logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Spedimex umacnia swoją obecność w centralnej Polsce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma Spedimex, polski operator logistyczny, powiększyła powierzchnię magazynową oraz biurową w Warszawie. Od maja br. dotychczasowy magazyn operatora został przeniesiony do nowej lokalizacji w Ożarowie Mazowieckim. Obecnie Spedimex dysponuje ponad 5,5 tys. mkw. magazynu, ponadto część biurowa ma blisko 400 mkw. Obiekt położony jest w jednym z warszawskich parków magazynowych Panattoni Park Ożarów II.

   Warszawski obiekt ma szczególne znaczenie na mapie połączeń operatora wyspecjalizowanego w obsłudze segmentu sieci detalicznych.


- Jest to obszar na którym nasi klienci mają mocno rozwiniętą sieć sprzedaży. To dla nich jeden ze strategicznych rynków, w sposób szczególny zaznaczający obecność w regionie - mówi Sławomir Lewandowski, dyrektor ds. dystrybucji - W większości placówek, do których Spedimex realizuje dostawy, odbywają się one w tych samych lub zbliżonych oknach czasowych. To wymaga od nas dużej sprawności. Większa powierzchnia oraz więcej bram przeładunkowych pozwoli nam lepiej zaspakajać oczekiwania klientów, wraz ze zwiększającym się wolumenem dystrybuowanych przesyłek. Ich ilość w ostatnich latach dynamicznie wzrasta.

   Na terenie Warszawy spółka Spedimex rozpoczęła działalność w 2013 roku. Oddział  w nowej lokalizacji został powiększony o  2,5 tys. mkw. hali przeładunkowej, posiada 15 bram przeładunkowych, w tym jedną z poziomu „0”. Zatrudnia obecnie 31 pracowników. Obiekt cechuje dogodne położenie komunikacyjne - w odległości niespełna 7 km od autostrady A2 oraz zaledwie 5 km od drogi ekspresowej S8, a w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej 92, co gwarantuje doskonałe warunki dla dostaw przesyłek do miast w regionie. Oprócz podstawowych zadań kompletacji i dystrybucji przesyłek, terminal będzie pełnił również funkcję magazynu logistycznego.
   Rozbudowa powierzchni terminalowo-magazynowej Spedimex widoczna jest również w innych częściach kraju. W ostatnim czasie spółka zmieniła lokalizacje we Wrocławiu oraz Sosnowcu. W tym roku planowana jest dalsza rozbudowa sieci terminali przeładunkowych między innymi w Poznaniu oraz Gdańsku.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 01 czerwiec 2015 06:46

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Szybka dostawa wprost do domu - kolejna odsłona badań rynku…

Szybka dostawa wprost do domu - kolejna odsłona badań rynku e-commerce DPDgroup

Według raportu Barometr e-shopper najpopularniejszym sposobem dostawy zakupów internetowych w Europie jest przesyłka kurierska na...

Pierwsze kroki z kodami kreskowymi - zapraszamy do udziału w…

Pierwsze kroki z kodami kreskowymi - zapraszamy do udziału w webinarium GS1 Polska

Już w pierwszy poniedziałek lipca serdecznie zapraszamy Państwa w imieniu Fundacji GS1 Polska do udziału...

Firma Deka Trans nowym najemcą w Panattoni Park Pruszków II

Firma Deka Trans nowym najemcą w Panattoni Park Pruszków II

Firma Deka Trans wynajęła blisko 5000 m kw. powierzchni magazynowo-biurowej z możliwością ekspansji do 6500...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj