logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Po raz pierwszy w Niemczech samochód mobilnym punktem dostaw paczek

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W maju 2015 r. DHL Parcel, Amazon oraz Audi połączą siły, aby wprowadzić na terenie Niemiec pilotażowy projekt usługi, która pozwoli właścicielom samochodów korzystać ze swoich pojazdów jako mobilnych adresów dostaw przesyłek.

    Trzech partnerów projektu opracowało i przetestowało w ostatnich miesiącach swoje unikalne rozwiązanie dostawy do bagażnika samochodu, w kontekście zapewnienia wysokich standardów bezpieczeństwa, zarówno dla towarów i samochodów. Dla klienta usługa ma być prosta, przejrzysta i łatwa w obsłudze na wszystkich etapach procesu - od złożenia zamówienia w serwisie Amazon.de, poprzez transport przesyłki przez DHL, aż do dostawy do bagażnika samochodu marki Audi.

- Jako lider innowacji w branży paczek, stale pracujemy z naszymi partnerami nad opracowywaniem innowacyjnych rozwiązań dla rosnącej liczby klientów, a także nad wyznaczaniem nowych trendów - mówi Jürgen Gerdes, członek zarządu oddziału Post - eCommerce - Parcel w Grupie Deutsche Post DHL. - Ten pilotażowy projekt jest unikalny na niemieckim rynku przesyłek kurierskich; po raz kolejny stanowi on dowód na to, że jesteśmy liderami rynku pod względem innowacji, a także pokazuje nasze zaangażowanie w to, aby usługi dostawy paczek były coraz bardziej dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych klientów.

   DHL Parcel, Amazon oraz Audi planują przeprowadzić swój pilotażowy projekt w okresie kilku miesięcy w Monachium. W ramach projektu wybrani klienci będą mieli możliwość przetestowania nowego rozwiązania dostawy. Przy wykorzystaniu specjalnie opracowanej aplikacji na smartfony, dostarczyciel DHL otrzyma dane o dokładnej lokalizacji samochodu, a także dostęp do bagażnika pojazdu. Po umieszczeniu przez dostarczyciela przesyłki w bagażniku i zamknięciu go, samochód zamknie się automatycznie. DHL otrzyma informacje poprzez aplikację, a właściciel pojazdu zostanie poinformowany e-mailem o pomyślnym dostarczeniu paczki.
   Wykorzystanie samochodu jako mobilnego adresu dostaw jest szczególnie atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób dojeżdżających do pracy z przedmieść. Jeśli samochód został zaparkowany na parkingu firmowym lub typu Park & Ride, doręczyciel może użyć aplikacji w celu zlokalizowania samochodu i bezpiecznego umieszczenia paczki w jego bagażniku. Obok Paczkomatów, skrzynek na paczki oraz rozwiązań w zakresie preferowanej lokalizacji, najnowsza usługa DHL Parcel jest kolejnym dodatkiem do bogatej oferty DHL w zakresie opcji dostawy opracowanych tak, aby spełniały potrzeby coraz bardziej mobilnych klientów. 

Ostatnio zmieniany wtorek, 28 kwiecień 2015 07:38

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS zwiększa pojemność w połączeniach lotniczych w południowej Polsce

UPS zwiększa pojemność w połączeniach lotniczych w południowej Polsce

Firma UPS zwiększyła pojemność samolotu kursującego między Katowicami a europejskim lotniczym centrum logistycznym w Kolonii....

Na Śląsku coraz popularniejsze magazyny samoobsługowe

Na Śląsku coraz popularniejsze magazyny samoobsługowe

Przechowywanie przedmiotów w „hotelach dla rzeczy”, jak często nazywa się magazyny samoobsługowe, staje się coraz...

6. Forum Kobiet w Logistyce o wartości dodanej i retencji…

6. Forum Kobiet w Logistyce o wartości dodanej i retencji klienta

„Logistyka +” czyli wszystko o wartości dodanej i retencji klienta - dyskutować o tym będą...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj