logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Frigo Logistics inwestuje w technologie ekologiczne

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Frigo Logistics, polska spółka japońskiego holdingu Nichirei intensywnie inwestuje w rozwiązania prośrodowiskowe. W ostatnich latach spółka zakończyła inwestycje proekologiczne dotyczące instalacji paneli słonecznych, wymienników cieplnych do odzysku ciepła technologicznego z instalacji chłodniczej oraz systemu rekuperacji do odzysku energii cieplnej z pomieszczeń biurowych, co znacząco wpłynęło na oszczędność energii elektrycznej. Najbliższa inwestycja dotyczy wymiany oświetlenia metal halogenowego na oświetlenie LED.

   Kwota inwestycji wynosi blisko milion złotych. Inwestycja dotyczy mroźni Frigo Logistics w Radomsku i w Żninie. Wymienionych zostanie ponad 300 lamp tradycyjnych na lampy w technologii LED polskiego producenta firmy Neonica. Nowe oświetlenie będzie w pełni zautomatyzowane, działające w oparciu o czujniki ruchu. W założonym 10 letnim okresie eksploatacji oszczędności związane z inwestycją w oświetlenie LED pozwolą na zmniejszenie rocznej emisji CO2 na poziomie około 1127 ton, co jest równe ilości spalenia ponad 1281 ton węgla brunatnego i w rezultacie przyczyni się do oszczędności 1025 MWh w skali roku.

- Jako operator logistycznych produktów głęboko mrożonych czujemy odpowiedzialność za kwestie związane z emisją CO2 i wpływem na środowisko naturalne. Bardzo ważne są dla nas tematy związane z ekologią. Wewnątrz firmy bardzo intensywnie propagujemy zielone rozwiązania. Po udanych proekologicznych inwestycjach  związanych z instalacją paneli słonecznych oraz rekuperatorem chłodzenia przyszedł czas na zamianę standardowego oświetlenia na oświetlenie LED. Nasi Kontrahenci oczekują od nas rozwiązań, które przysłużą się ograniczeniem wpływu na środowisko naturalne, co w dzisiejszej dobie i w świetle ostatnich wydarzeń związanych z ograniczeniami energii elektrycznej jest szczególnie ważne. Kolejne inwestycje w ekologiczne rozwiązania będą związane z transportem produktów mrożonych, który stanowi coraz większą część naszej działalności i w przyszłości będzie się w dalszym ciągu dynamicznie rozwijał - komentuje Kristof Verbruggen, prezes zarządu spółki Frigo Logistics Poland.

Ostatnio zmieniany wtorek, 25 sierpień 2015 11:54

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Otwarto wystawę o ochronie zabytków kolejowych zorganizowaną przez PKP CARGO

Otwarto wystawę o ochronie zabytków kolejowych zorganizowaną przez PKP CARGO

W Senacie RP otwarto wystawę pt. „Ochrona Dziedzictwa Kolejowego w Polsce”. Wystawa prezentuje dorobek spółek...

Volvo Trucks wprowadza na rynek zintegrowany system informacji i rozrywki

Volvo Trucks wprowadza na rynek zintegrowany system informacji i rozrywki

Bardziej przyjemna i bezpieczniejsza jazda, łatwiejsze odnajdywanie drogi i sprawniejsze zarządzanie flotą. To główne zalety...

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Przeznaczone do likwidacji przez poprzedni Zarząd PKP CARGO punkty utrzymania taboru (PUT) w Południowym Zakładzie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj