logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Panattoni Europe z BENTELER Automotive

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce, podpisał kontrakt z BENTELER Automotive, producentem z branży motoryzacyjnej. Firma wynajęła powierzchnię ok. 6 600 mkw. w Panattoni Park Września, a w sfinalizowaniu umowy pośredniczyła firma doradcza Cushman & Wakefield.

   Panattoni Europe poszerza portfolio klientów z branży samochodowej. Do grona najemców dołączył BENTELER Automotive - niemiecki producent konstrukcji samochodowych, silników i układów wydechowych oraz elementów podwozi i komponentów, należący do koncernu o międzynarodowej sławie - BENTELER Group. Producent wynajął w Panattoni Park Września ok. 6 600 mkw. - ponad 4 700 mkw. przeznaczone będzie na montaż i składowanie komponentów podwozi samochodów dostawczych, biura zajmą ponad 600 mkw., a ponad 1300 mkw. stanowić będą tunele przeładunkowe.
   Września to dynamicznie rozwijający się region Wielkopolski, cieszący się zainteresowaniem wielu inwestorów, również z branży samochodowej.

- Tu powstaje jeden z największych zakładów produkcyjnych firmy Volkswagen, a my jako deweloper jesteśmy gotowi na przyjęcie bezpośrednich dostawców części i podzespołów niezbędnych do produkcji nowej generacji VW Craftera, oferując doskonałą lokalizację - Panattoni Park Września - powiedział Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Europe, Panattoni Europe.

   Idealną lokalizację dla BENTELER CR potwierdza również Urszula Rasmussen, starszy negocjator w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cushman & Wakefield:

- Dla BENTELER CR, dostawcy Tier 1, kluczową rolę odegrała lokalizacja magazynu pozwalająca utrzymać dostawy w trybie Just In Time do fabryki klienta. Firma Panattoni wykazała się dynamiką i elastycznością w działaniu, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla naszego klienta.

   Panattoni Park Września położony jest na najważniejszym szlaku komunikacyjnym Europy, który rozpoczyna się we francuskiej Bretanii, a kończy w Moskwie. Niemal równa odległość dzieląca miasto od dwóch stolic europejskich - Warszawy i Berlina, tworzy z niego jedno z najbardziej atrakcyjnych terenów inwestycyjnych w Polsce. Dodatkowym atutem parku jest jego lokalizacja bezpośrednio przy skrzyżowaniu drogi krajowej 92 z autostradą A2 (Węzeł Września), zaledwie 500 m od nowo powstającej inwestycji Volkswagena.

Ostatnio zmieniany wtorek, 10 listopad 2015 07:59

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowe agencje celne w strukturach ROHLIG SUUS Logistics

Nowe agencje celne w strukturach ROHLIG SUUS Logistics

Na początku 2017 r. firma ROHLIG SUUS Logistics otworzyła własną agencję celną w terminalu kolejowym...

Goodyear i FleetOnlineSolutions wspierają pojazdy firmy Estron

Goodyear i FleetOnlineSolutions wspierają pojazdy firmy Estron

Oferowane przez Goodyeara systemy wspierające zarządzanie oponami - w szczególności program FleetOnlineSolutions (FOS) - pomaga...

Mainfreight Poland uruchamia bezpośrednią linię dorbnicową na Ukrainę i centrum…

Mainfreight Poland uruchamia bezpośrednią linię dorbnicową na Ukrainę i centrum przeładunkowe w Pruszkowie

Mainfreight Poland, będący częścią nowozelandzkiej grupy logistycznej, jednej z największych na świecie, uruchomił hub przeładunkowy...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj