logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Spedimex umacnia swoją obecność w centralnej Polsce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma Spedimex, polski operator logistyczny, powiększyła powierzchnię magazynową oraz biurową w Warszawie. Od maja br. dotychczasowy magazyn operatora został przeniesiony do nowej lokalizacji w Ożarowie Mazowieckim. Obecnie Spedimex dysponuje ponad 5,5 tys. mkw. magazynu, ponadto część biurowa ma blisko 400 mkw. Obiekt położony jest w jednym z warszawskich parków magazynowych Panattoni Park Ożarów II.

   Warszawski obiekt ma szczególne znaczenie na mapie połączeń operatora wyspecjalizowanego w obsłudze segmentu sieci detalicznych.


- Jest to obszar na którym nasi klienci mają mocno rozwiniętą sieć sprzedaży. To dla nich jeden ze strategicznych rynków, w sposób szczególny zaznaczający obecność w regionie - mówi Sławomir Lewandowski, dyrektor ds. dystrybucji - W większości placówek, do których Spedimex realizuje dostawy, odbywają się one w tych samych lub zbliżonych oknach czasowych. To wymaga od nas dużej sprawności. Większa powierzchnia oraz więcej bram przeładunkowych pozwoli nam lepiej zaspakajać oczekiwania klientów, wraz ze zwiększającym się wolumenem dystrybuowanych przesyłek. Ich ilość w ostatnich latach dynamicznie wzrasta.

   Na terenie Warszawy spółka Spedimex rozpoczęła działalność w 2013 roku. Oddział  w nowej lokalizacji został powiększony o  2,5 tys. mkw. hali przeładunkowej, posiada 15 bram przeładunkowych, w tym jedną z poziomu „0”. Zatrudnia obecnie 31 pracowników. Obiekt cechuje dogodne położenie komunikacyjne - w odległości niespełna 7 km od autostrady A2 oraz zaledwie 5 km od drogi ekspresowej S8, a w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej 92, co gwarantuje doskonałe warunki dla dostaw przesyłek do miast w regionie. Oprócz podstawowych zadań kompletacji i dystrybucji przesyłek, terminal będzie pełnił również funkcję magazynu logistycznego.
   Rozbudowa powierzchni terminalowo-magazynowej Spedimex widoczna jest również w innych częściach kraju. W ostatnim czasie spółka zmieniła lokalizacje we Wrocławiu oraz Sosnowcu. W tym roku planowana jest dalsza rozbudowa sieci terminali przeładunkowych między innymi w Poznaniu oraz Gdańsku.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 01 czerwiec 2015 06:46

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Otwarto wystawę o ochronie zabytków kolejowych zorganizowaną przez PKP CARGO

Otwarto wystawę o ochronie zabytków kolejowych zorganizowaną przez PKP CARGO

W Senacie RP otwarto wystawę pt. „Ochrona Dziedzictwa Kolejowego w Polsce”. Wystawa prezentuje dorobek spółek...

Volvo Trucks wprowadza na rynek zintegrowany system informacji i rozrywki

Volvo Trucks wprowadza na rynek zintegrowany system informacji i rozrywki

Bardziej przyjemna i bezpieczniejsza jazda, łatwiejsze odnajdywanie drogi i sprawniejsze zarządzanie flotą. To główne zalety...

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Przeznaczone do likwidacji przez poprzedni Zarząd PKP CARGO punkty utrzymania taboru (PUT) w Południowym Zakładzie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj