logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL Parcel z nową siecią wysyłkową

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DHL Parcel wraz z fińskim operatorem pocztowym Posti i Bring, spółką zależną norweskiego operatora pocztowego Posten Norge, połączyły swoje siły. Oferują specjalistyczną infrastrukturę B2C, umożliwiającą dostarczanie paczek do Skandynawii, Finlandii i państw bałtyckich. Z dniem 1 kwietnia DHL Parcel poszerzył swój zasięg międzynarodowej sieci e-handlowej o sześć państw. 

    Zgodnie z przyjętą strategią DHL Parcel rozwija usługi skierowane do rynku e-commerce w Europie i oferuje swoim klientom wysokiej jakości infrastrukturę w bardzo atrakcyjnych cenach. W zaledwie dwa lata DHL Parcel weszło na 16 najważniejszych rynków handlu internetowego w Europie, oferując internetowym sprzedawcom detalicznym zharmonizowaną sieć usług.

- Wielu z naszych obecnych klientów wysyła przesyłki do krajów północnej Europy. Dlatego wraz z naszymi lokalnymi partnerami pragniemy pomóc im w rozszerzaniu działalności gospodarczej, rozwijając na tych terenach jak najlepiej funkcjonujący rynek handlu elektronicznego - tłumaczy Jürgen Gerdes, dyrektor naczelny Działu Poczty, E-handlu i Przesyłek Grupy Deutsche Post DHL. - Na początku zaoferujemy 22 milionom klientom internetowym w północnej Europie wygodny dostęp do największej sieci sklepów wysyłkowych w tym regionie.

   Współpracując ze swoimi partnerami, DHL Parcel ma zamiar wykorzystać północnoeuropejski trend na robienie zagranicznych zakupów internetowych. Według niedawno wydanego sprawozdania Komisji Europejskiej ponad 56% obywateli przynajmniej raz kupiło coś w zagranicznym sklepie internetowym. Szacuje się również, że obecna wartość e-commerce w krajach nordyckich i bałtyckich to około 22,8 mld euro - do 2020 roku będzie wzrastać o 6% rocznie. Ludzie zamieszkujący te obszary są szczególnie otwarci na internetowy handel detaliczny i znajdują się ponad średnią europejską, jeśli chodzi o wydatki na tego typu usługi.
   W ramach porozumienia DHL Parcel i jej partnerzy określili DHL Parcel Connect  jako standardową usługę dla międzynarodowych wysyłek B2C. Oznacza to, że internetowi sprzedawcy detaliczni przesyłający paczki w obrębie tych państw mogą polegać na wysokiej jakości usług świadczonych przez DHL Parcel. Sobotnie dostawy, ustandaryzowane procesy w zakresie wysyłek i zwrotów, umożliwią w przyszłości skrócenie czasu dostawy.

- Niezawodność i elastyczność logistyczna to kluczowe czynniki, dzięki którym można w handlu internetowym odnieść sukces. Wraz z partnerami zapewniamy wysoki poziom infrastruktury i usług, które są podstawą sukcesu w e-commerce. Rozszerzając naszą sieć i nieustannie podnosząc jakość produktów pomagamy klientom docierać na nowe rynki i rozwijać działalność gospodarczą - dodaje Igor Caban, dyrektor zarządzający DHL Parcel Polska.

   Oprócz nowego standardu usługowego i sobotnich dostaw partnerzy stworzą system, który będzie powiadamiał adresatów przesyłek o oczekiwanym czasie dostawy. Na wszystkich europejskich rynkach, na których działa DHL Parcel, będzie również funkcjonować prosty proces zwrotu przesyłki, niezależnie od tego, czy paczka jest wysyłana z Polski, Belgii czy ze Szwecji.
   DHL Parcel Connect  funkcjonuje w 16 krajach europejskich, oprócz Niemiec dociera także do krajów Beneluksu, Czech, Słowacji, Austrii, Szwecji, Francji, a teraz również Danii, Norwegii, Finlandii, Estonii, Litwy i Łotwy. Pozostałe kraje Unii Europejskiej objęte są usługą DHL Parcel International. 

Ostatnio zmieniany środa, 13 kwiecień 2016 07:33

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Genius Lab w Grupie Raben

Genius Lab w Grupie Raben

Transport i logistyka niemal całkowicie bez papieru, zastosowanie mechanizmów „early warning” do przewidywania ewentualnych przesunięć...

DACHSER powiększa oddział w Strykowie

DACHSER powiększa oddział w Strykowie

DACHSER, jeden z wiodących globalnych operatorów logistycznych, powiększa swój oddział w Strykowie pod Łodzią. Całość...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj