logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Rozpoczyna się druga faza międzynarodowych zawodów w zarządzaniu łańcuchem dostaw

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przełom kwietnia i maja to start Global Stage - kolejnej fazy zawodów The Fresh Connection. Uczestnicy z całego świata, którzy pozytywnie przeszli przez etap kwalifikacji będą teraz walczyć o mistrzostwo w swoim kraju. 

   The Fresh Connection (TFC) to innowacyjna symulacja ‘web-based business’, angażująca uczestników w podejmowanie strategicznych decyzji w procesie zarządzania przedsiębiorstwem (nazwanym właśnie The Fresh Connection) produkującym soki owocowe. Decyzje do podjęcia przez uczestników symulacji są tożsame z rzeczywistymi dylematami z którymi pracownicy spotykają się w codziennej pracy. Pracując w zespołach czteroosobowych, uczestnicy reprezentują cztery piony firmy: sprzedaż, zakupy, łańcuch dostaw i finanse. Wirtualna firma stoi w obliczu spadku wydajności, kierownictwo firmy musi jak najszybciej wydostać firmę z kłopotów. To środowisko wysokiego ciśnienia, w którym skuteczne zarządzanie łańcuchem dostaw jest kluczem do sukcesu. Zrozumienie połączeń pomiędzy poszczególnymi funkcjami i współpraca są kluczowymi elementami sukcesu całego przedsiębiorstwa.
   Przed uczestnikami i kibicami emocjonujące tygodnie - 3 dwutygodniowe rundy rozgrywek. W pierwszym etapie (kwalifikacje) zespoły udowodniły, że potrafią efektywnie zarządzać firmą The Fresh Connection. Teraz stawka jest naprawdę wysoka, już tylko jedna drużyna z kraju przejdzie do ostatniej fazy. Na zawodników czeka wiele nowych wyzwań i możliwości, rośnie stopień skomplikowania zadań, pojawiają się zmienne rynkowe.
   Do etapu Global Stage zakwalifikowały się zespoły m.in. z firm:
Asplex, Dell Products (Poland), Delphi Poland, DRAHTZUG STEIN, Frito Lay, Mars Polska, Oriflame Products Poland, Pepsi-Cola General Bottlers Poland, PKN Orlen, RECARO Aircraft Seating Polska, Rockwell Automation oraz US Pharmacia.
   Termin ogłoszenia wyników: 8 czerwca 2015 r. Najlepszy zespół z Polski zakwalifikuje się do światowego finału (Global Final), który odbędzie się w Amsterdamie 25 września. Na zwycięzców polskiej edycji, oprócz możliwości uczestnictwa w światowym finale, czeka również dodatkowa nagroda o wartości 60 tysięcy złotych (cykl warsztatów opartych o TFC). Z kolei laureaci finału światowego otrzymają bezpłatny tygodniowy Executive Supply Chain Course na Massachusetts Institute of Technology w Bostonie, USA, o wartości 4500 dolarów na jednego uczestnika.

Ostatnio zmieniany środa, 06 maj 2015 10:46

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

OT Logistics S.A. rozszerza skład zarządu

OT Logistics S.A. rozszerza skład zarządu

Rada nadzorcza spółki OT Logistics S.A. powołała w skład zarządu Andrzeja Klimka, dotychczasowego dyrektora Dywizji...

Grupa GEFCO wspiera logistycznie rejs Bimedia Challenge z Alaski na…

Grupa GEFCO wspiera logistycznie rejs Bimedia Challenge z Alaski na Grenlandię

Grupa GEFCO, światowy gracz w logistyce dla przemysłu i europejski lider w logistyce dla branży...

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu…

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu produktów agro

Grupa Kapitałowa OT Logistics wydzierżawiła nowe wagony typu Tagnpps, które pozwolą spółce na uzupełnienie oferty...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj