logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL Express z ofertą dla e-biznesu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DHL Express, dostawca i ekspert w dziedzinie międzynarodowych usług logistycznych, w ramach doskonalenia standardów obsługi klienta, poszerza portfolio o nowe rozwiązanie biznesowe dla segmentu B2C. Z końcem października, DHL Express wprowadził szereg rozwiązań dedykowanych odbiorcom indywidualnym, korzystającym z importowych usług międzynarodowych, w tym automatyczne punkty Service Point (automaty DHL). Umożliwią one osobisty odbiór przesyłki międzynarodowej, dokonującym zakupów w zagranicznych sklepach internetowych, współpracujących z DHL Express. 

   Pierwsze automatyczne punkty Service Point, popularnie zwane automatami DHL, dostępne są już w Warszawie, a w najbliższych tygodniach pojawią się w największych aglomeracjach miejskich - w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu oraz w Trójmieście. Do końca roku, w ramach programu pilotażowego, powstanie kilkadziesiąt automatycznych punktów odbioru przesyłek międzynarodowych. Docelowo, DHL Express zamierza rozszerzyć sieć automatów DHL o wszystkie większe miejscowości w Polsce - obecnie trwają prace nad poszukiwaniem najlepszych lokalizacji.
   Zasadniczymi korzyściami dla użytkowników automatów DHL są: bliska domu lokalizacja, szybka i prosta obsługa oraz możliwość odebrania przesyłki międzynarodowej w preferowanym przedziale czasowym. Dodatkowym atutem jest umiejscowienie automatów wewnątrz budynków, co stanowi wygodną i bezpieczną formę odbioru przesyłek, niezależnie od panujących warunków pogodowych. Automaty są przyjazne środowisku ze względu na niski pobór energii i posiadają bezpieczny system identyfikacji klienta, m.in. poprzez rejestrowanie elektronicznego podpisu.

- Od pewnego czasu na rynku międzynarodowych usług kurierskich obserwujemy dynamiczny wzrost liczby przesyłek z segmentu B2C, wobec czego postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów DHL Express. Jednym z głównych udogodnień, jakie im proponujemy, jest sieć automatów DHL, które umożliwiają szybki, wygodny i bezpieczny odbiór przesyłki międzynarodowej z pobliskiego sklepu czy galerii. Ze względu na łatwość instalacji oraz transportu, automaty są bardzo „mobilne”, co sprawia, że w razie potrzeby możemy bardzo szybko relokować je do nowych lokalizacji, które będą preferowane przez odbiorców przesyłek międzynarodowych - powiedziała Agnieszka Błaś, dyrektor ds. operacji międzynarodowych DHL Express.

   Równocześnie, w celu usprawnienia procesu odbioru przesyłek międzynarodowych, DHL Express wprowadza kompatybilne z automatami DHL, efektywne i funkcjonalne e-rozwiązanie: On Demand Delivery (ODD). ODD zapewnia praktyczny i elastyczny system proaktywnych powiadomień oraz śledzenia przesyłki międzynarodowej, od momentu jej nadania do chwili doręczenia, jak również wybór najkorzystniejszej formy jej odbioru przez adresata, m.in. z automatów DHL. Narzędzie dedykowane jest odbiorcom indywidualnym, dokonującym zakupów w zagranicznych internetowych serwisach aukcyjnych i wysyłkowych, będących klientami DHL Express.
   On Demand Delivery to elastyczne rozwiązanie oferujące użytkownikom wiele korzyści:
-    zarządza obsługą powiadomień SMS/e-mail od momentu nadania przesyłki międzynarodowej przez zagraniczny sklep internetowy
-    oferuje możliwość wyboru zmiany adresu, daty i formy doręczenia przesyłki online, poprzez wybór najkorzystniejszej z 6 dostępnych opcji:

•    odbiór przesyłki międzynarodowej w wybranym punkcie Service Point bądź automacie DHL,
•    zmianę daty doręczenia przesyłki międzynarodowej,
•    zmianę adresu doręczenia przesyłki międzynarodowej,
•    możliwość doręczenia przesyłki międzynarodowej do wskazanego sąsiada,
•    możliwość przechowania przesyłki międzynarodowej maksymalnie do 30 dni,
•    możliwość pozostawienia przesyłki międzynarodowej we wskazanym miejscu bez konieczności uzyskania podpisu odbiorcy.

   Z punktu widzenia klientów DHL Express prowadzących sklepy internetowe o zasięgu międzynarodowym, On Demand Delivery oferuje udogodnienia w postaci wzrostu skuteczności doręczeń, oszczędności czasu oraz satysfakcji odbiorcy poprzez zaangażowanie go w proces doręczenia. Poza Polską, programem ODD objętych jest ponad 20 krajów w Europie, Azji oraz Ameryce Północnej o największym udziale przesyłek B2C - a z każdym tygodniem dołączają kolejne.

- Polska to wciąż rozwijający się i obiecujący rynek e-Commerce. Wprowadzając do oferty nowe rozwiązanie, dedykowane dla e-biznesu, ułatwiamy przedsiębiorcom prowadzenie międzynarodowej działalności, a klientom sklepów internetowych zapewniamy kompleksową obsługę przesyłek międzynarodowych i szybką realizację ich dostaw - powiedział Tomasz Buraś, dyrektor zarządzający DHL Express.
 
   Według badań przeprowadzonych na grupie klientów DHL Express na temat ich oczekiwań wobec oferowanych usług i form dostaw przesyłek międzynarodowych, ponad 46% badanych preferuje osobisty odbiór przesyłki z automatu, z kolei 45% ankietowanych za najwygodniejszą formę powiadomień, uważa sms o aktualnym statusie przesyłki. Zdaniem DHL Express, usługa „automaty DHL” oraz ODD jako nowe rozwiązanie e-Commerce dla rynku B2C, zapewnią efektywniejszą i skupioną na potrzebach klientów obsługę. Wprowadzenie do oferty udogodnień dla sklepów internetowych, korzystających z międzynarodowych usług DHL Express, korzystnie wpłynie na codzienny międzynarodowy serwis logistyczny i przyczyni się do wzrostu satysfakcji i zadowolenia klientów.

Ostatnio zmieniany środa, 04 listopad 2015 12:46

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Ekol Logistics otwiera spółkę w Słowenii

Ekol Logistics otwiera spółkę w Słowenii

Realizując strategie osiągnięcia pozycji jednego z wiodących operatorów logistycznych w Europie, posiadającego własne zasoby, w...

IVECO zdobyło dwie nowe nagrody „Sustainable Truck of the Year…

IVECO zdobyło dwie nowe nagrody „Sustainable Truck of the Year 2017”

Nagroda została przyznana za Daily Electric w kategorii VAN oraz za Eurocargo CNG w kategorii...

Projekt Sarpsborg

Projekt Sarpsborg

Stalowa kładka pieszo-rowerowa, dostarczona przez Scandinavian Express, połączy dzielnicę domków jednorodzinnych nad rzeką Glomma w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj