logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Grupa Deutsche Post DHL promuje globalny rozwój dzięki pionierskiemu podejściu do innowacji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grupa Deutsche Post DHL inwestuje w innowacje, aby odgrywać wiodącą rolę w globalnym rozwoju branży logistycznej i kształtować zrównoważoną przyszłość. Niedawny raport trendów  ujawnił ogromny potencjał wzrostu w bardziej wydajnych i przejrzystych łańcuchach dostaw - szacuje się, że sam Internet Rzeczy przyniesie zastrzyk finansowy w wysokości 1,9 biliona USD, pobudzający do roku 2020 działalność w zakresie łańcucha dostaw i logistyki. Ten kierunek rozwoju propagują Centra Innowacji DHL w Niemczech, które otworzyły w maju swoje podwoje w zmienionym kształcie. Dodatkowo jeszcze w tym roku, we współpracy z Radą Rozwoju Gospodarczego Singapuru, zostanie otwarte w Singapurze nowe Centrum Innowacji rejonu Azji i Pacyfiku.

- Uważam, że chociaż kapitał i doświadczenie są niewątpliwie ważne, to innowacyjne pomysły będą kierować naszą przyszłością. W Grupie Deutsche Post DHL skoncentrowana na klientach innowacja to podstawa naszych dwóch podstawowych zamierzeń: Jednym z nich jest odegranie pionierskiej roli rozpowszechniania globalnego rozwoju logistyki, która leży u podstaw zrównoważonego rozwoju naszej planety. Drugim jest pozostanie liderem logistyki poprzez innowacyjne produkty i usługi, których nasi klienci potrzebują najbardziej - czy jest to realizowanie dostaw dla e-handlu, zaprojektowanie globalnego łańcucha dostaw czy przewóz leków wrażliwych na wahania temperatury. Aby to osiągnąć, nadal będziemy patrzeć daleko w przyszłość, gdzie naszym celem będzie ciągle dążyć do przekształcenia naszych innowacji na rozwiązania rynkowe, pozwalające zapewnić naszym klientom większy sukces - powiedział Frank Appel, prezes Grupy Deutsche podczas ceremonii otwarcia.

  
Nowa koncepcja Centrum Innowacji DHL w Troisdorfie, niedaleko Bonn, została opracowana w celu jeszcze większej współpracy z klientami, ekspertami i środowiskami akademickimi z wielu dziedzin. Wraz z ponad 50 ekspertami DHL ta sieć partnerów tworzy pionierskie rozwiązania zrównoważonego rozwoju, by utrzymać ruch w świecie handlu poprzez tworzenie innowacyjnych usług i rozwiązań. Od momentu pierwszego otwarcia w 2007 r. Centrum przyczyniło się do ukształtowania innowacji w dziedzinie logistyki we współpracy ze znanymi markami z całego świata, a także z wiodącymi globalnymi instytucjami badawczo-rozwojowymi. W Singapurze nowe Centrum Innowacji będzie zlokalizowane w nowo budowanym Regionalnym Centrum Zaawansowanych Usług Łańcucha Dostaw o wartości 100 mln USD.


- Będąc liderem w dziedzinie innowacji, staliśmy się liderem rynku. Celem Centrów Innowacji DHL jest utrzymanie tego prowadzenia poprzez rozwój wysoce innowacyjnych produktów i usług w oparciu o technologiczne, społeczne i logistyczne trendy na przyszłość. Zespół ds. badania trendów DHL stale analizuje i identyfikuje nowe fakty i ich potencjalny wpływ na branżę logistyczną wzdłuż całego łańcucha wartości. Wraz z usprawnieniami wprowadzonymi w Centrach Innowacji pozwoli nam to oferować nowe możliwości dla naszych klientów i pozostać liderem naszej branży. Jako czynnik ułatwiający handel, innowacja w logistyce jest bardzo istotna, jako że ma potencjał do przekształcania sektorów gospodarki na całym świecie - powiedział Bill Meahl, dyrektor ds. handlowych firmy DHL.

   Centrum Innowacji DHL - nowe funkcje
Centrum Innowacji w Troisdorf zostało całkowicie przeprojektowane wokół idei rozwoju innowacji DHL we współpracy z klientami i siecią partnerskich instytucji przemysłowych i badawczych. Oprócz przestrzeni przeznaczonej na spotkania i warsztaty, klienci mogą korzystać z indywidualnych wizyt z przewodnikiem po salonie pokazowym. Jako centrum i laboratorium zespołu badań trendów DHL, obiekt ten odgrywa kluczową rolę dla Grupy w związku z utrzymaniem pozycji firmy jako najbardziej innowacyjnej spółki świata w branży logistycznej.
   Budynek składa się z kilku obszarów. W nowocześnie zaaranżowanym punkcie centralnym obecnie prezentowany jest samochód Formuły E, reprezentujący zaangażowanie DHL w kwestie e-mobilności, a także zrównoważonej logistyki i rozwiązań motoryzacyjnych. W punkcie centralnym łączą się wizje, trendy i rozwiązania na dziś, jutro i pojutrze. Wystawa będzie regularnie się zmieniać, w zależności od aktualnych trendów społecznych i biznesowych. Centralny punkt działa również jako powiązanie do innych wystaw takich jak Vision Suite, w których zwiedzający mogą poznawać różne scenariusze wyglądu świata w roku 2050. Scenariusze są oparte na analizie DHL Logistics 2050 oraz megatendencjach, takich jak globalizacja, urbanizacja, zmiany klimatyczne i demograficzne.

   Badanie trendów łańcucha wartości - podejście skoncentrowane na kliencie
Zespół Badania Trendów DHL zajmuje się badaniem i wykorzystaniem trendów w branży logistycznej. Badacze identyfikują najważniejsze zmiany w sektorze logistyki, jakie pojawiły się w ciągu roku i opisują je w Radarze Trendów Logistycznych DHL. Dedykowany "Łańcuch wartości badania trendów" nakreśla ustrukturyzowane podejście do zrównoważonych i innowacyjnych rozwiązań biznesowych: Zaczynając od identyfikacji właściwych tematów w Radarze trendów w logistyce, przez bardziej szczegółowe Raporty trendów dotyczące pewnych tematów, które następnie będą przekładać się na Koncepcje, a także fizyczne wystawy w Centrum Innowacji. Na koniec tego procesu produkty te i rozwiązania będą w całości przekazane do odpowiedniej jednostki organizacyjnej w celu wdrożenia w działalność lub w procesy biznesowe.
   Niedawno dział DHL Supply Chain wraz ze swoim partnerem Ricoh pomyślnie przetestował inteligentne okulary i oprogramowanie do rzeczywistości rozszerzonej w Holandii - w rezultacie proces odbiorów z magazynu został usprawniony o 25%. Obecnie DHL bada wykorzystanie inteligentnych akcesoriów w dodatkowych obszarach i we współpracy z innymi partnerami. Kolejna obiecująca innowacja została opisana w raporcie trendów "Pojazdy autonomiczne w logistyce". Ten raport zwraca uwagę na kluczowe elementy i znaczny potencjał technologii autonomicznych w sektorze logistyki dzięki różnym zastosowaniom najlepszych praktyk z różnych sektorów gospodarki. W raporcie tym badane są również konkretne przykłady pojazdów autonomicznych w całym logistycznym łańcuchu wartości, od autonomicznego transportu i wspomaganego odbioru z magazynów do ostatecznego doręczenia do odbiorcy.

   Internet Rzeczy i e-handel - Innowacyjność jest siłą napędową gospodarki
Najnowszy raport trendów wydany we współpracy z Cisco Systems, koncentrujący się na Internecie Rzeczy szacuje, że do roku 2020 będzie ok. 50 mld urządzeń podłączonych do Internetu w porównaniu do 15 mld obecnie, czego następstwem będą zmiany zasad gry - od stworzenia większej ilości opcji dostaw dla klientów, do wydajniejszej działalności magazynowej i transportu towarów. Według analizy ekonomicznej przeprowadzonej przez Cisco, sam Internet Rzeczy wygeneruje 8 bln USD wartości na całym świecie w ciągu najbliższej dekady, z czego około 1,9 bln USD zasili działania w zakresie łańcucha dostaw i logistyki.
   W ciągu najbliższych dziesięciu lat internetowy handel detaliczny zyska bardziej na znaczeniu, niż to dotąd przewidywano - nie tylko w krajach rozwiniętych, ale także na rynkach wschodzących. Udział e-handlu w ogólnych obrotach handlowych w krajach rozwiniętych ma osiągnąć 40% do roku 2025, a na rynkach wschodzących - 30%, a istotną rolę odegra w tym wszystkim logistyka. To był jeden z kluczowych wniosków Deutsche Post w globalnym badaniu E-Tailing. W 2013 roku globalny rynek sprzedaży na odległość osiągnął wartość 616 mld €, ale szacuje się, że będzie wzrastał rocznie o 10,7 % do roku 2018. Dlatego Grupa Deutsche Post DHL koncentruje swoje wysiłki także na rozwoju rozwiązań wspierających rosnące zapotrzebowanie firm i konsumentów indywidualnych na zakupy przez Internet. Zastosowania uproszczonego i bezpiecznego dostępu do naszych ofert lub innowacji w zakresie usług doręczenia do klienta są częścią tego podejścia.


- Doświadczenie nauczyło nas, że innowacja musi być zawsze zorientowana na klienta. Firma najlepiej wprowadza innowacje dzięki: słuchaniu potrzeb klientów, proaktywnemu dzieleniu się najlepszymi praktykami i informacjami o rozwiązaniach w różnych sektorach i branżach oraz współpracy. Centrum Innowacji DHL dąży do bycia twórczym środowiskiem, w którym świetne pomysły zmieniają się w prawdziwe rozwiązania, są opracowywane i testowane, a wreszcie trafiają na rynek - stwierdził Matthias Heutger, starszy wiceprezes ds. strategii, marketingu i rozwoju, DHL Customer Solutions & Innovation.

  
   Pionier w branży dzięki szerokiej gamie innowacji
Grupa Deutsche Post DHL posiada imponującą gamę innowacji. Dział Express w roku 1969 był pierwszą firmą, która zaoferowała regularną sieć dostaw międzynarodowych z określonym czasem doręczenia. Niedawno wprowadzono produkt Thermonet DHL pozwalający zapewnić bezproblemową kontrolę i śledzenie temperatury w całym łańcuchu dostaw przez całą dobę i cały tydzień - co jest szczególnie istotne dla klientów z sektora farmaceutycznego i medycznego. Dodatkowe rozwiązania SmartSensor i aplikacja Resilience360 oferują dodatkowe korzyści, jeśli klienci z branż towarów o wysokiej wartości poszukują bezpiecznego transportu. Jednocześnie, reagując na kwestie związane z ochroną środowiska, korkami w miastach i na wyzwania związane z dostawą do odbiorcy końcowego, Grupa Deutsche Post DHL stworzyła Packstation, sieć 2750 paczkomatów obecnie dostępnych w ponad 1600 niemieckich miejscowości; wprowadziła StreetScooter, firmowy pojazd o napędzie elektrycznym, nieemitujący dwutlenku węgla - już ponad 140 tych samochodów przemierza Bonn, dzięki czemu miasto jest wzorcem niskoemisyjnych dostaw przesyłek; wprowadziła też Parcelcopter, niedawno testowany w ramach pierwszej regularnej usługi dostaw dronami na wyspę Juist na Morzu Północnym.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 czerwiec 2015 07:25

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

W Polsce w budowie znajduje się obecnie ponad 1,6 miliona m kw. powierzchni magazynowej i...

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Od maja br. obowiązuje dodatkowa weryfikacja produktów spożywczych wprowadzanych do obrotu na terenie Stanów Zjednoczonych....

Najlepsze europejskie wina na rynkach światowych dzięki UPS

 Najlepsze europejskie wina na rynkach światowych dzięki UPS

UPS rozszerza możliwość wysyłki alkoholu, wina i piwa do konsumentów na całym świecie. Za pomocą...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj