logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

FedEx przejmuje TNT Express

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma TNT Express została przejęta przez FedEx. Transakcja warta 4,4 mld euro umożliwi połączenie potencjału obu firm - największej na świecie sieci lotniczych przewozów kurierskich z bezkonkurencyjną siecią drogową w Europie. Pozwoli to na rozszerzenie istniejącego portfolio FedEx i wpłynie na przekształcenie globalnego rynku transportu i logistyki.

- To przejęcie stanowi znaczące osiągnięcie i symboliczny początek nowej epoki, z korzyścią dla naszych pracowników, klientów i akcjonariuszy - powiedział Frederick W. Smith, Prezes i CEO FedEx. - Jesteśmy dumni, mogąc świętować połączenie dwóch znakomitych firm tworzących razem zespół ok. 400 tys. osób, oddanych obsłudze klientów na całym świecie.

- Czas, w którym dochodzi do tego historycznego wydarzenia jest znaczący, zwłaszcza w kontekście aktualnej sytuacji na rynku, gdzie globalny handel elektroniczny rośnie w tempie dwucyfrowym - dodał Smith. - Włączając możliwości TNT do naszego światowej klasy portfolio, uwzględniającego m.in. firmę GENCO i niedawno wznowioną działalność FedEx CrossBorder, poszerzymy ofertę FedEx skierowaną do przedsiębiorców na całym świecie. W naszej 43-letniej historii, FedEx wielokrotnie zrewolucjonizował branżę, wprowadzając pierwszą usługę dostaw z dnia na dzień, czy też gwarancję zwrotu pieniędzy. Teraz, gdy po raz kolejny zrewolucjonizowaliśmy amerykański rynek przesyłek krajowych, poprzez przejęcie i rozwój firmy kurierskiej, która obecnie jest znana pod marką FedEx Ground, przejęcie TNT zmieni sposób, w jaki postrzegają nas klienci na całym świecie.

- Wierzymy, że to strategiczne połączenie przyniesie znaczące korzyści dla akcjonariuszy, pracowników i klientów FedEx na całym świecie, a zwłaszcza w Europie, gdzie w jego wyniku powstanie nowy, silny podmiot na rynku - powiedział Alan B. Graf, Jr., wiceprezes i dyrektor finansowy FedEx. - Zespół TNT wnosi 70 lat różnorodnych doświadczeń, co w połączeniu z doświadczeniem zespołu FedEx, będzie stanowić o sukcesie tej integracji.

   Niezwłocznie po przejęciu TNT przez FedEx rozpocznie się proces integracji. Liczne doświadczenia FedEx we wcześniejszych udanych integracjach przeprowadzonych w Ameryce Północnej, jak i na całym świecie, pozwolą połączonym firmom na dokonanie trafnych inwestycji w obszarze technologii, infrastruktury i możliwości operacyjnych w taki sposób, by zapewnić długoterminowy wzrost i sukces rynkowy. W najbliższym czasie, klienci obu firm będą obsługiwani tak, jak dotychczas, otrzymując najwyższą jakość usług, której oczekują. Po zakończeniu integracji, klienci FedEx będą mogli w pełni czerpać korzyści z rozszerzonej oferty, opartej na szerokim doświadczeniu obu firm. Wspólnie, FedEx i TNT będą nadal wpływać na życie ludzi na całym świecie, wspierając lokalne społeczności, w których są obecni pracownicy i łącząc jeszcze więcej osób i możliwości.

Ostatnio zmieniany piątek, 03 czerwiec 2016 06:58

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Powiększyliśmy swoją flotę 3-krotnie

Powiększyliśmy swoją flotę 3-krotnie

Rozwój jest kluczowym słowem w poniższej wypowiedzi naszego stałego klienta. Bardzo nas to cieszy, bo...

Czy wiesz, że poprawność kodów kreskowych można sprawdzić?

Czy wiesz, że poprawność kodów kreskowych można sprawdzić?

Dobrze zaprojektowany i wydrukowany kod kreskowy powinien być czytelny i wspierać procesy logistyczne, dzięki czemu...

DB Schenker wspiera Mercedes-AMG Petronas Motorsport na torze Hungaroring

DB Schenker wspiera Mercedes-AMG Petronas Motorsport  na torze Hungaroring

Już 30 lipca eksperci DB Schenker będą kibicować Srebrnym Strzałom na torze Hungaroring podczas tegorocznego...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj