logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DSV Road dynamicznie rozwija się w Łodzi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z początkiem października 2015 roku DSV Road rozpoczęło działalność w nowym obiekcie logistycznym zlokalizowanym w Panattoni Business Center Łódź II. Przeprowadzka zbiegła się z rozszerzeniem współpracy z jednym z kluczowych klientów operatora w Polsce firmą ABB.

   Nowy obiekt obejmuje blisko 9 000 mkw. powierzchni magazynowej oraz około 500 mkw. powierzchni biurowo-socjalnej. Całość znajduje się w dwukondygnacyjnym, nowoczesnym obiekcie zlokalizowanym w Łodzi przy ulicy Niciarnianej. Standardy nowej lokalizacji zapewniają najwyższą jakość powierzchni magazynowej (klasy A), w tym 16 ramp przeładunkowych oraz 2 bramy z poziomu zero.  

- Zmiana lokalizacji oddziału została podyktowana jego dynamicznym rozwojem oraz potrzebą jeszcze lepszego dopasowania infrastruktury lokalizacji do zmieniających się wymagań. Nowy obiekt w Łodzi jest nie tylko zaprojektowany zgodnie z naszymi standardami, ale także będzie uwzględniał specyfikę oraz wymogi naszego głównego klienta w oddziale. Niezwykle istotna jest też jego lokalizacja w pobliżu węzła autostrady A1. Przeniesienie działalności do nowego obiektu odbędzie się w dwóch etapach - pierwszy odbył się na początku października i objął 4 000 mkw. W drugim etapie, w styczniu 2016 roku planowane jest objęcie kolejnych 5 000 mkw. oraz biur, co jednocześnie wiąże się ze zmianą dotychczasowej lokalizacji oddziału - mówi Maciej Szczepański, dyrektor ds. operacji magazynowych DSV Road.

   Nowa lokalizacja jest jeszcze lepiej przygotowana do obsługi największego w tym regionie klienta DSV Road. Operator w ramach nowo podpisanej umowy przejął pełną obsługę logistyczną zakładu ABB zlokalizowanego w Aleksandrowie Łódzkim w zakresie przyjęcia, składowania i zaopatrzenia w komponenty do produkcji silników elektrycznych.

  - Współpraca DSV z ABB w Polsce trwa już niemal 10 lat i z ogromną satysfakcją obserwujemy jej nieustanny rozwój dzięki wysokim standardom usług, jakie świadczymy naszemu klientowi. Nowo podpisany kontrakt plasuje DSV na pozycji głównego dostawcy usług transportowo-logistycznych dla ABB w Polsce, co jest dla nas niewątpliwie dużym wyróżnieniem i motywuje do dalszej pracy nad rozwojem naszych usług. Specjalnie na potrzeby naszego klienta została zaprojektowana powierzchnia magazynowa oraz przygotowany został obiekt biurowo-warsztatowy, w którym pracownicy ABB będą prowadzili kontrolę jakości dostarczanych do magazynu komponentów. W ramach obsługi, DSV zapewni także dostawy komponentów z magazynu do zakładów ABB swoim transportem w systemie JIT - mówi Sebastian Plesiński, dyrektor sprzedaży DSV Road.

Ostatnio zmieniany wtorek, 03 listopad 2015 08:59

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Genius Lab w Grupie Raben

Genius Lab w Grupie Raben

Transport i logistyka niemal całkowicie bez papieru, zastosowanie mechanizmów „early warning” do przewidywania ewentualnych przesunięć...

DACHSER powiększa oddział w Strykowie

DACHSER powiększa oddział w Strykowie

DACHSER, jeden z wiodących globalnych operatorów logistycznych, powiększa swój oddział w Strykowie pod Łodzią. Całość...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj