logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL Parcel z nową siecią wysyłkową

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DHL Parcel wraz z fińskim operatorem pocztowym Posti i Bring, spółką zależną norweskiego operatora pocztowego Posten Norge, połączyły swoje siły. Oferują specjalistyczną infrastrukturę B2C, umożliwiającą dostarczanie paczek do Skandynawii, Finlandii i państw bałtyckich. Z dniem 1 kwietnia DHL Parcel poszerzył swój zasięg międzynarodowej sieci e-handlowej o sześć państw. 

    Zgodnie z przyjętą strategią DHL Parcel rozwija usługi skierowane do rynku e-commerce w Europie i oferuje swoim klientom wysokiej jakości infrastrukturę w bardzo atrakcyjnych cenach. W zaledwie dwa lata DHL Parcel weszło na 16 najważniejszych rynków handlu internetowego w Europie, oferując internetowym sprzedawcom detalicznym zharmonizowaną sieć usług.

- Wielu z naszych obecnych klientów wysyła przesyłki do krajów północnej Europy. Dlatego wraz z naszymi lokalnymi partnerami pragniemy pomóc im w rozszerzaniu działalności gospodarczej, rozwijając na tych terenach jak najlepiej funkcjonujący rynek handlu elektronicznego - tłumaczy Jürgen Gerdes, dyrektor naczelny Działu Poczty, E-handlu i Przesyłek Grupy Deutsche Post DHL. - Na początku zaoferujemy 22 milionom klientom internetowym w północnej Europie wygodny dostęp do największej sieci sklepów wysyłkowych w tym regionie.

   Współpracując ze swoimi partnerami, DHL Parcel ma zamiar wykorzystać północnoeuropejski trend na robienie zagranicznych zakupów internetowych. Według niedawno wydanego sprawozdania Komisji Europejskiej ponad 56% obywateli przynajmniej raz kupiło coś w zagranicznym sklepie internetowym. Szacuje się również, że obecna wartość e-commerce w krajach nordyckich i bałtyckich to około 22,8 mld euro - do 2020 roku będzie wzrastać o 6% rocznie. Ludzie zamieszkujący te obszary są szczególnie otwarci na internetowy handel detaliczny i znajdują się ponad średnią europejską, jeśli chodzi o wydatki na tego typu usługi.
   W ramach porozumienia DHL Parcel i jej partnerzy określili DHL Parcel Connect  jako standardową usługę dla międzynarodowych wysyłek B2C. Oznacza to, że internetowi sprzedawcy detaliczni przesyłający paczki w obrębie tych państw mogą polegać na wysokiej jakości usług świadczonych przez DHL Parcel. Sobotnie dostawy, ustandaryzowane procesy w zakresie wysyłek i zwrotów, umożliwią w przyszłości skrócenie czasu dostawy.

- Niezawodność i elastyczność logistyczna to kluczowe czynniki, dzięki którym można w handlu internetowym odnieść sukces. Wraz z partnerami zapewniamy wysoki poziom infrastruktury i usług, które są podstawą sukcesu w e-commerce. Rozszerzając naszą sieć i nieustannie podnosząc jakość produktów pomagamy klientom docierać na nowe rynki i rozwijać działalność gospodarczą - dodaje Igor Caban, dyrektor zarządzający DHL Parcel Polska.

   Oprócz nowego standardu usługowego i sobotnich dostaw partnerzy stworzą system, który będzie powiadamiał adresatów przesyłek o oczekiwanym czasie dostawy. Na wszystkich europejskich rynkach, na których działa DHL Parcel, będzie również funkcjonować prosty proces zwrotu przesyłki, niezależnie od tego, czy paczka jest wysyłana z Polski, Belgii czy ze Szwecji.
   DHL Parcel Connect  funkcjonuje w 16 krajach europejskich, oprócz Niemiec dociera także do krajów Beneluksu, Czech, Słowacji, Austrii, Szwecji, Francji, a teraz również Danii, Norwegii, Finlandii, Estonii, Litwy i Łotwy. Pozostałe kraje Unii Europejskiej objęte są usługą DHL Parcel International. 

Ostatnio zmieniany środa, 13 kwiecień 2016 07:33

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS zwiększa pojemność w połączeniach lotniczych w południowej Polsce

UPS zwiększa pojemność w połączeniach lotniczych w południowej Polsce

Firma UPS zwiększyła pojemność samolotu kursującego między Katowicami a europejskim lotniczym centrum logistycznym w Kolonii....

Na Śląsku coraz popularniejsze magazyny samoobsługowe

Na Śląsku coraz popularniejsze magazyny samoobsługowe

Przechowywanie przedmiotów w „hotelach dla rzeczy”, jak często nazywa się magazyny samoobsługowe, staje się coraz...

6. Forum Kobiet w Logistyce o wartości dodanej i retencji…

6. Forum Kobiet w Logistyce o wartości dodanej i retencji klienta

„Logistyka +” czyli wszystko o wartości dodanej i retencji klienta - dyskutować o tym będą...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj