyskać przewagę konkurencyjną - wyjaśnia Rafał Nawłoka.

   Połączenie prawne planowane jest na drugi kwartał 2015 roku. W tej chwili DPD jest liderem polskiego rynku KEP z 24% udziałów i obrotami przekraczającymi 1 mld zł. Priorytetem DPD Polska na najbliższe dwa lata jest uzyskanie synergii operacyjnej i biznesowej, w postaci optymalnej sieci logistycznej, szeroko dostępnych usług zgodnych z wymaganiami rynku i wysokiej jakości obsługi na każdym etapie procesu logistycznego.
Pierwszym etapem łączenia spółek jest integracja rejonów kurierskich i ujednolicanie standardów, między innymi w obszarze infrastruktury logistycznej, które decydują o niezawodności procesów. To właśnie te czynniki stanowią punkt wyjścia dla wysokiej jakości usług na tzw. "ostatniej mili". Kolejny krok polega na zintegrowaniu oferty eksponującej najlepsze z wypracowanych dotychczas przez obie firmy rozwiązań.

- W tym roku scalamy ofertę. Wykorzystamy wszystko, co dobrze sprawdzało się w DPD Polska i w Siódemka S.A. - deklaruje prezes Nawłoka.

   Nowe podejście do klienta
- Obecnie na całym świecie kierunek zmian wyznacza konsument, czyli końcowy odbiorca paczki. To jego wymagania kształtują i będą kształtować nasz rynek. Strategia DPDgroup koncentruje się na ostatnim etapie doręczenia, który decyduje o zadowoleniu odbiorcy. Stąd tak ważne jest, aby przesyłka była dostarczona na czas, w idealnym stanie, w miłej atmosferze i w ramach prostego, wygodnego procesu. Dlatego stawiamy na doskonałość operacyjną połączoną z innowacyjnością - mówi Rafał Nawłoka.

   Druga sfera to rozwiązania systemowe wykreowane pod konkretne potrzeby klienta biznesowego - firma stawia na bliski, partnerski kontakt ze swoimi kluczowymi klientami, zrozumienie indywidualnych potrzeb, a przez to elastyczność w kształtowaniu oferty. Zmiany dotkną także systemu punktów wysyłki paczek, Siódemka Service Point. Zostaną one razem z DPD Strefa Paczki wcielone do sieci DPD Pickup, tworząc największą w Polsce sieć miejskich placówek umożliwiających nadania i odbiory paczek w wygodnych dla konsumentów lokalizacjach.  

   Doskonałość operacyjna i innowacyjność
Grupa DPD Polska współpracuje dziś z prawie 6000 kurierów w gęstej sieci oddziałów na terenie całej Polski. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze firma osiąga standardy operacyjne zapewniające sprawność procesów logistycznych. Te z kolei stanowią punkt wyjścia w staraniach o najwyższą jakość obsługi na ostatnim etapie doręczenia.

- Dzięki harmonijnemu rozwojowi naszej oferty przez ponad 20 lat funkcjonowania na polskim rynku, dysponujemy ofertą dopasowaną do potrzeb wszystkich grup klientów. Wysoka jakość i wydajność naszych procesów operacyjnych, a także innowacyjne rozwiązania IT pozwalają nam z powodzeniem zadbać o sprawność kurierów na ostatniej mili i liczyć na zadowolenie nadawców i odbiorców paczek - podsumowuje Rafał Nawłoka.

Ostatnio zmieniany wtorek, 24 marzec 2015 13:02

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Kody kreskowe w poznańskim szpitalu

Kody kreskowe w poznańskim szpitalu

Szpital Wojewódzki w Poznaniu rozpoczyna projekt w zakresie wykorzystania kodów kreskowych GS1, które pozwolą nie...

Pokaz innowacyjnych rozwiązań w ramach Internetu Rzeczy w Poznaniu

Pokaz innowacyjnych rozwiązań w ramach Internetu Rzeczy w Poznaniu

20 października w siedzibie firmy Talex odbyła się prezentacja nowatorskiego projektu Wielkopolskiego Internetu Rzeczy (WIR)....

Pierwsza w Polsce prezentacja innowacyjnego systemu zintegrowanych rozwiązań dla flot…

Pierwsza w Polsce prezentacja innowacyjnego systemu zintegrowanych rozwiązań dla flot Goodyear Proactive Solutions

Goodyear Tire & Rubber Company wprowadził na polski rynek nową, paneuropejską usługę Goodyear Proactive Solutions....

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj